تبلیغات
شهرستان گرمی (مغان)
» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

نشست ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با حضور علی اكبر ولایتی، محمدباقر قالیباف و غلامعلی حدادعادل ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در حالی به كار خود ادامه می‌دهد كه طی روزهای اخیر یكی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در یك خبر كذب ادعا كرد ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در انتخابات به نفع هاشمی رفسنجانی كنار خواهد كشید. نشست تازه ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان همچنین در شرایطی برگزار شد كه بسیاری از احزاب، گروه‌ها و اشخاص مختلف به دلیل اطلاع از رغبت و علاقه جامعه به این ائتلاف و درصد بالای موفقیت آن در انتخابات ۹۲، از هم اكنون در پی تخریب این ائتلاف هستند.

ائتلاف سه‌گانه مكتبی و اعتقادی است
به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در نشست سراسری ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با بیان اینكه مهم‌ترین وظیفه امروز ما این است كه آرمان‌ها و اهداف امام خمینی(ره)، شهدا و رهبر معظم انقلاب را به درستی ادامه دهیم، افزود: امروز باید ببینیم چه رسالتی برعهده داریم و چگونه می‌توانیم از انقلاب اسلامی دفاع كنیم. در زمان دفاع مقدس به نحوی از انقلاب دفاع كردیم و امروز نیز باید تشخیص دهیم كه چگونه می‌توانیم از انقلاب دفاع كنیم. شهردار تهران با بیان اینكه «ائتلاف برای پیشرفت» شعار ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان است، افزود: پیشرفت مورد نظر ما باید براساس مبانی دینی باشد و معتقدیم این پیشرفت بعد مادی و معنوی دارد. 

قالیباف افزود: پیشرفتی كه امروز در كشور مورد توجه است، این است كه چگونه راه، پل و فرودگاه بسازیم و اقتصاد كشور را پیش ببریم، اگرچه در این موارد هم چالش وجود دارد و كارنامه خوبی ندارد‌ اما باور اصلی برای پیشرفت در كشور باید این باشد كه این موارد وسیله است نه هدف؛ هدف اصلی برای پیشرفت در كشور باید رشد و تعالی انسان‌هایی باشد كه در سایه نظام اسلامی زندگی می‌كنند.
قالیباف ادامه داد: ما از علما و بزرگان آموخته‌ایم كه ابتدا برای پیشرفت باید تكلیف خودمان را با خود مشخص كنیم‌ لذا ما اعلام كردیم كه ائتلاف سه‌گانه سیاسی نیست بلكه مكتبی و اعتقادی است البته به معنای این نیست كه ما سیاسی نیستیم‌ بلكه ما سیاسی مكار نیستیم و مكر و حیله نمی‌خواهیم. 

وی افزود: ما از نظر سیاست اهل بده و بستان كه امروز در كشور مرسوم است، نیستیم، چراكه سیاست ما عین دیانت ماست و ریشه در مجاهدت و گذشت دارد. 

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تصریح كرد: بنده معتقدم اگر پایان ائتلاف سه‌گانه موجب اختلاف شود، قطعاً باید در دینداری ما شك كرد، چراكه ما در ائتلاف سه‌گانه جمع شده‌ایم تا امانتی را كه شهدا به ما سپرده‌اند ‌حفظ كنیم و خواسته‌های شهدا را به خواسته‌های فردی ترجیح دهیم و اگر غیر از این شود، قطعاً گناهكاریم. 

قالیباف با تأكید بر اینكه وحدت حول محور ولایت موضوعیت دارد و هر جمع‌شدنی خارج از خیمه ولایت قابل قبول نیست، افزود: امروز برای پیشرفت به فكر اندیشه و نظریه‌پردازی هستیم تا مبانی منطبق با انقلاب و الگوی پیشرفت برای جامعه اسلامی حاصل شود. وی با تأكید بر اینكه امروز نیازمند مدیریت اسلامی و جهادی هستیم و باید این دو بخش را همزمان پیش ببریم، افزود: بنده به عنوان یك خدمتگزار و فردی كه استخوانم در حوزه اجرایی از اول انقلاب خرد شده، می‌گویم كه كشور ما با سرعت غیرقابل تصوری می‌تواند تمامی چالش‌های اقتصادی و فرهنگی را حل و فصل كند. قالیباف ادامه داد: معتقدیم انتخابات آینده تنها انتخابات برای قوه مجریه نیست و ما تنها یك مدیر اجرایی نمی‌خواهیم بلكه باید یك تیم بر سر كار بیاید. 

وی با اشاره به اینكه در صحنه داخلی نیز با شرایط حساس مواجه هستیم، گفت: امروز‌ افرادی به دنبال این هستند كه دین را شخصی كرده و فرهنگ سكولار را بر جامعه حاكم كنند، همچنین جریان متحجری كه دل امام خمینی(ره) را خون كرد، در كمین انقلاب نشسته و لذا تهدیدات جدی‌ پیش روی داریم. 

قالیباف با بیان اینكه در مسیر انقلاب باید از وقت و آبروی خود بگذریم و با درایت، پختگی و برادری رفتار كنیم، اظهار داشت: ما در‌ انتخابات ریاست جمهوری پا را از دایره اخلاق خارج نخواهیم كرد و قبول نداریم كه از نردبان نیرنگ، تضعیف، تهدید، تطمیع، دروغ و ریا به ریاست جمهوری برسیم، چراكه اگر از این راه به پیروزی برسیم، قطعاً سقوط كرده‌ایم اما اگر منطبق بر سنت‌‌های الهی حركت كنیم، قطعاً پیروزی با ماست. 

وی همچنین با تأكید بر اینكه باید با واقعیات در جامعه حركت كنیم، ‌هر ‌چند ممكن است‌ واقعیت برای ما تلخ باشد، ‌تصریح كرد: باید در ‌انتخابات آینده تلاش كنیم كه ائتلاف سه‌گانه در درون جامعه هم‌افزایی پیدا كند؛ حتماً سلایق بنده با آقای ولایتی و آقای حداد در برخی موضوعات كاری و اجرایی تفاوت دارد، اما باید همه تلاش كنیم كه در یك جهت به فعالیت بپردازیم و كسانی‌كه قرار است در یك دولت با هم كار كنند، مهم این است كه مبانی و رویكرد و جهت‌شان یكی باشد.
قالیباف ادامه داد: اگر بنده در استان‌ها ظرفیتی دارم و ائتلاف سه‌گانه به این نتیجه رسید كه قالیباف منتخب نیست، ذره‌ای در حرف و كلامم درباره ائتلاف سه‌گانه‌ تردید ایجاد شود، قطعاً خیانت كرده‌ام. 

با برنامه و تیم وارد انتخابات شده‌ایم
در این نشست غلامعلی حداد عادل نیز با تأكید بر اینكه تشكیل ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان جای استقبال دارد و نه ملامت، تأكید كرد: با تفرقه در بین اصولگرایان، نه جبهه پایداری به نتیجه می‌رسد و نه سایر اصولگرایان. 

این عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان گفت: شكر نعمت خداوند این است كه دست در دست هم در خدمت كشور، قرآن و اسلام باشیم و به گرفتاری مردم برسیم تا عزت كشور افزایش پیدا كند. یكی دیگر از شكران نعمت‌ها این است كه در مسیر رهنمودهای رهبری حركت كنیم. مگر رهبر معظم انقلاب چه می‌گویند یا سفارش‌های ایشان چه عیبی دارد كه ما حتی امور بدیهی را فراموش كرده‌ایم. حداد عادل در ادامه به پیام‌های ائتلاف سه‌گانه به جامعه اشاره كرد و افزود: پیام ائتلاف سه‌گانه به مردم باید این باشد كه ما وحدت را فراموش نكرده‌ایم. گیج نشده‌ایم و در اختلاف‌های اخیر راه خود را گم نكرده‌ایم. پیام دیگر ائتلاف برنامه داشتن برای آینده كشور است و ما اعلام كرده‌ایم كه با برنامه و تیم وارد انتخابات شده‌ایم. 

وی تأكید كرد: اینگونه نیست كه بخواهیم از فردای بعد از رأی آوردن به دنبال تیم و برنامه باشیم بلكه از همین حالا با تقسیم‌بندی وظایف تلاش می‌كنیم نیروهای پاك، خدمتگزار و باتجربه موجود در كشور را جمع و آنها را به خدمت امیدوار كنیم. همه تلاش ما این است كه از ظرفیت‌های موجود نیروی انسانی در ۳۴ سال اخیر استفاده كنیم. 

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان خاطرنشان كرد: متأسفانه مدیران زیادی دیده‌ایم كه بی‌دلیل بیكارند و افراد زیادی كه بی‌دلیل سر كارند. ما باید این موضوع را جبران كنیم و چتری بگسترانیم كه همه نیروهای معتقد به نظام در آن حضور داشته باشند. 

حدادعادل با اشاره به اینكه پیام ائتلاف سه‌گانه باید كاهش درگیری، اختلاف و تضاد در كشور باشد، اظهار داشت: حق مردم این نیست كه هر روز شاهد درگیری میان مسئولان و تضاد و اختلاف در كشور باشند. هیچ دلیلی وجود ندارد به جای شكر نعمت چنگ به صورت یكدیگر بزنیم. وی با اشاره به اینكه باید چهره عقلانی و قابل اعتماد از حكومت اسلامی به مردم معرفی كنیم افزود: هیچ چیز بدتر از آن نیست كه مردم اعتماد خود به عقلانی بودن دولت را از دست بدهند، لذا باید چهره عقلانی دولت را بازسازی كنیم. 

حداد عادل در ادامه در خصوص تخریب ائتلاف سه‌گانه از سوی جریان‌های فتنه و انحراف نیز گفت: ما نمی‌توانیم جلوی دهان دیگران را ببندیم یا مسلط بر كار دیگران باشیم. تنها كار ما باید این باشد كه پاسخگوی تخریب‌ها باشیم. 

وی همچنین در خصوص تحریم‌های اقتصادی از سوی دشمنان اظهار داشت: یكی از خصوصیات زمان فعلی تحریم اقتصادی، فشار اقتصادی و ایجاد نارضایتی از سوی دشمنان است و نباید شك داشته باشیم كه امریكایی‌ها این تحریم‌ها را برقرار كردند تا بذری از مشكلات اقتصادی را در جامعه پراكنده كنند تا بتوانند در انتخابات آتی درو كنند. 

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تأكید كرد: امریكایی‌ها با اتخاذ تحریم‌ها می‌خواهند فرصت را به دست افرادی بدهند كه آنها بگویند وضعیت فعلی اقتصادی حاصل كار اصولگرایان بوده و با روی كار آمدن ما تحریم و فشارهای اقتصادی كمتر می‌شود. حداد عادل تأكید كرد: باید تا انتخابات ریاست جمهوری، دولت و مجلس دست به دست هم دهند تا فشار گرانی و مشكلات اقتصادی كم شود. البته به هیچ وجه نمی‌توان واقعیت مشكلات اقتصادی را نادیده گرفت. 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ائتلاف سه‌گانه هیچ‌گاه نگفته تنها ما اصلح هستیم و كسی حق ورود به دنیای سیاست را ندارد. ما برای رضای خدا وارد عرصه شده‌ایم و حتی اگر تشخیص دهیم كه فردی خارج از ائتلاف شایستگی‌های زیادی دارد، به او كمك می‌كنیم تا رأی بیاورد. عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در این نشست در پاسخ به سؤالی درباره راه‌اندازی ستادهای انتخاباتی محمد باقر قالیباف به صورت مجزا گفت: آقای قالیباف به اعضای ائتلاف اعلام كردند كه من با استفاده از امكانات و با اتكا به دوستانم ستادهای انتخاباتی خود را راه‌اندازی كرده‌ام، اما همه در اختیار نامزد نهایی ائتلاف خواهد بود.
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان همچنین به جبهه پایداری اشاره كرد و گفت: ما به جبهه پایداری احترام می‌گذاریم و گفتمان آنها در خصوص فتنه و انحراف با ائتلاف سه‌گانه مشترك است و آن را درست می‌دانیم. همچنین همواره نهایت ارادت را نسبت به آیت‌الله مصباح یزدی داشته‌ایم.
حداد عادل افزود: حرف ما این است كه جبهه پایداری باید دقت لازم را انجام دهد تا در انتخابات ریاست جمهوری باعث تفرقه نشود، چراكه نه آنها به جایی می‌رسند و نه افرادی كه اصولگرا هستند و اسماً به جبهه پایداری تعلقی ندارند. 

جامعتین به تصمیم مشترك برسد تبعیت می‌كنیم
عضو دیگر ائتلاف سه‌گانه با تأكید بر اینكه ستون فقرات این ائتلاف از روحانیون تشكیل شده است، گفت: اگر جامعتین به تصمیم مشتركی برسند، ما نیز از آن تصمیم تبعیت خواهیم كرد.
علی اكبر ولایتی در این نشست با بیان اینكه بسیاری از بزرگان جامعه روحانیت، جامعه مدرسین و دانشگاهیان از ائتلاف سه‌گانه حمایت كرده‌اند، گفت: در جلساتی كه با علمای بزرگ داشتیم ایشان اصل این فكر را مثبت توصیف كردند. 

ولایتی با اشاره به تفاوت ائتلاف سه‌گانه با ائتلاف‌هایی كه احزاب تشكیل می‌دهند، گفت: این ائتلاف با ائتلاف احزاب متفاوت است كه بعد از تشكیل دولت بگویند این سهمیه برای فلان حزب است. كسانی كه در این ائتلاف برای همكاری انتخاب شده‌اند هم به لحاظ تعهد و هم به لحاظ كارایی تاكنون سابقه خوبی از خود نشان داده‌اند. 

این عضو ائتلاف سه‌گانه افزود: امروز می‌بینم افرادی به سمت و پست‌های بالایی رسیدند كه شایستگی آن را ندارند، بنابراین انتخاب یك مدیر باید بر اساس دو اصل كارایی و پایبندی به نظام باشد.
ولایتی، همچنین در واكنش به تعبیر ۱+۲ برای ائتلاف سه‌گانه تصریح كرد: تفسیرهای متفاوتی از ائتلاف سه‌گانه تاكنون ارائه شده اما باید بدانند كه این سه نفر با یكدیگر توافق كردند و هسته اولیه یك تفاهم را شكل دادند و هرگز زیر توافقات خود نخواهند زد. 

ولایتی همچنین با اشاره به ویژگی‌های دولت آینده گفت: دولت آینده باید كفایت مدیریت صحنه داخلی و خارجی را داشته و در تبعیت از رهبری در جهت محقق ساختن سیاست‌های كلی نظام و برنامه‌های تعیین شده قدم برداشته و با دیگر قوا و دستگاه‌های نظام هماهنگ باشد. 

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینكه رابطه دولت و مجلس نباید به صحنه زورآزمایی تبدیل شود، تصریح كرد: اگر این اتفاق بیفتد مردم با حسرت به این موضوع نگاه خواهند كرد و از اینكه زحمت‌های چند دهه آنان برای انقلاب با این گونه اعمال پایمال می‌شود ناراحت خواهند شد. وی با اشاره به حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن امسال گفت: حضور مردم این را نشان می‌دهد كه آنان خود را صاحب اصلی انقلاب می‌دانند و به رفتار و گفتار مسئولان توجه نمی‌كنند. شكل حضور مردم در مراسم ملی و حضور همگانی آنان بدون هیچ گونه مطالبه خاص و فراتر از حقوقشان برای مسئولان درس است تا یاد بگیرند بدون ادعا كنار هم باشند و با یكدیگر همكاری كنند. 

ولایتی در مورد توافقاتشان با دیگر گروه‌های سیاسی گفت: برخی شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی درخواست ملاقات داشتند و با آنان گفت‌وگو كردیم ملاك اصلی و مهم برای پیوستن به ائتلاف سه‌گانه از خودگذشتگی است. وی همچنین با اشاره به تشكیل سه كارگروه سیاسی- بین‌المللی، اجتماعی- فرهنگی و زیربنایی – اقتصادی در ائتلاف سه گانه گفت: ما سه شاخه مهم حكومتی را در این ائتلاف تشكیل دادیم و بسیاری از اصولگرایان از جمله اعضای ستاد و همچنین خارج از ستاد با توجه به تخصص و علاقه شان عضو این كمیته‌ها خواهند شد.

ولایتی با بیان اینكه مشاور مقام معظم رهبری بودن برای من از هر پست و مقامی بالاتر است، تصریح كرد: اگر به میدان آمدیم به این دلیل بوده است كه خلاف تكلیف عمل نكرده باشیم بنابراین هر كسی را كه علما روی آن اتفاق نظر كنند این جمع كه ستون فقراتش علما هستند اولین كسی كه از رأی آنان اطاعت می‌كند ما هستیم.ادامه مطلب...