تبلیغات
شهرستان گرمی (مغان)
» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

ولایتی: قدرتمندترین دولت انقلابی را تشكیل می‌دهیمعلی اكبر ولایتی این روزها به مرد پركار ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تبدیل شده است. این موضوع را می‌توان از نشست‌ها و سخنرانی‌های مكرر وی دریافت.

این در حالی است كه دو همراه دیگر وی در ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان كمتر به سراغ سخنرانی و نشست خبری رفته‌اند و عملا از زمان شكل‌گیری این ائتلاف هیچ نشست خبری نداشته‌اند. علی اكبر ولایتی دیروز دومین نشست خبری خود را به عنوان یكی از اعضای ائتلاف سه‌گانه در محل باشگاه خبرنگاران جوان برگزار كرد و در مدت زمان ۴۵ دقیقه به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد. 
دكتر ولایتی در پاسخ به نخستین پرسش خبرنگاران در خصوص علت نبود پشتوانه حزبی برای ائتلاف سه گانه عنوان كرد: بنده قبلاً در حزب جمهوری اسلامی بودم و سابقه حزبی دارم ولی در یك زمانی عملا در حزبی نبودم ولی در تشكیلات علمی و حرفه‌ای حضور داشتم. 
ولایتی ادامه داد: به عنوان حزب سیاسی تنها عضویتم در حزب جمهوری اسلامی بود و لزوماً هر كس در انتخابات كاندیدا می‌شود، عضو حزب نیست لذا عدم عضویت ما در حزب نیز نفی كارایی یا ضرورت حضور در حزب نیست. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان افزود: هیچكدام از دولت‌هایی كه روی كار آمدند حزبی نبودند بلكه بعداً حزب به‌وجود آورده‌اند، در واقع حزب علت تشكیل دولت نیست بلكه معلول آن است. 
وی ادامه داد: هر حزبی در حمایت از هر كاندیدایی آزاد است و ما فكر نمی‌كنیم كه برای پیروزی در انتخابات حتماً پشتیبانی و حمایت یك حزب لازم باشد. 
عضو ائتلاف سه‌گانه در پاسخ به این سؤال كه آیا برنامه‌ای برای ائتلاف با ائتلاف پنج‌گانه دارید و اینكه چه زمانی عناصر كلیدی كابینه خود را معرفی می‌كنید گفت: در قسمت اول تصمیمی برای ائتلاف با ائتلاف پنج‌گانه گرفته نشده است و همچنین قرار است تیم‌های مختلف سیاسی اجتماعی را معرفی كنیم نه عناصر كلیدی كابینه خود را. 
وی افزود: اگر دولتی را تشكیل می‌دهیم كابینه خود را معرفی خواهیم كرد كه مردم بدانند به یك نفر رأی نمی‌دهند لذا مردم از یك سلیقه اداره كردن كشور خاطره خوبی در قوه مجریه ندارند. 
دكتر ولایتی با بیان اینكه «ائتلاف پیشرفت» قدرتمندترین دولت پس از انقلاب را تشكیل می‌دهد، گفت: یك تیم قدرتمند در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی معرفی می‌كنیم. 
این كاندیدای انتخاباتی در پاسخ به اینكه آیا افرادی به ائتلاف سه‌گانه افزوده و معرفی كاندیدای نهایی ائتلاف سه‌گانه چه زمانی اعلام می‌شود، بیان كرد: زمان معرفی كاندیدا نزدیك نیست و در مورد اینكه كسی یا كسانی به مجموعه ائتلاف برای پیشرفت افزوده می‌شوند باید گفت كه افرادی مراجعه‌ كرده‌اند اما شرایط لازم را دارا نبوده‌اند. 
ائتلاف ما مثلث متساوی الاضلاع است 
دكتر ولایتی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به این پرسش كه در ائتلاف شما چه كسی به عنوان محور مطرح است، عنوان كرد: ائتلاف ما همچون مثلثی متساوی‌الاضلاع است و به هر طرف كه نگاه می‌كنید زاویه‌ها و اضلاع آن با هم برابر است. 
این عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان همچنین در خصوص میزان تعهد اعضای ائتلاف به انتخاب نهایی، گفت: از همان ابتدا این سؤال مطرح بود كه آیا این سه نفر كه با هم جمع شده‌اند تا آخر بر همین پیمان باقی خواهند ماند یا خیر؟ ما از همان ابتدا گفتیم كه بر پیمان خود باقی خواهیم ماند. 
وی تصریح كرد: هر چه زمان گذشته است عملكرد هر كدام از این سه نفر نشان داده كه به تعهد اولیه پایبند هستند و تا آخر نیز به آن پایبند خواهیم ماند و امیدواریم كه این مسئله برای انتخابات‌های آینده الگو شود و نمادی باشد از حاكمیت «خرد جمعی» در كشور كه مقام معظم رهبری بارها بر آن تأكید كرده‌اند. 
نظرسنجی یكی از معیارهای ما است 
دكتر ولایتی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار «روزنامه جوان» در خصوص احتمال تغییر مكانیزم تعیین كاندیدای نهایی و عدم پایبندی به نظر سنجی عنوان كرد: نظرسنجی هنوز یكی از معیارهای اساسی ما برای انتخاب است اما تنها معیار نیست و ما در تعیین نامزد نهایی با بررسی معیارهای دیگر و توافق بین اعضا نامزد نهایی را انتخاب خواهیم كرد. 
مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در پاسخ به پرسش دیگر روزنامه جوان در خصوص علت افزایش تبلیغات یكی از كاندیداهای ائتلاف نسبت به سایرین نیز گفت: هر كسی مصلحت خود را می‌داند، چراكه افراد درون این ائتلاف در روش‌هایی كه اتخاذ می‌كنند، آزادند و هر كس به نحوه خاصی دیدگاه‌های خود را به مردم عرضه خواهد كرد. 
اما در این نشست خبری تمامی سؤالات حول ائتلاف سه گانه و انتخابات نبود، بلكه خبرنگاران از ولایتی به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل هم سؤالاتی را پیرامون موضوع مذاكره با امریكا و همچنین مذاكرات آلماتی مطرح كردند. ولایتی در خصوص احتمال مذاكره با امریكا در صورت پیروزی در انتخابات عنوان كرد: مقام معظم رهبری به طور مكرر در فرمایش‌های خود این بحث را مطرح كردند و مواضع ما همانی است كه ایشان در سخنرانی خود در اول فروردین امسال اعلام كردند. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با اشاره به استفاده از لفظ «تابو» درباره مذاكره ایران و امریكا گفت:‌تابو نماد تغییرناپذیری است كه افراد بدون دلیل و علت خاصی به آن پایبند هستند، لذا در رابطه با بحث مذاكرات به كار بردن این لفظ صحیح نبوده چراكه ایران منطق خاصی در این باره دارد. 
ولایتی در پاسخ به اینكه گفته می‌شود مذاكرات آلماتی با شكست روبه‌رو شده، ارزیابی شما چیست و چه راهكاری را به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری در دولت آینده در نظر دارید، گفت:‌جامعه بین‌المللی و تمام كسانی كه عضو ۱+۵ هستند در نهایت ناچارند به حق ایران در مسئله هسته‌ای گردن بنهند. 
وی تأكید كرد: این حق مسلم ماست و آنچه مورد حمایت مردم و مقام معظم رهبری است ادامه پیگیری‌های هسته‌ای توسط نظام است. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با اشاره به آزمایش روش‌های دیگر در قبال خواسته غرب در مسئله هسته‌ای بیان كرد: در دولت گذشته روش قدم‌ به قدم سپری شده و ما اجازه ادامه فعالیت را نداشتیم؛ برای مردم هر دو شكل روش عقب‌نشینی و پیگیری آشكار شده، در نتیجه هر چه عقب‌نشینی كنیم باز هم باید از حق خود صرفنظر كنیم. 
ولایتی افزود: بنا به رفتار غرب ثابت شده عقب‌نشینی در مقابل كشورهای توسعه‌خواه غربی و كوتاه‌آمدن در مقابل خواسته آنها نتیجه‌بخش نخواهد بود. 
ولایتی تصریح كرد: تا زمانی كه غرب اقرار به حق جمهوری اسلامی در مسئله هسته‌ای نكند، ما بر مواضع خود پافشاری می‌كنیم. 
ادامه مطلب...