تبلیغات
شهرستان گرمی (مغان)
» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

توصیه‌های انتخاباتی آیت الله مکارم شیرازیتشتت نیروهای وفادار به انقلاب و اسلام در انتخابات شرعاً جایز نیست

یکی از مراجع عظام تقلید قم تشتت نیروهای وفادار به انقلاب را غیر شرعی دانست و گفت: شرعاً تشتت جایز نیست و باید آنهایی که معتقد به انقلاب و نظام هستند در این خصوص تأمل و تدبر کنند.

این مرجع تقلید در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، با تبریک سال جدید و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) این حزب را حزبی خوشنام در نزد مردم ایران دانست.

وی با بیان اینکه مردم ما غالبا از کلمه حزب گریزان هستند، تصریح کرد: مؤتلفه به نام حزب در بین مردم قبول و پذیرفته شده و حساسیت‌های مربوط به حزب در خصوص این تشکل و حزب نیست و این مسئله نیز به دلیل شناخت مردم از اعضای اصلی حزب است که افراد مذهبی، انقلابی و امتحان پس داده هستند و امیدواریم شما همچنان در این مسیر گام بردارید.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه تنها روی مسائل سیاسی متمرکز نشوید، تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات فرهنگی بسیاری در کشور وجود دارد و همه می‌دانند که دولت حساسیت چندانی به مسائل فرهنگی ندارد و تساهل و تسامح را در مسائل مذهبی و فرهنگی شاهد هستیم و متاسفانه بر اثر این علت و علل دیگر از جمله گسترش رسانه فاسد خارجی شاهد گسترش مفاسد اخلاقی هستیم و وضعیت فرهنگی کشور در شأن جمهوری اسلامی نیست.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت اسلامیت نظام در حال حاضر با توجه به شیوع مفاسد در حال تهدید شدن است، بیان کرد: افزایش آمارهای طلاق آن هم چند ماه بعد از ازدواج تکان دهنده است و نشان می‌دهد بنیان خانواده در حال متزلزل شدن است. پایین آمدن سن اعتیاد و بعضی از مفاسد اقتصادی هشداری به همه ماست.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: حزب مؤتلفه اسلامی باید بیش از پیش روی این مسئله تکیه و توجه کند، رسیدگی به مسائل مربوط به جوانان و بانوان امری بسیار مطلوب است که باید بیش از پیش گسترش یابد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به اصل نظام از طریق گسترش مفاسد اخلاقی و فرهنگی است، بیان داشت: هر گونه ضربه در این عرصه، ضربه به اصل نظام است؛ از این رو باید حساسیت‌های لازم را مورد توجه قرار داد.

این مرجع تقلید در ادامه به مسئله انتخابات خرداد ماه اشاره کرد و گفت: این انتخابات با تمام انتخابات‌هایی که تاکنون برگزار شده است، تفاوت دارد و اگر هوشیار نباشیم، ممکن است خدای نکرده آسیب‌هایی از داخل و خارج متوجه انتخابات باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات موضوعیت دارد و همه باید در صحنه حاضر شوند، اظهار داشت: برای تحقق این مهم نباید تنگ نظری نشان داد و همان گونه که رهبر بزرگوار انقلاب تاکید کردند باید افرادی که معتقد به انقلاب و نظام هستند، ولو اینکه سلیقه آنان موافق ما نیست، دعوت به حضور کرد.

وی حضور مردم در انتخابات را نشانه اعتقاد آنان به نظام دانست و گفت: در حال حاضر مردم در شرایط فشار اقتصادی هستند و قیمت‌ها به صورت لجام گسیخته در حال افزایش است و آمارهایی که داده می شود گاهی با مسامحه است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی باید برای حل مشکلات به مردم امید داد تا حضور پرشوری در صحنه داشته باشند، البته افراد باید به صورت منطقی و نه تبلیغاتی به مردم امید دهند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که تشتت و تفرقه نیروهای معتقد به انقلاب قطعا مضر و خطرناک است، افزود: نتیجه تفرقه و تشتت نیروهای وفادار به انقلاب جز شکست و پیروزی افرادی که امتحان خوبی نداده‌اند خواهد بود؛ اگر کسانی حاضر به ائتلاف نباشند و اظهار و ابراز تدین و وفاداری به انقلاب هم کنند باید از آنها تعجب کرد.

وی بیان داشتند: پخش آرا باعث شکست می‌شود و با قداست و تقوا سازگار نیست، برخی از مسائل بسیار روشن است و همه باید به آن توجه کنند؛ تقوای دینی ایجاب می‌کند که به این مسئله توجه کنیم، مگر خدایی ناکرده روی هوی و هوس و نظرات و منافع شخصی می‌خواهیم کار کنیم.

این مرجع عظام تقلید تشتت نیروهای وفادار به انقلاب را غیر شرعی دانست و تاکید کرد: شرعا تشتت جایز نیست و باید آنهایی که معتقد به انقلاب و نظام هستند در این خصوص تامل و تدبر کنند.

وی افزود: البته باید با نظرخواهی سراغ افراد خوش سابقه و با سابقه بروند و شاخصه‌ها را مدنظر داشته باشند، هیچ مانعی ندارد روی یک نفر توافق کنند و سایرین بازوی او باشند و در حل مشکلات همکاری کنند.

آیت الله مکارم شیرازی یکی دیگر از آسیب‌های انتخابات را حرکت به سوی فرهنگ غرب دانست و ادامه داد: در غرب برای کسب رای دست به هر اقدامی می‌زنند، اما ما نباید برای جلب آرای گروه‌های منحرف دست به هر اقدامی بزنیم.

وی بیان کرد: نباید فرهنگ ما در عرصه انتخابات، فرهنگ غربی و وعده‌های توخالی و عوام فریبی باشد؛ باید اصول اسلامی در تبلیغات و برنامه‌ها و هزینه‌ها رعایت شود و افراد مراعات این مسائل را بکنند.

استاد حوزه علمیه قم حرکت در مسیر اسلام را رمز موفقیت دانست و اظهار کرد: هرکجا ما از اصول اسلامی فاصله گرفته‌ایم دچار مشکل شده و ضربه خورده‌ایم و بدانیم و چنانچه در مسیر حرکت کنیم خداوند ما را یاری خواهد کرد. 


ادامه مطلب...