» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلامبیش از 34 سال است كه از اعلام آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به عنوان روز قدس می‌گذرد. در این 34 سال در كنار رشد و اعتلای نظام اسلامی، جهان اسلام و به ویژه مقاومت فلسطین با تحولات عظیمی مواجه شده‌اند كه مروری كوتاه بر آن اهمیت انتخاب این روز را بیش از پیش آشكار می‌كند.

امام راحل عظیم‌الشأن در پیام و سخنان در این زمینه در سال 58، اهمیت انتخاب آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به عنوان روز قدس را تنها برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین نمی‌دانست، بلكه متأثر از راهبرد نظام سلطه در ایجاد رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، و اهدافی كه در پی آن برای ایجاد انشقاق در جهان اسلام طراحی شده بود، این روز را روز «اسلام» و روزی كه باید اسلام را احیاء و قوانین اسلام را در جهان اسلام اجرا كرد، می‌دانست. امام فرمود كه روز قدس روزی است كه باید به همه ابرقدرت‌ها هشدار بدهیم كه اسلام دیگر تحت سیطره شما و به واسطه عمال خبیث شما واقع نخواهد شد، چرا كه روز قدس روز حیات اسلام است.

اكنون و با گذشت بیش از سه دهه از آن روز، رژیم صهیونیستی به رغم كمك‌های نظامی و سیاسی قدرت‌های غربی و به ویژه امریكا، شكست‌های سنگینی را از مقاومت لبنان و فلسطین متحمل شده و در انتفاضه اول و دوم و جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه و هشت روزه گام به گام در مقابل مقاومت عقب نشسته و با كنار گذاشتن استراتژی از نیل تا فرات آرزوی پذیرش جهانی خود، حتی در سرزمین‌های 1948 را دارد. جهان اسلام نیز در این سال‌ها با تحولی عمیق مواجه شده كه رشد حركت‌های بیداری اسلامی در منطقه، شكست امریكا در عراق و افغانستان و در آینده در سوریه و ... نشان‌دهنده این است كه نظم طراحی شده غرب برای خاورمیانه و جهان اسلام به شكست رسیده و جهان اسلام در حال یافتن هویت واقعی و سهم خود در اداره جهان است.

اما ناتوانی نظام سلطه و رژیم‌صهیونیستی در مقابله مستقیم با جهان اسلام و مهار حركت بیداری اسلامی آنها را به سمت روش‌های تفرقه‌افكنانه در جهان اسلامی سوق داده كه متأسفانه در این عرصه ارتجاع عرب و افراطیون سلفی به عنوان سرپل‌های آنها عمل می‌كنند و همین امر سبب شده است كه روز قدس امسال اهمیتی مضاعف برای مقابله با این راهبردهای دشمنان پیدا كند.

1- دو قطبی سازی جهان اسلام و جنگ شیعه و سنی

اقدامات تروریستی سلفیون علیه شیعیان در كشورهای عراق، پاكستان، سوریه، مصر و ... تردیدی باقی نگذاشته كه افراطیون سلفی نقش اول را به عنوان عوامل صهیونیست‌ها در تشدید اختلافات در جهان اسلام ایفا می‌كنند. در اردیبهشت ماه گذشته روزنامه السفیر با انتشار مصوبات سیزدهمین كنفرانس هرتزلیا كه معمولاً به مسائل استراتژیك اسرائیل می‌پردازد، پرده از این توطئه جدید صهیونیست‌ها برداشت. براساس مصوبات این كنفرانس كه در اسفند گذشته در سرزمین‌های اشغالی برگزار شده بود، مصوب شد كه تنش میان شیعه و سنی، از طریق تشكیل دو محور خیر و شر باید پیگیری شود. بر این اساس محور خیر محور سنی و هم پیمان اسرائیل و امریكا خواهد بود كه در مقابل محور «شر» به رهبری ایران ایستادگی می‌‌كند.

2- تخریب عقبه‌های مقاومت

سلسله شكست‌های صهیونیست‌ها از مقاومت در لبنان و فلسطین و ناتوانی آنها در رودررویی مستقیم با حزب‌الله و جهاد اسلامی و حماس،‌ سبب شده كه صهیونیست‌ها با همكاری ارتجاع عرب، حامیان مقاومت را هدف قرار دهند و راه های حمایت از آنها را سد كنند كه در این میان بحران سوریه و تشدید فشار علیه ایران اسلامی و تحریم فلج‌كننده ایران یكی از مصادیق بارز آن است. در این عرصه اگر چه فراخوان القاعده و سلفیون از سراسر جهان اسلام برای فروپاشی دولت سوریه دستاوردی نداشته و به رغم تصور آنها، چشم انداز شكل‌گیری مقاومت اسلامی در سوریه و رژیم صهیونیستی و غرب را به كابوسی دیگر دچار كرده است، در این میان البته حماس به دلیل همراهی با سناریوی ارتجاع عرب و صهیونیست‌ها كارنامه قابل قبولی نداشته و در بازی سیاه آنها درگیر شده است كه سردرگمی كنونی سران آن در كشورهای عربی مصداق بارز آن است.

3- آشوب در جهان اسلام

صف‌آرایی خیابانی در مصر و تلاش برای سرایت آن به تونس و لیبی، حربه دیگر غرب است كه تلاش دارد با به چالش كشاندن كشورهایی كه حركت بیداری اسلامی در آنها آغاز شده است به نوعی این حركت را ناكام جلوه داده و در نهایت اسلام را در تشكیل و اداره نظام‌های سیاسی ناكارآمد نشان دهند. آنچه كه امروز در مصر می‌گذرد اگر چه نشان دهنده عمق بیداری اسلامی است اما در عین حال نشان از ناتوانی‌های كسانی دارد كه بدون توجه به نقش نفوذی‌ها، با ضعف‌ها و كاستی‌های خود، زمینه را برای خدشه بر حركت بیداری اسلامی فراهم كرده‌اند.

4- مذاكرات سازش

امریكا و رژیم صهیونیستی، با تصور تضعیف جبهه مقاومت و متأثر از چالش های جهان اسلام، شرایط كنونی را بهترین فرصت برای تحمیل سازش بر بخش سازشكار اعراب و فلسطینی‌ها یافته و تلاش دارند تا با تحمیل شرایط خود بر آن دولت خودگردان و حامیان عرب آنان را به تسلیم در برابر شروط رژیم صهیونیستی وا دارند، این در حالی است كه هیچ كدام از مطالبات اصلی مردم فلسطین در زمینه بازگشت آوارگان، توقف شهركسازی و ... تحقق نیافته است.

مجموعه تحولات فوق در جهان اسلام كه البته بخش اعظم آن ناشی از خیانت سران مرتجع عرب و افراطیون سلفی است یك بار دیگر ضرورت وحدت و انسجام در جهان اسلام را آشكار كرده است، وحدتی كه روز قدس می‌تواند مظهر تجلی آن باشد و گویا یكبار دیگر فریاد امام (ره) طنین انداز شده است كه: من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اكرم می‌دانم و روزی است كه باید ما تمام قوای خودمان را مجهز كنیم و مسلمین از آن انزوایی كه آنها را كشانده بودند خارج شوند و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند و ما در مقابل اجانب با تمام قوا ایستاده‌ایم...


ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic