» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

فرمانده قرارگاه عمار : طرح انحرافی‌ها برای براندازیفرمانده قرارگاه عمار گفت: جریان انحرافی طرح براندازی را راه انداخته و زمانی که انسان به پرونده‌ مفاسد اقتصادی می‌نگرد به این نتیجه می‌رسد مسئله فراتر از این‌ها است و جریان انحرافی به دنبال بردن آبروی نظام است تا سبب درهم ریختگی نظام شود.

حجت‌الاسلام مهدی طائب در حاشیه سفر به محمودآباد در گفت‌وگو با فارس بیان داشت: در موضع گرانی داستان ضعف دولت نیست بلکه خیانت برخی افراد است که وضعیت جامعه را به این روز رسانده است.

وی تصریح کرد: به هر تقدیر چون توجه نهادهای دولتی بیشتر به کارهای خودشان بود از این خیانت‌هایی که البته خیلی جزیی اما اثر بسیار بالایی در جامعه داشته است غفلت کردند و شاهد این خیانت‌ها بوده‌ایم.

طائب افزود: در حقیقت اگر این خیانت‌ها نبود آن روند عادی در گران شدن سوخت و دیگر کالاها را داشتیم و در واردات دان مرغ و بعضا شنیده شده است که کشتی حاوی دان مرغ را برگشت داده‌اند و یا نرساندن به موقع کود به کشاورزان که خیلی پیش پا افتاده نشان می‌دهد اما اثرش به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با مردم دارد از نظر عملیات روانی بسیار بالا است.

وی ادامه داد: آن کسانی که طراح این خیانت‌ها بودند انسان‌های بسیار زبده و پیچیده‌ای بودند که به هر تقدیر باید دستگاه‌های امنیتی برخورد قاطع با این افراد داشته باشند ولی در مجموع به دلیل قوت و قدرتی که اساس نظام دارد این مدل خیانت‌ها نمی‌تواند حرکت کشور را متوقف کند اما باعث آزار و اذیت مردم می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر تاکیدات مقام معظم رهبری بر وحدت بین قوای سه گانه تصریح کرد: به طور کلی ما نظامی داریم که هرچه مسئولان هماهنگ‌تر عمل کنند کشور بهتر به پیش می‌رود.

طائب اذعان داشت: البته نمی‌توانیم سلیقه انسان‌ها را یکی کنیم اما این سلیقه‌ها را خط قانون و برنامه مصوب می‌تواند به هم نزدیک کند که تاکید مقام معظم رهبری نیزهمین‌گونه است.

فرمانده قرارگاه عمار کشور در پاسخ به سئوالی دیگر مبنی بر ترکیب مجلس کنونی و تفاوت آن با مجلس قبلی بیان داشت: مجلس کنونی به مراتب از مجلس قبلی بهتر است. اصلا مجلس جدید با این مدل رأی‌گیری برای انتخاب هیئت رئیسه خیلی پیام داشت و میزان رأی در مجلس قبلی و کنونی برای انتخاب هیئت رئیسه و ترکیب کمیسیون‌ها خود بیانگر همه چیز است.

وی افزود: با انتخاب خوب مردم، مجلس خوبی شکل گرفته است که آثار آن را در آینده بیشتر خواهیم دید.

طائب درباره پرونده‌های اختلاس و فساد بانکی تصریح کرد: اعتقادم بر این است که مفاسد اقتصادی که امروز پدیدار شده است به طور کلی یک طراحی‌هایی بوده است که برای براندازی دولت توسط افرادی در خود دولت شکل گرفته است.

فرمانده قرارگاه عمار کشور ادامه داد: این به این معنا است که خیانتکارانی در همین دولت که البته تعدادشان زیاد هم نیست به این مفاسد دامن زده‌اند و اگر قرار باشد روزی افشاگری شود واقعیت‌های زیادی در این مورد گفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ابتدا نیز این براندازی پیش‌بینی می‌شد، خاطرنشان کرد: به طور کلی می‌توان گفت که جریان انحرافی طرح براندازی را راه انداخته و زمانی که انسان به این پرونده‌ها می‌نگرد به این نتیجه می‌رسد که حرف از این فرد و آن فرد نیست بلکه فراتر از این‌ها است و جریان انحرافی با این اختلاس‌ها به دنبال بردن آبروی نظام است تا باعث درهم ریختگی نظام شود.

طائب افزود: متاسفیم که شاکله اصلی خوب متوجه این موضوع از ابتدا نشده است و امیدواریم این افشاگری‌ها باعث بیداری‌شان شود. 


ادامه مطلب...

سردار رازقی فام : استکبار روحیه رزمندگی ما را تقویت کرده استبه گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سردار احمد رازقی‌فام فرمانده مرکز بهداری سپاه شمال غرب کشور « عصر روز پنجشنبه » در مراسم یادواره شهدای سه ماه تابستان گرمی با محوریت شهید حسن‌قلی جعفرپور اظهار داشت: استکبار جهانی بعد از پایان جنگ تحمیلی با عقب‌نشینی مفتضحانه از سنگر مبارزه و مقابله مستقیم با نظام اسلامی به شیطنت‌های متعدد تبلیغاتی و هجمه‌های فرهنگی وا اقتصادی روی آورده است که ملت ایران با حفظ روحیه و هشت سال جنگ تحمیلی خود بار دیگر شاخ آنها را شکسته است.

این مسئول بیان داشت: در حال حاضر در برابر موج عظیمی از هجمه‌ها که دشمنان زبون ما به راه انداخته‌اند ملت ایران تنها با روحیه مقاومت و تکیه بر اعتقادات و باورها توان مبارزه داشته و در صدد خنثی کردن حرکت آنهاست.

رازقی‌فام از شهدا به عنوان سند هویت و ماندگاری مکتب اسلام و انقلاب ارزشمند اسلامی در کشورمان یاد کرد و گفت: هرگونه بی‌توجهی به این عنصر و حقیقت غیر قابل انکار به پیکره اسلام و نظام ما آسیب وارد می‌کند و باید در این زمینه بیدار و هوشیار باشیم.

در ادامه این مراسم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل اظهار داشت: در شهرستان گرمی 303 شهید والا‌مقام وجود دارد که با احساس مسئولیت در دفاع از اسلام و حریم انقلاب اسلامی پا به میدان جهاد و شهادت گذاشته و در این مسیر به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

میر ودود سید شنوا امنیت، آسایش و اقتدار امروز نظام اسلامی را در سایه مجاهدت شهیدان و خون پر برکت آنها دانست و افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر به عنصر بصیرت و هوشیاری در برابر هجمه‌های دشمنان نیاز داریم که این عنصر در جای جای زندگی و حضور شهیدان موج می‌زند.

این مسئول وصیت شهدا را بهترین مرام‌نامه در پایداری از انقلاب و ارزش‌های آن یاد کرد و گفت: اگر به این مرام‌نامه پایبند باشیم به یقین قادر خواهیم بود اصالت‌ها و دیانت کسب شده را پاس داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهید پاسدار حسن‌قلی جعفرپور فرماندهی پشتیبانی بهداری سپاه شمال غرب کشور را عهده‌دار بوده که سال 72 در عملیات شمال غرب کشور به همراه همرزمان خود در مقابله با ضد انقلاب و منافقان به درجه رفیع شهادت رسید.


ادامه مطلب...

بندر بن سلطان کیست؟بندر بیش از آنكه یكی از اعضای خاندان سلطنتی سعودی محسوب شود، به عنوان فردی غربی شناخته شده است زیرا در طول 22 سال فعالیت به عنوان سفیر عربستان در آمریكا پس از حادثه 11 سپتامبر و همچنین دو جنگ خلیج فارس نقش عمده‌ای ایفا كرده است و بر اساس تحقیقات آمریكایی، بندر، طراح یا مجری بسیاری از نقشه‌های آژانس اطلاعات مركزی آمریكا بوده است كه می‌توان به تنها چند مورد از آنها اشاره كرد....


ادامه مطلب...

جبهه مشارکت و انتخابات ریاست‌جمهورییکی از اعضای مرکزی حزب منحله مشارکت درباره جلسات اخیر شورای مرکزی حزب گفته است: «در این جلسات به دو نتیجه رسیده‌ایم: یک گروه می‌گویند تجربه نشان داده تحریم انتخابات جواب نمی‌دهد و مردم خواه‌ناخواه در انتخابات شرکت می‌کنند و ما نیز به عنوان فعال سیاسی نباید این فرصت را از دست بدهیم و گروه دوم نیز اعتقاد دارند تا زمانی که آقایان موسوی و کروبی و سایر دوستان در حبس هستند، حضور در انتخابات توجیه عقلی ندارد. من (اسماعیلی) گفتم: راه سومی هم هست و آن، اینکه اصلاح‌طلبان به این جمع‌بندی برسند که در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم به طرفداری از دو نفر: آقایان اسحاق جهانگیری و دکتر عارف شرکت کنند؛ از این‌رو با عنایت به اینکه دبیرکل حزب و سایر دوستان در زندان هستند و نکته دیگر اینکه اگر ما تابلودار از نامبردگان حمایت کنیم، با توجه به انحلال حزب، قطعاً حاکمیت، فشار خود را به نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان خواهد آورد و به همین دلایل، ما نباید در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها حضور علنی داشته باشیم و بهترین شکل این است که بدون تابلو به صورت چراغ‌خاموش از دو نامزد فوق حمایت کنیم و نیروهای خود را در ستادهای انتخاباتی آن‌ها فعال کنیم. اعضای حاضر در جلسه با این پیشنهاد موافقت کردند.» در همین حال، علی‌محمد غریبانی (مسئول ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان اردبیل و دبیر انجمن اسلامی مهندسین کشور و عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان) در جلسه‌ای با تأکید بر همدلی و تعامل احزاب اصلاح‌طلب در وضعیت کنونی کشور، گفته است: «مجموعه احزاب اصلاح‌طلب نباید اهداف انتخابات ریاست‌جمهوری دوره یازدهم را به فراموشی بسپارند و ضرورت دارد جلسات خود را از هم‌اکنون با محوریت دوره بعدی ریاست‌جمهوری شروع نمایند.»

ادامه مطلب...

حلول ماه مبارک رمضان مبارک بادالهی تو را می خوانم که بهترینها هستی پس به بهترینهایم بهترینها را عطا کن . . .ادامه مطلب...

موسوی خوئینی ها باز هم بدنبال فتنه انگیزی!در جلسه اخیر مجمع روحانیون مبارز تهران،آقای موسوی خوئینی‌ها بحثی را مطرح کرد و گفت: من به این نتیجه رسیده‌ام که نظام اجازه نمی‌دهد ما وارد رقابت انتخاباتی شویم. رقابت در آینده بین گروه‌های اصول‌گرا است (بین اصول‌گرایان ناب و اصول‌گرایانی که ریزش کرده‌اند) و در این بین، ما را هم دارند بازی می‌دهند. ما را بیشتر برای گرم کردن تنور انتخابات می‌خواهند. اگر هم بخواهند به ما اجازه ورود بدهند، زمانی است که یقین حاصل کنند گزینه ما نمی‌تواند آرای لازم را به‌دست آورد و گزینه‌های قوی و اصلی ما را نخواهند پذیرفت. این هجمه‌های رسانه‌ای آن‌ها نیز، جنبه بازار گرمی دارد. آن‌ها ما را برای نمایش می‌خواهند. ما باید مواظب باشیم در سیرکی که آن‌ها راه انداخته‌اند، نقش دلقک را بازی نکنیم. آن‌ها قطعاً نخواهند گذاشت ما پیروز شویم. منطق هم چنین حکم می‌کند که نگذارند ما وارد شویم؛ آن‌ها اینقدر متحمل هزینه شده‌اند، آن وقت بگذارند فضا به فضای سال 76 و دوران اصلاحات برگردد؟ مطمئن باشید به‌وجود آمدن این وضعیت را نمی‌خواهند و اجازه چنین کاری را نمی‌دهند. نظر من این است که ما با قدرت جلو بیاییم. با کسی تعارف نداشته باشیم و همه چیز را به مردم بگوییم. ما باید یا خاتمی و یا فردی در حد خاتمی را پیدا کنیم که نظام جرات رد صلاحیت او را نداشته باشد و با آمدن خود، یک موج و یک زلزله در سطح جامعه به راه بیندازد؛ مرگ یک بار و شیون هم یک بار. باید محکم وارد کارزار انتخاباتی شویم.
ادامه مطلب...

امام جمعه گرمی: روحانیون به ابزارهای نوین تبلیغی مجهز شوندخبرگزاری فارس: امام جمعه گرمی بر مجهز شدن روحانیون به تجهیزات نوین تبلیغاتی برای آگاه‌سازی جوانان تاکید کرد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام یدالله صفری ظهر دیروز در همایش روحانیان گرمی اظهار داشت: روحانیون سنگربانان و دیده‌بانان مستحکم نظام اسلامی هستند و تبلیغ دین از سوی  آنان جوانان را نسبت به گرایش به اسلام راغب‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه روحانیون دژ مستحکم و خلل‌ناپذیر در مقابل توطئه‌های دشمنان هستند، افزود: تجهیز شدن روحانیون ما به ابزارهای نوین سبب می‌شود تا تلاش دشمنان در ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی بی‌ثمر بوده و با ارتقای علمی و تخصصی دینی و مذهبی جوانان بتوانیم ناکارآمدی حربه‌های دشمنان را به رخ آنان بکشیم.

این مسئول تصریح کرد: علیرغم تغییر در نوع ابزار و شیوه‌های تبلیغ دین این مسئولیت در طی تاریخ اسلام همچنان پا برجا است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در این همایش با مهم دانستن تلاش روحانیان در سنگر دین، ابراز داشت: عدم تناسب بین شمار روحانیان و مساجد استان وظیفه روحانیان را در تبلیغ دین دوچندان کرده است.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده با اشاره به مرزی بودن شهرستان گرمی توجه به توسعه کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی را در این منطقه ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سید جعفر موسوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرمی نیز با قدردانی از تلاش روحانیان منطقه در ترویج معارف اسلامی، بیان داشت: توفیق اداره تبلیغات اسلامی گرمی در پیشبرد برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در سایه همکاری روحانیان این شهرستان حاصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: علما و روحانیون در تربیت جامعه و سوق آن به سر منزل مقصود نقش مهمی دارند و بیداری جوامع اسلامی مبین نقش هدایت گری علما و روحانیون است.

این مسئول تصریح کرد: علمای جامعه اسلامی باید با بیان وی‍ژگی های ممتاز دین مبین اسلام، هر روز نقش سایر اندیشه های جوامع غربی و شرقی را کمرنگ نمایند.

موسوی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه در قرآن کریم هیچ فرقی بین مسلمین اعم از عرب و عجم قائل نشده و میزان برتری افراد تقوی آنان اعلام شده است، تصریح کرد: در اسلام مبلغین و افراد تاثیرگذار نقش مهمی دارند.


ادامه مطلب...

استاندار اردبیل : تا آخرین لحظه در سنگر خدمت هستمدر پی شایعه‌های اخیر بیان شد
تا آخرین لحظه در سنگر خدمت هستم

خبرگزاری فارس: تا آخرین لحظه در سنگر خدمت هستم

خبرگزاری فارس: در پی شایعه اعلام جایگزین استاندار اردبیل سید حسین صابری به صراحت اعلام کرد تا آخرین لحظه در سنگر خدمت هستم و مردم به این شایعات توجهی نکنند.


ادامه مطلب...

دست ندادن یا قطع کردن دست؟!بصیرت: سیاست و سیاست‌ورزی، قواعد سخت و انعطاف‌پذیری دارد و افراد و گروه‌هایی را که فاقد مبانی مستحکم هستند، هرچند ظاهری قوی و پرمدعا داشته باشند، خوار و ذلیل می‌کند. ذلیل‌شدگان سیاست بعضاً رندانه می‌کوشند تا ذلتشان را در لابه‌لای هزار توی مسائل و رخدادهای جاری پنهان کنند؛ اما چشمان تیزبین و افشاگر، هیچ‌گاه این فرصت را به آن‌ها نمی‌دهند. حدود هفت سال از سفر کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه وقت آمریکا به قاهره می‌گذرد که وی در آن سفر، قاطعانه اعلام کرد با اخوان‌المسلمین مذاکره نمی‌کند؛ تحولات سیاسی مصر در این سال‌ها به‌ویژه دو سال اخیر به‌گونه‌ای پیش رفته که جایگزین منصب رایس در وزارت خارجه آمریکا یعنی هیلاری کلینتون مجبور می‌شود به مصر سفر و با رئیس‌جمهوری دیدار کند که از اعضای اخوان‌المسلمینی است که رایس مذاکره با آن‌ها را رد کرد و شاید این از بداقبالی هیلاری کلینتون باشد که باید خفت و رسوایی کشورش را او لمس کند و حس آن را به کاخ سفید ببرد؛ زیرا وی در سفر روز گذشته‌اش به مصر در دیدار با محمدکمال عمرو، وزیر خارجه مصر، گفت: آمریکا می‌خواهد یک شریک خوب برای مصر و پشتیبان دموکراسی به‌دست آمده با جرئت و فداکاری این مردم باشد. این اظهارات، باطن بسیار وقیحانه‌ای دارد؛ چراکه اگر وی به بایگانی سخنان خود و رئیس‌جمهور کشورش در 18 ماه پیش مراجعه کند، می‌بیند که در آن زمان، به چه شکل مزورانه‌ای علیه مردم مصر از حسنی مبارک مخلوع حمایت می‌کردند. قطعاً تظاهرکنندگان مصری که در قاهره علیه حضور وی در مصر شعارهای ضدآمریکایی سر دادند و در پارچه‌نوشته‌هایشان آمده بود: «در مصر از شما استقبال نمی‌شود» و «باراک اوباما تو بهار عربی را به قتل رساندی» و در شهر اسکندریه به سمت وی لنگه کفش و بطری آب پرتاب کردند، آن اظهارات را به یاد داشتند و از نیت شیطانی اظهارات جدید کلینتون نیز باخبر بودند. اگر مرسی، رئیس‌جمهور مصر، به همین مقدار به این موضوع توجه داشته باشد، با گرفتن یک میلیارد دلار از آمریکا و چهار میلیارد دلار از عربستان و دل خوش کردن به وعده سرمایه‌گذاری چند سرمایه‌گذار آمریکایی، به انقلاب مردم مصر چوب حراج نمی‌زند. مرسی در دیدار با کلینتون برای نشان دادن تحول بنیادی، به یک حداقل اکتفا کرد و با کلینتون در خفا دست داد،‌ در حالی که خواسته مردم مصر، قطع کردن دستان استکبار بود!
ادامه مطلب...

معاون حزب اسلام جمهوری آذربایجان به شهادت رسیدواقف عبدالله یف معاون حزب اسلام جمهوری آذربایجان که به 11 سال حبس محکوم شده بود به شهادت رسید

به گزارش آران نیوز به نقل از فاکت خبر واقف عبدالله یف معاون محبوس حزب اسلام جمهوری آذربایجان که به 11 سال حبس محکوم شده بود به شهادت رسید. این خبر را اعضای خانواده شهید عبدالله یف به فاکت خبر داده و اعلام نموده اند که دیروز تقاضای ملاقات با معاون حزب اسلام را نموده بودند که از طرف مسئولین امنیتی مورد موافقت قرار نگرفته بود و امروز به آنها اطلاع داده شده است که حاج واقف عبدالله یف در مرکز درمانی زندان به شهادت رسیده است.

شهادت این فعال سیاسی و مذهبی جمهوری آذربایجان در حالی است که پیش از این پزشکان آذری به دلیل بیماری وی  خواستار آزادی عبدالله یف شده بودند.

حاج واقف عبدالله یف در تاریخ 7 ژانویه سال 2011 همراه دکتر صمداف بازداشت و پس از سناریوسازی های سیاسی متعدد از سوی محاکم قضایی باکو به 11 سال حبس محکوم شد.

بی شک شهادت این مبارز اسلامگرا نسیم بیداری اسلامی را که پیش از این با ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه و در قالب نهضت حجاب شروع به وزیدن کرده بود تقویت خواهد نمود.ادامه مطلب...

روزنامه‌های اصلاحات و حمایت از قشر مستضعف و محروم جامعه(!)روزنامه‌های اصلاحات چند وقتی است که باتوجه به نزدیک شدن به انتخابات یازدهم، اخبار و گزارش‌ها و مصاحبه‌های خود را به حمایت از قشر مستضعف و محروم جامعه(!) اختصاص می‌دهند. در همین زمینه، روزنامه‌های اعتماد و آرمان از قول عبدالله نوری نوشتند: اصلاح‌طلبان باید به توانمندسازی همه‌جانبه مردم فرودست حساس باشند و برای آن فکر و برنامه مشخص داشته باشند و «فعالان اصلاح‌طلب نمی‌توانند بین خود و جامعه فاصله بیندازند.»! ظاهراً اصلاح‌طلبان خیلی دیر به فکر مردم افتاده‌اند.

ادامه مطلب...

تصاحب پست‌ها و منصب‌ها، جایگزین ماموریت اصلی مجلسبررسی عملکرد 40 روزه مجلس در گفتگوی رجانیوز با عضو جبهه پایداری؛

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از اعضای موسس جبهه پایدرای انقلاب اسلامی معتقد است: اگر عملکرد 40 روزه مجلس ادامه پیدا کند، با توجه به انتخابات‌های ریاست جمهوری و شورای شهر پیش رو این امکان که نقار بیشتری در درون مجلس شکل گرفته و مسائل قومی و منطقه‏ای و همچنین سیاسی کاری و لابی گری محور کارها و حرکت‏ها قرار گیرد، بیشتر شده و در نتیجه نه مصوبات مجلس کیفیت مطلوبی خواهد داشت و و نه اثرگذاری خانه ملت مطابق انتظار عمومی مردم خواهد بود.

علی اصغر زارعی در گفت‏وگو با رجانیوز، ابتدا انتظارات از مجلس نهم را به سه دسته انتظارات ساختاری، انتظارات محتوایی و انتظارات ارزشی تقسیم کرد و در توضیح هر کدام گفت: از حیث ساختاری مطابق قانون اساسی و آیین نامه مجلس معمولا ابتدای هر دوره‏ای قسمت اول وقت مجلس به سازمان دهی کمیسیون‏ها، شکل‌گیری هیات رئیسه، ساختار کمیته‏ها در داخل کمیسیون‏ها می‌گذرد و همین هم مبنای اصلی فعالیت کیسیون ها تقریبا تا آخر دوره است.

لطفا ادامه مطلب را مطالعه فرمائید


ادامه مطلب...

حجاب و عفاف سرآمد ارزش‌های اخلاقی و انسانی استمدیر كل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: رعایت حجاب و عفاف به عنوان سرآمد ارزش های اخلاقی و انسانی از اعتقادات ناب دینی و باورهای پاك الهی برگرفته شده است.

حجاب و عفاف سرآمد ارزش‌های اخلاقی و انسانی است

حجت الاسلام مهدی ستوده روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف افزود: فقط دین اسلام نیست كه ما را به عفاف و پاكدامنی فرا می خواند ، بلكه این ندا از درون آدمی نشأت می گیرد و دین نیز آن را تایید می كند. وی خانواده را اولین و بنیادی ترین تشكل اجتماعی جامعه دانست و گفت: استحكام خانواده در گرو پاسداری از عفاف و پاكدامنی است.

وی افزود: تبیین حجاب با بیان فصیح و منطبق با استدلال كه موجب اغنای اندیشه شود از ضروریات رسیدن به شناخت می باشد و در این زمینه لازم است جوانان را به نحو صحیح با منطق و معانی حجاب آشنا كرد.  حجت الاسلام ستوده به راه های مبارزه با بدحجابی اشاره كرد و گفت: برای رفع معضل بی حجابی و این كه زنان با شخصیت انسانی و ارزش های اسلامی آشنا شوند، آگاه كردن آنها از ارزش های واهی و شخصیت كاذب ضرورت دارد.

وی افزود: تا زمانی كه در اثر هجوم و رسوخ فرهنگ استعماری بد‌حجابی به عنوان ارزش ، آزادی ، شخصیت ، قدرت و استقلال به جامعه تلقین شود نمی‌توان بانوان را به گونه‌ای سالم و همه جانبه از این عمل ناشایست بازداشت.  وی بر لزوم ترویج اندیشه های ناب اسلامی در جامعه و نهادینه كردن این نظام ارزشی بر اساس قانون اسلامی و معیارهای اخلاق دینی تاكید كرد.


ادامه مطلب...

مبادا طمع عده‌ای استکبار را در تحریم جری کندخبرگزاری فارس: امام جمعه موقت اردبیل گفت: مبادا طمع عده‌ای بازاری و فرصت‌طلب اقتصادی در داخل کشور استکبار را در تحریم خود جری کرده و آنها را به سوء استفاده وادار کند.

خبرگزاری فارس: مبادا طمع عده‌ای استکبار را در تحریم جری کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام محمدعلی فروغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان و روزهای پایانی ماه شعبان اظهار داشت: شعبان دریچه ورود به رمضان است و ضرورت دارد با روزه‌داری در ایام پایانی ماه شعبان خود را با آمادگی کامل برای ضیافت الهی مهیا کنیم.   لطفا ادامه مطلب را مطالعه فرمائید


ادامه مطلب...

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ضامن استحكام خانواده ها استامام جمعه گرمی مغان گفت: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ضامن استحكام خانواده هاست.

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ضامن استحكام خانواده ها است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام یدالله صفری در جمع نمازگزاران این شهر افزود: رسالت مصوولان فرهنگی در نهادینه كردن فرهنگ حجاب و عفاف و فریضه امر به معروف و نهی از منكر در این زمینه خطیر است. وی همچنین با اشاره به اهمیت كسب حلال گفت: لقمه حرام انسان را منحرف و از دین خارج می كند.

وی با تاكید بر این كه سلامت اقتصاد در تحكیم بنیان خانواده تاثیر بسزایی دارد ، مردم را به دقت در كسب روزی حلال ، مراعات حال یكدیگر و رعایت تقوای الهی فراخواند.


ادامه مطلب...

زندگینامه شهدای هنرمند با عنوان «یاقوت سرخ» رونمایی می‌شودخبرگزاری فارس: زندگینامه شهدای هنرمند با عنوان «یاقوت سرخ» رونمایی می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: همزمان با برگزاری یادواره شهدای هنرمند استان اردبیل و در هفته دفاع مقدس از کتاب زندگینامه شهدای هنرمند استان با عنوان «یاقوت سرخ» رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عظیم دشتی در مراسم برگزاری یادواره شهدای هنرمند شهرستان گرمی در مجتمع فرهنگی، هنری حافظ این شهر اظهار داشت: در این کتاب 190 صفحه‌ای سعی شده است زندگینامه و وصایای این شهدا جمع‌‌آوری شده و علاقمندان از این منبع ارزشمند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون 40 هنرمند شهید در استان اردبیل شناسایی شده و برای گرامیداشت یاد و خاطره آنها یادواره‌های متعددی نیز در شهرهای مختلف در حال برگزاری است.

دشتی شهدای هنرمند را سرسلسله شهدای آگاه و بصیر و حضور یافته در سنگر دفاع از ارزش‌های ناب اسلامی توصیف کرد و افزود: هنرمندان ما در سنگر شهادت نیز همچون سنگرهای دیگر دفاع از انقلاب خوش درخشیدند و به دشمنان نشان دادند که انقلاب اسلامی ایران انقلاب تعالی یافته و رو به صعود در رسیدن به نقطه متعالی و ارزشی است.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را در قالب یادواره‌ها و برنامه‌های مختلف حرکتی ماندگار و ارزشی توصیف کرد.

حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی تصریح کرد: همه مسئولان ما باید رهرو شهدا و حرمت‌دار خون آنها باشند و در مسیر خدمت‌رسانی خود اندیشه متعالی آنها را سرلوحه کار و عزم خود قرار دهند.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ملت ایران امروز بیش از هر زمان دیگر به تقویت روحیه دینداری و ارزش‌آفرینی نیاز دارند که شهدای ارزشمند می‌تواند سرمایه‌های معنوی و تعالی‌بخش روحیه آنها باشند.

موسوی بزرگ‌ترین انتظار شهدا را تبعیت از مسیر ولایت و دور نشدن از این راه نورانی خواند و اضافه کرد: آنهایی که می‌خواهند به این راه پرصلابت صدمه و خدشه‌ای وارد کنند در حقیقت فریب خورده دشمنان هستند و به یقین در سنگر آنها گام بر می‌دارند.

این مسئول متذکر شد: اگر حقانیت و اصالت حرکت شهدا و افتخار آفرینان این جامعه را مورد ارزیابی قرار دهیم به یقین قادر هستیم راه درست و سعادت‌آفرین را شناخته و در این مسیر گام برداریم.

در پایان این مراسم از خانواده‌های هفت شهید هنرمند گرمی تجلیل شد و برنامه‌های متنوعی نیز نظیر شعرخوانی، مداحی و پخش کلیپ اجرا شد.


ادامه مطلب...

مقاله ای در باره یادواره شهدای هنرمند شهرستان گرمی / آینهتعظیم و تكریم،خداوندی را سزاست كه كسوت عزت و عظمت را بر قامت غیور ایرانیان برازنده ساخت وكام شیران بیشه شجاعت را با شهد شهادت و ایثار، شیرین نمود.
قرآن كریم در فضیلت شهید وشهادت،آنجا كه در سوره نورانی بقره،به زنده ی جاوید بودن شاهدان راه حق اشاره دارد انسان را از درك حیات معنوی شهدا عاجز معرفی می كند.
همچنین عدم كاربرد كلمه مرگ درباره شهید و دادن حكم صریح بر حیات جاودانه شهدا در كتاب آسمانی، بر مقام ماورا و ملكوتی شهیدان صحه می گذارد.
بار سنگین مسئولیت در قبال جان بركفان راه وطن،مسئولان را بر آن میدارد تا با نكوداشت یاد شهدا، در برابر كار بزرگ آنان ادای دین بنمایند.
استان اردبیل هم همواره با همكاری دستگاه های اداری مرتبط،برپایی آئین های یادبود شهدا را شاهد بوده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در رویكردی نو به یادبود شهدا،از برگزاری یادواره شهدای هنرمند استان در آینده نزدیك خبرداد و گفت:شناسایی 40 هنرمند شهید در سطح استان،نگاه ها را متوجه این هنرآفرینان عرصه جهاد كرده است.
سرهنگ عظیم دشتی همچنین از تدوین آثار 40 هنرمندشهید استان در قالب كتاب یاقوت سرخ خبرداد و همت اصحاب قلم را در حفظ ونشر وصایا،اشارات و سخنان فاخر شهدای استان خواستار شد.
وی با اعلام اینكه نخستین یادواره شاهدان هنرمند،به احترام 7 شهید هنرمند گرمی در این شهرستان برگزار می شود افزود:تمهید مقدمات این كار بزرگ،عزم جامعه هنری گرمی را جهت مشاركت در برگزاری یادواره ای باشكوه برانگیخته است.
تامل در جمله ای ماندگار از امام راحل كه فرموده اند((اسلام از عصر وحی تاکنون بر شهادت توام با شهامت استوار بوده است)) همراهی شهدای دفاع مقدس را با شهیدان صدر اسلام فریاد می زند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هم با بیان عبارت نغز ((زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کم از شهادت نیست.)) متولیان فرهنگ عمومی را در پاسداشت ارزش ها و آرمانهای دفاع مقدس مصمم تر ساخته اند.
بر همین اساس، حجت الاسلام والمسلمین صفری امام جمعه گرمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان،با تاكید بر وجه تمایز مجالس ترحیم با یادواره های شهدا گفت:آئین های یادمان شهدا باید به تناسب انتظار مردم شهیدپرور، شایسته و درشان شهدا برگزار گردد.
یاسر شاهی رئیس بنیادشهیدوامورایثارگران گرمی هم با اشاره به تعامل نهادهای مرتبط در برگزاری یادواره شهدای هنرمند این شهرستان گفت:برای برپایی یادواره ای با صبغه هنری و حماسی برنامه ریزی می شود.
محب اله فتاحی رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی گرمی ودبیر یادواره شهدای هنرمند این شهرستان هم از سوابق درخشان هنرمندان شهید منطقه در صحنه های هنری سالهای پس از انقلاب اسلامی خبرداد.
وی گفت:هنرمندان شهید گرمی،صحنه گردانان و بازیگران حقیقی نمایشنامه چگونه زیستن هستند و عظمت آنان،بار مسئولیت را بر دوش ما سنگین تر كرده است.
از نقطه نظر دیگر، اراده مسئولان در نكوداشت یاد وخاطره شهدا مبین این حقیقت است كه شهدا پرچم استقلال و عزت ما را به اهتزاز درآورده اند و ما فرزندان این آب وخاك، وظیفه داریم تا علم غیرت و آزادگی را بر دوش تاریخ، علمدار وار نگهداریم.
از پیامبر گرامی اسلام(ص) نقل شده است كه فرموده اند:((ما من قطره احب الی الله عزوجل من قطره دم فی سبیل الله/هیچ قطره‌ای در پیشگاه خداوند محبوب‌تر از قطره خونی نیست كه در راه او ریخته شده باشد.))
پس چراغ امید بر راهی بر می فروزیم كه خوبان روزگار، بی اعتننا به عشوه دنیا از پل تعلقات،استوار گذشتند و با قلم هنرمندانه شان  تاریخی از افتخار را برای ما نگاشتند.
گزارش از عیسی پاشاپور

ادامه مطلب...

یادواره شهدای هنرمند شهرستان گرمیآینه : 
1. رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی گرمی و دبیر یادواره شهدای هنرمند این شهرستان گفت:در مراسم یادواره شهدای هنرمند گرمی که به زودی برگزار می شود از خانواده های هنرمندان شهید گرمی تجلیل خواهدشد.
محب اله فتاحی در گفتگو با خبرنگار ایرنابا اعلام اینکه  قبلا شمار شهدای هنرمند گرمی 6 شهید اعلام شده بود افزود:با معرفی شهید جعفر حمزه زاده،تعداد شاهدان هنرمند این شهرستان به 7 شهید افزایش یافته است.
وی گفت:بر اساس سوابق موجود،شهید جعفر حمزه زاده به عنوان بازیگر تئاتر و به منظور ترویج شعائر اسلامی نقش آفرینی می کرده است.
وی با اشاره به اهمیت یادواره شهدای هنرمند گرمی در انگیزش جامعه هنری این شهرستان ادامه داد:این کار ارزشمند با تلاش سازمان بسیج هنرمندان استان،بنیادشهیدوامورایثارگران و اداره فرهنگ وارشاداسلامی گرمی ونهادهای ذیربط برگزار خواهد شد.
2. رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان از تدوین زندگینامه هنرمندان شهید استان و نشر آن در آینده نزدیک خبر داد.
عظیم دشتی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:سازمان بسیج هنرمندان استان به زودی زندگینامه 40 هنرمند شهید استان را در قالب کتابی با عنوان یاقوت سرخ منتشر می کند.
وی با اشاره به اینکه این کتاب در 190 صفحه گردآوری شده افزود:یاقوت سرخ، مرجع ارزشمندی برای معرفی و شناخت هنرمندان شهید استان خواهد بود.
وی با اشاره به شناسایی 40 هنرمند شهید در استان گفت:یادواره هنرمندان شهید استان در مناطق مختلف استان برگزار خواهد شد. 
3. رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان از برگزاری اولین یادواره 6 شهید هنرمند گرمی در 22 تیرماه سالجاری در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا عظیم دشتی در جلسه هماهنگی این یادواره در بنیادشهیدوامور ایثارگران گرمی گفت:تاکنون 40 هنرمند شهید در سطح استان شناسایی شده است و تحقیقات جامع نسبت به شناسایی و معرفی  آثار مکتوب ، هنری  و دست نوشته های این شهیدان ادامه دارد.
وی افزود:امسال در 10 استان کشور، یادواره استانی شهدای هنرمند برگزار می شود که استان اردبیل نیز جزو این استانها انتخاب شده است.
وی زمان برگزاری یادواره شهدای هنرمند استان اردبیل را آذرماه امسال اعلام کرد.
یاسر شاهی رئیس بنیادشهیدوامورایثارگران گرمی هم در این جلسه با اشاره به ضرورت برگزاری یادواره شهدای هنرمند گرمی از آمادگی این بنیاد برای همکاری لازم در برگزاری آن خبرداد.
وی همچنین بر تلاش اصحاب قلم منطقه گرمی در ثبت و نشر آثار فاخر برجای مانده از شهدای هنرمند این شهرستان تاکید کرد.

ادامه مطلب...

معرفی فرمانده جدید انتظامی شهرستان گرمیدر مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، سرگرد حسن شریفی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی گرمی معرفی و از زحمات فرمانده قبلی تقدیر شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که در مجتمع فرهنگی هنری حافظ گرمی ترتیب یافت فرمانده نیروی انتظامی استان،قانونمندی آحاد جامعه را لازمه امنیت اجتماعی برشمرد.
سرهنگ پاسدار ابراهیم کریمخانی، قانون را فصل الخطاب همه اختلافات دانست و افزود:ترویج احترام وتمکین به قانون،میزان جرائم و ناامنی را در جامعه به طور چشمگیری کاهش می دهد.
صحرایی فرماندار گرمی نیز طلاق،خودکشی و اعتیاد را از مشکلات جدی در این شهرستان اعلام کرد وگفت:شورای تامین گرمی با حساسیت ویژه ای نسبت به بررسی و مقابله با این گونه معضلات تلاش می کند.
وی همچنین با اشاره به افزایش پرونده های اختلافات ملکی روستانشینان در محاکم قضایی گرمی،توجه نیروی انتظامی و دستگاه های ذیربط را به رفع این مشکل خواستار شد.
فرماندار گرمی در ادامه سخنانش با اعلام اینکه اعتبار لازم برای زندان درحال ساخت این شهرستان 7 میلیارد ریال برآورد شده ادامه داد:بودجه این شهرستان،جوابگوی این پروژه نیست و مسئولان مربوطه باید برای تکمیل ساختمان زندان،نسبت به تامین اعتبار لازم اقدام نمایند.


ادامه مطلب...

روند تحولات جدید در بحران سوریه   کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، روز گذشته برای دیدار و گفت‌وگو با برخی مقامات جمهوری اسلامی ایران، وارد تهران شد. این سفر با چند مسئله مهم درباره موضوع سوریه همراه بود:
   1- سفر وی به دمشق؛ کوفی‌عنان پیش از سفر به تهران، ضمن دیدار و گفت‌وگو با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، در دمشق، همچنان بر طرحش درباره حل بحران سوریه که از ابتدا مورد قبول بشار اسد بوده، تأکید کرد و ظاهراً نظر اسد را نیز برای حضور نمایندگان معارضان مسلح برای شرکت در مذاکرات جلب نمود. این سفر که پس از نشست چند روز پیش دشمنان سوریه در پاریس که عنان در آن شرکت نکرد، انجام شد، به‌نوعی بیانگر انتقاد عنان از برگزاری آن نشست و تأکید بر اجرای طرح صلح خودش است و احتمالاً مورد پسند سران تشکیل‌دهنده نشست پاریس قرار نمی‌گیرد. 
   2- تغییر موضع تدریجی ترکیه؛ پیش از سفر عنان به ترکیه، برخی مقامات سیاسی ترکیه مانند رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه این کشور، در سخنان جدیدی که با اظهارات گذشته آن‌ها بسیار متفاوت بود، پیدا و پنهان به شکست خود در مواجهه خصمانه با حکومت سوریه اعتراف و وانمود کردند احتمالاً در این خصوص، تغییر روش خواهند داد. چنانچه موضع جدید ترکیه، اقدام فریبکارانه نباشد و در رفتار هم آن را اعمال کنند، سرعت تحولات آتی به نفع حکومت سوریه بیشتر خواهد شد؛ زیرا ترکیه در دامن زدن به درگیری‌های نظامی در سوریه و کشتار بی‌گناهان، نقش محوری دارد.
   3- اظهارات جدید پوتین؛ رئیس‌جمهور روسیه روز گذشته صریح‌ترین و جدی‌ترین موضع‌گیری کشورش درباره سوریه را اعلام کرد و خطاب به آمریکا گفت: روسیه اجازه نخواهد داد مسئله لیبی در سوریه تکرار شود. پوتین با این موضع‌گیری، تمام اعتبار و حیثیت خود و کشورش را وارد میدان سوریه کرد که شاید در حال حاضر در کنار مباحث مربوط به ایران، مهم‌ترین موضوع نظام بین‌الملل باشد؛ بنابراین باید پای آن بایستد و حتماً پیش از این بیان تند، الزامات، پیامدها و اتفاقات احتمالی مرتبط با آن سنجیده و ارزیابی شده است و باید منتظر حوادث جدیدی بود. سفر عنان به ایران می‌تواند تقویت‌کننده این روند جدید باشد که با طلیعه امیدبخشی آغاز شده است.
سوریه نماینده اتحادیه عرب را به دمشق راه نداد
  در حالی‌که کوفی‌عنان به همراه هیئت دیپلماتیک سازمان ملل، راهی دمشق شده بود، سران سوریه به وی اطلاع دادند که «ناصر قدوه» معاون وی و نماینده اتحادیه عرب حق ورود به سوریه را ندارد.
   نماینده سوریه در اتحادیه عرب، پیش از این گفته بود: دولت سوریه مخالف مشاركت اتحادیه عرب در مأموریت كوفی‌عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به سوریه است؛ زیرا اتحادیه عرب، تابع طرف‌هایی است كه این طرف‌ها برای دخالت خارجی در امور سوریه تلاش می‌كنند.
«یوسف الاحمد» نماینده سوریه در اتحادیه عرب، در اظهاراتی كه روزنامه سوری «تشرین» متن آن را منتشر كرد، گفت: دیدگاه ثابت دولت سوریه این است كه اتحادیه عرب به علت سیاست‌های طرفدارانه و نقش‌آفرینی منفی‌اش نباید هیچ مشاركتی در مأموریت كوفی‌عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه داشته باشد.

ادامه مطلب...

[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ] 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic