» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

هفته دفاع مقدس گرامی باد
ادامه مطلب...

اهداف و انگیزه های دنیای غرب در تحریم علیه ایران 2لطفا ادامه این مقاله را در ادامه مطلب مطالعه فرمائید . 
ادامه مطلب...

اهداف و انگیزه های دنیای غرب در تحریم علیه ایران 1بصیرت: در عرصه روابط بین الملل، هنگامی که میان قدرت ها (اعم از قدرت های کوچک و بزرگ، منطقه ای و بزرگ و یا قدرت های بزرگ با بزرگ) در اثر تضاد و اختلاف منافع تقابل شکل می گیرد، یکی از استراتژی های اساسی، سیاست تحریم و اعمال فشار اقتصادی است، این استراتژی بویژه زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که جنگ نظامی به هر دلیلی مطلوب تشخیص داده نشود. در این شرایط فشارهای اقتصادی در کنار عملیات اقناعی و روانی، عملیات پنهان، اقدامات اطلاعاتی - امنیتی و فعالیت های سیاسی و دیپلماتیک در صدر راهبردهای مقابله ای قرار می گیرد. در این میان، قدرت های بزرگ با اتخاذ استراتژی فشارهای اقتصادی علیه کشورهای هدف، چند هدف کلان را دنبال می کنند:

یک- تغییر رژیم: در این هدف، قدرت های بزرگ با اعمال فشارهای اقتصادی سعی دارند تا رژیم سیاسی دگرگون گردد.


ادامه مطلب...

غلط کردم که از اصلاح‌طلبان و آقای موسوی حمایت کردمدر جلسه‌ای به آقای خاتمی گفتند که آقای موسوی خوئینی‌ها از دست شما عصبانی است و خطاب به شما گفته است: یکی از مشکلات اصلاح‌طلبان، شخص خاتمی است، او شل و ول است، اسفندماه رفت و رأی داد، اسفند کجا و حالا کجا؟ خاتمی هیچ امتیازی از نظام نگرفت، حتی یک آب‌نبات هم نتوانست بگیرد. آقای خاتمی هم در پاسخ می گوید: همه شما می‌دانید که من تحت تأثیر حرف همین آقایان در سال 88 وارد مسائل انتخابات شدم و مجبور شدم از موسوی حمایت کنم. هنوز هم دارم تاوان آن حمایت را پرداخت می‌کنم. من همان زمان هم به آن‌ها گفتم که موسوی مرد آخر خط نیست و ‌موسوی مناسب این کار نیست. آقایان انتظار داشتند من راه بیفتم در خیابان‌ها و وارد اردوکشی‌های خیابانی بشوم. این‌ها سیاست را با براندازی اشتباه گرفته‌اند. کاری نکنند که بیایم و همه چیز را بگویم و رسماً بگویم غلط کردم که از اصلاح‌طلبان و آقای موسوی حمایت کردم. 
گفتنی است در عین‌حال، خوئینی‌ها خاتمی را تنها چهره مؤثر اصلاح‌طلبان دانست و گفت ما نتوانستیم کادرسازی کنیم و مثل خاتمی پیدا کنیم. ما باید گزینه‌ای قوی پیدا کنیم تا بتوانیم بگوییم که برنده‌ایم. الآن هم جز خاتمی کسی نیست که بتواند کاندیدا شود و مورد اقبال مردم و هواداران قرار گیرد.

ادامه مطلب...

پشت پرده فیلم موهن آمریکا و صهیونیست‏ها علیه اسلام و پیامبراعظم (ص)+محتوای فیلمدولت آمریکا که اینک با خشم مسلمانان بیدارشده مواجه شده است تلاش می‏کند خود را از این اقدام موهن بری کند؛ اما آیا می‏توان باور کرد که ساخت فیلمی با سرمایه هنگفت 5 میلیون دلاری و نیز اقدامات مستمر کشیش دیوانه بدون اطلاع و رضایت مقامات کاخ سفید انجام شده باشد؟
به گزارش مشرق؛ در حالی که پخش فیلمی موهن موجب خشم مسلمانان، به ویژه در لیبی و مصر و حمله به سفارت آمریکا در این کشورها شده، محتوای این فیلم چیست؟

ادامه مطلب...

محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام در شهرستان گرمیامام جمعه موقت گرمی با محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام ص گفت:در پشت پرده این اعمال زشت،آمریکا و اسرائیل قرار دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ستوده در خطبه های نمازجمعه گرمی عکس العمل سریع و رسای مسلمین را در قبال اینگونه اهانت ها ضروری دانست و امت اسلامی را به وحدت و یکپارچگی فراخواند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک دهه کرامت و روز دختر، توجه به منزلت دختران و تربیت اسلامی آنان را خاطرنشان شد.
خطیب جمعه گرمی همچنین با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس،این هفته را فرصتی برای تبیین رشادت های فرزندان ایران زمین در پاسداری از این آب و خاک دانست و برگزاری برنامه های باشکوه را در این هفته خواستار شد.
همچنین شرکت کنندگان در نمازجمعه و جمعی از اهالی این شهر، ظهر امروز با راهپیمایی در مرکز شهر گرمی از هرگونه اهانت به ساحت مقدس پیامبراسلام ص ابراز انزجار کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا راهپیمایان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل،نقشه جسارت و توهین به مقدسات دینی را برخاسته از آمریکا و اسرائیل دانسته و این قبیل رفتارهای زشت را محکوم کردند.
ادامه مطلب...

مجید فرزین ششمین مدال طلای ایران را به دست آوردˈمجید فرزینˈ وزنه بردار اهل استان اردبیل ششمین مدال طلای ایران در بازی های پارالمپیك لندن را در دسته 5/82 كیلوگرم مسابقه های وزنه برداری به دست آورد.مجید فرزین ششمین مدال طلای ایران را به دست آورد

به گزارش ایرنا، ˈمجید فرزینˈ با مهار وزنه 235 كیلوگرمی، صاحب گردن آویز طلا شد.

پس از نماینده وزنه برداری ایران، ˈژیائو فی جوˈ از چین با 228 كیلوگرم و ˈمتوالی ماتاناˈ از مصر با 227 كیلوگرم، مدال های نقره و برنز را كسب كردند. فرزین كه مدال طلای خود را در بازی های پارالمپیك لندن قطعی كرده بود، با درخواست وزنه 244 كیلوگرم قصد ثبت ركوردجدیدی دراین دسته را داشت كه با رای داوران نتوانست به این هدف دست یابد. ركورد این ماده دراختیار پارك جون از كره جنوبی با 243 كیلوگرم قرار دارد.

فرزین این وزنه را بلند كرد، اما از سوی دوران دو كارت قرمز و یك كارت سفید دریافت كرد. به این ترتیب ایران كه پیش از این در رده دوازدهم قرار داشت، با كسب شش طلا، سه نقره و یك برنز در رده نهم ایستاد. چین، بریتانیا و روسیه همچنان رده های اول تا سوم جدول توزیع مدال ها را به خود اختصاص داده اند.

مجید فرزین فرزند پاسدار قوطاس فرزین از کارکنان سپاه ناحیه گرمی می باشد . 

با عرض تبریک


ادامه مطلب...

صدور کارت ملی هوشمند در اردبیل تا یک ماه آیندهگرمی – خبرگزاری مهر: مدیر کل ثبت و احوال استان اردبیل از صدور کارت ملی هوشمند در مرکز استان تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله امینی ظهر چهارشنبه در حاشیه افتتاح نخستین دفتر پیشخوان الکترونیکی در گرمی تصریح کرد: خانواده شهدا و ایثارگران به عنوان پایلوت اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند در شهرستان اردبیل در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: کارت ملی هوشمند به دلیل راحتی در استفاده و زیبایی در طراحی می تواند به نسبت کارت ملی قبلی کابری بیشتری داشته باشد.
 
مدیر کل ثبت و احوال استان متذکر شد: با توجه به اینکه کارت هوشمند دیجیتالی است، بنابراین در وضعیتهای شناسایی افراد بهتر از کارت قبلی عمل خواهد کرد.
 
به گفته وی با توجه به اینکه صدور کارت ملی به شکل هوشمند نیازمند تکمیل آرشیو اسناد شهرستانها است، این مهم در تمامی شهرستانها در حال اجرا و در برخی به اتمام رسیده است.
 
امینی افزود: برای اجرای این طرح در شهرستان اردبیل تا دو هفته دیگر آرشیو اسناد تکمیل شده و حداکثر تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

ادامه مطلب...

تسریع درعملیات گازرسانی به بخش موراننماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی تسریع عملیات گازرسانی به بخش موران این شهرستان را خواستار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام میرقسمت موسوی اصل در جلسه بررسی گازرسانی به روستاهای گرمی با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی به بخش موران از چندسال قبل آغاز شده،تسریع و تکمیل آنرا بلحاظ کوهستانی و سردسیر بودن این بخش ضروری دانست.
وی الویت سنجی را مقدمه توسعه عنوان کرد و افزود:در اجرای گازرسانی به بخش ها و روستاهای تابعه گرمی، روستاهای نزدیک به خط لوله گاز باید در الویت برخورداری از این نعمت قرار بگیرند.
وی همچنین با اشاره به تصویب و اجرای طرح های مختلف عمرانی و کشاورزی در گرمی، بانک های عامل این شهرستان را به تسهیل در پرداخت وام های بانکی به مجریان طرح ها فرا خواند.

ادامه مطلب...

فروش آیات شیطانی در تهران!خبرگزاری دانشجو

 خیابان ناصرخسرو پدیده‌ای عجیب در توزیع داروهای غیرمجاز و نایاب در سطح كشور است البته به نظر می‌رسد این نحوه توزیع غیرقانونی و غیراصولی اكنون به خیابان انقلاب نیز سرایت كرده و از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در كتابفروشی‌ها یافت می‌شود. برخی از علاقه‌مندان بازارچه‌های كتاب معتقدند بسیاری از كتاب‌های غیرقابل چاپ و حتی با پخش غیرقانونی را به راحتی می‌توان در این كتابفروشی‌ها پیدا كرد.

در همین راستا یكی از دانشجویان رشته ادیان می‌گوید: كتاب آیات شیطانی كه نویسنده آن توسط امام خمینی، مرتد اعلام شد و چاپ كتاب وی ممنوع است اكنون به راحتی در چند كتابفروشی نسخ قدیمی آن به فروش می‌رسد. نكته جالب اینكه این دانشجو می‌گوید: آدرس كتابفروشی‌ها را از استاد خود گرفته است.

به نظر می‌رسد مقابله با تخریب فرهنگی در ایران امری است كه هنوز در سایه مسائل اقتصادی و سیاسی مغفول مانده و با وجود تاكیدات مقام معظم رهبری به مظلومیت‌زدایی از امر فرهنگ كمتر كسی به مقابله با تهاجمات فرهنگی در عرصه محصولات اهتمام می‌ورزد.


ادامه مطلب...

نه گفتن امام خامنه ای به ساکتین فتنه و منحرفانبی باک :  برخی جریان‌های سیاسی از جمله حامیان فتنه و اصلاح‌طلبان مدتی است با زیر سؤال بردن عملکرد دولت و برجسته کردن برخی نقاط ضعف و کاستی‌ها این‌گونه وانمود می‌کنند که جریان اصول‌گرایی به بن بست رسیده و مردم از این جریان رویگردان شده‌اند و اکنون نوبت بازگشت به جریان مدعی اصلاح‌طلبی است / برخی طرفداران چشم بسته دولت نیز که از حمایت اخیر مقام معظم رهبری از دولت به وجد آمده‌اند در تحلیل‌های اخیرشان منتقدین منصف را به باد تمسخر گرفته اند . 

ادامه مطلب...

زیرکانه‌ترین جمله رهبر انقلاب خطاب به عوامل اصلی بحران سوریهرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدراهای روزهای اخیر خود با سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، نکاتی در مورد وضعیت سوریه مطرح کردند که 15 محور اصلی این بیانات و محور شانزدهم در قالب زیرکانه‌ترین جمله خطاب به عوامل اصلی بحران سوریه، در ادامه آمده است
سید کمیل باقر زاده: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدراهای روزهای اخیر خود با سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، نکاتی در مورد وضعیت سوریه مطرح کردند که 15 محور اصلی این بیانات و محور شانزدهم در قالب زیرکانه‌ترین جمله خطاب به عوامل اصلی بحران سوریه، در ادامه آمده است

1. مقصر اصلی و پشت‏پرده بحران سوریه: امریكا و رژیم صهیونیستی

2. هدف دشمن از ایجاد بحران: تأمین منافع رژیم صهیونیستی و ضربه زدن به مقاومت در منطقه

3. حقیقت بحران سوریه: مجموعه‌ای از دولت‌ها به سردمداری امریكا، گروه‌های مخالف دولت سوریه را به جنگی نیابتی از طرف خودشان با دولت سوریه وادار كرده‌اند

4. عامل ایجاد بحران: ارسال سیل‌گونه سلاح به داخل سوریه و حمایت مالی از گروه‏های بی‏مسؤولیت

5. مدت استمرار بحران: تا وقتی که نقشه خطرناك دولت‏هایی که جنگ نیابتی را به راه انداخته‏اند، ادامه داشته باشد

6. شرط طبیعی حل بحران: جلوگیری از ارسال سلاح به گروه‌های بی‌مسؤولیت داخل سوریه

7. نتیجه ادامه بحران: وجه المصالحه و قربانی شدن مردم سوریه

8. عامل شکست طرح کوفی عنان: دولت‌هایی كه جنگ نیابتی را در سوریه به راه انداخته‌اند. (آمریکا و اسرائیل و...)

9. تبلیغات انحرافی دشمن درباره ماهیت بحران سوریه: القای جنگ شیعه و سنی

10. پیشنهادی برای برون‏رفت از بحران: جنبش غیرمتعهدها با ورود سیاسی خود، ابتكار عمل را به دست گیرد و به وضعیت كنونی پایان دهد

11. توجیه منطقی پیشنهاد ایران: جنبش عدم تعهد قطعاً بیش از امریكا، ناتو و برخی كشورهای اروپایی، حق ورود سیاسی به مسائل سوریه را دارد

12. پاسخ به یک شبهه: وجود سلاح در دست دولت سوریه طبیعی است، زیرا دولت سوریه مانند هر دولتی ارتش دارد

13. سیاست اصولی ایران: مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در مسأله سوریه

14. توصیه به دولت سوریه:

أ. بهانه ندادن به دست مخالفان و بهانه‏جویان

ب.ادامه اصلاحات سیاسی

ج.تشریح و افشاء واقعیت و پشت پرده توطئه برای افكار عمومی ملت‏های عرب

15. عامل جلوگیری از تکرار بحران‏های مشابه: همكاری و اتحاد كشورهای مستقل و اسلامی

16. زیرکانه ترین جمله خطاب به عوامل اصلی بحران سوریه: اگر امروز به مخالفان سیاست‏های دولت‏های اروپایی نیز كه اقدام به برپایی تظاهرات می‏كنند، پول و سلاح داده شود، قطعاً وضعیت كنونی سوریه در این كشورها نیز بوجود خواهد آمد.


ادامه مطلب...

امام خامنه​ای: جنبش غیرمتعهدها باید با ورود سیاسی در موضوع سوریه، به وضعیت کنونی پایان دهدرهبر انقلاب اسلامی بر ضرورت استفاده از ظرفیت اتحادیه عرب و جنبش عدم تعهد برای نقش آفرینی جدی در مسائل منطقه​ای تاکید کردند.


ادامه مطلب...

تنش ایران و آذربایجان از کجا آغاز شد؟عمق تنش بین دو کشور نبود دیالوگ بین دوایر دولتی و حکومتی و علمی و سیاسی است. تا کنون اختلافات چندی بین دو کشور حل ناشده باقی مانده و به گسترده شدن دامنه تنش ها افزوده است.


ادامه مطلب...

هشدار لاریجانی به وزیرخارجه آذربایجان


المار محمدیار اف وزیر خارجه آذربایجان با علی لاریجانی دیدار کرد.
به گزارش خبرآنلاین، این دیدار در حالی برگزار شد که لابی​های اسرائیلی و آمریکایی در آذربایجان، بعضا منجر به اعلام مواضعی علیه کشورمان از سوی مقامات آذربایجان شده بود. از این رو رئیس مجلس به وزیر خارجه این کشور هشدار داد که مراقب باشند تا دیگران روابط دو کشور را خدشه دار نکنند. 
وی روابط ایران و آذربایجان را مناسباتی ناگسستنی، قلبی و فراتر از همسایگی خواند و افزود: استراتژی جمهوری اسلامی ایران كمك به حفظ استقلال و توسعه و پیشرفت جمهوری آذربایجان است.
علی لاریجانی با بیان اینكه «دو ملت دارای یك ریشه، تاریخ، فرهنگ و دین مشترك هستند»، خاطرنشان كرد: دو كشور هنوز از ظرفیت‌های فراوانی برای همكاری بر اساس منافع مشترك برخوردارند كه باید از آنها در راستای توسعه و پیشرفت خود استفاده كنند.
وی با تاكید بر ضرورت رایزنی و مشورت نزدیك و مستمر دو كشور افزود: با توجه به اهمیت تعمیم مناسبات دو كشور به حوزه‌های گوناگون باید مراقبت كرد دیگران این رابطه برادرانه و تاریخی را تخریب نكنند.
المار محمد یاراف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران گفت: اطمینان داریم جمهوری اسلامی ایران در طول مدت ریاست خود بر این جنبش كارهای مهمی انجام خواهد داد.
وی تصریح كرد: جمهوری آذربایجان آماده هرگونه همكاری با ایران در چارچوب جنبش عدم تعهد خواهد بود.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در ادامه، با بیان اینكه دو كشور از مشتركات تاریخی، فرهنگی و دینی فراوانی برخوردارند، افزود: جمهوری آذربایجان هیچگاه اجازه نخواهد داد از این كشور اقدامی علیه ایران صورت گیرد. تاریخ و فرهنگ طولانی دو ملت اجازه نمی‌دهد كسانی بخواهند در مناسبات برادرانه ایران و جمهوری آذربایجان خللی ایجاد كنند.
محمدیاراف در پایان، بر آمادگی كشورش برای اجرای توافقات فی‌مابین در همه عرصه‌ها و حل پاره‌ای مشكلات تاكید كرد.


ادامه مطلب...

كمك نیم میلیون یورویی دولت آذربایجان به تروریست‌های سوریهمنابع ترکیه‌ای فاش کردند كه دولت جمهوری آذربایجان در پاسخ به پیشنهاد آنکارا،با اختصاص نیم میلیون یورو برای تروریست های سوری موافقت کرده است.
به گزارش «ندای انقلاب» به نقل از آران نیوز، منابع ترکیه‌ای فاش کردند كه دولت جمهوری آذربایجان در پاسخ به پیشنهاد آنکارا،با اختصاص نیم میلیون یورو برای تروریست های سوری موافقت کرده است. 
بر اساس این گزارش،مقامات ترکیه ای با طرح ادعای انتقال ارامنه از سوریه به منطقه اشغالی قره باغ،دولت جمهوری آذربایجان را متقاعد کرده‌اند که برای جلوگیری از این امر،مشارکت باکو در حمایت از مخالفان دولت بشار اسد ضروری است. 
به گفته منابع ترکیه ای، باکو در مرحله نخست با پرداخت ۵۰۰ هزار یورو به مخالفان سوریه موافقت کرده و مقرر شده است که این مبلغ از طریق ترکیه به تروریست های سوری رسانده شود.البته شرط باکو برای مشارکت در کمک مالی به تروریست های سوری،مخفی ماندن این کمک بوده است. 
گفتنی است، طی هفته های اخیر رسانه های باکو ادعای انتقال ارامنه از سوریه به مناطق اشغال شده جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان را منتشر کرده بودند. 
پیش از این نیز خاندان آل سعود و حاکم قطر کمک های خود به تروریست های سوریه را علنی کرده بودند.
ادامه مطلب...

دشتی : جنبش عدم ‌تعهد فرصتی برای قدرت‌نمایی و قطع وابستگی به استكبار استجنبش عدم ‌تعهد فرصتی برای قدرت‌نمایی و قطع وابستگی به استكبار است

عظیم دشتی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود:برگزاری شكوهمندانه شانزدهمین كنفرانس سران جنبش عدم‌تعهد در ایران معرف مدیریت كم نظیر دولتمردان ایران اسلامی است. وی افزود:بعد از سازمان ملل متحد، جنبش نم بزرگ‌ترین سازمان بین‌المللی است كه 120 كشور جهان عضو آن بوده و نزدیك به 20 درصد تجارت جهانی در اختیار اعضای این جنبش است.

وی اظهار داشت: احترام به حاكمیت ملی و تمامیت ارضی كشورها، ایستادگی در مقابل زورگویی‌های استكبار جهانی، احترام به حق تعیین سرنوشت مردم و ملت‌ها، كاهش تنش و تشنج در روابط بین‌المللی و پشتیبانی از نهضت‌های آزادی‌بخش از اهداف جنبش نم است.

وی ادامه داد:در شرایط كنونی كه اكثر كشورهای جهان با بحران اقتصادی مواجه هستند بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دنیا را به چالش كشانده اما تصمیمات این جنبش می‌تواند نقطه عطفی در روابط بین‌المللی و ملاحظات سیاسی باشد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل با اشاره به اینكه اعضای این جنبش همواره در شورای حكام سازمان ملل متحد از حقوق ایران اسلامی در موضوع هسته ای دفاع كرده اند گفت:در وضعیت كنونی برگزاری اجلاس نم میتواند تحریم های اقتصادی دشمن را خنثی نماید.

دشتی ادامه داد: این حركت در واقع شكست توطئه استكبار جهانی و پیروزی ملت ایران در صحنه سیاسی است. اعضای این جنبش در خیلی از جهات با هم وجه مشترك دارند و می‌توانند با همدلی در بیشتر تصمیمات جهانی از این وجوه مشترك بهره برده و در مقابل زورگویان دنیا بایستند.

دشتی در ادامه سخنان خود افزود: دشمنان نظام ما با هر ابزاری سعی كردند انقلاب اسلامی را با چالشی حقیقی روبه‌رو كنند اما به بركت بیداری و هوشیاری ملت ایران این خواسته و حركت آنها خنثی شده است.


ادامه مطلب...

استمداد از آذری های ایران برای کمک رسانی به سیل زدگان در جنوب جمهوری آذربایجان!بولتن نیوز: دولت آذربایجان که مانند بسیاری از رسانه های اپوزوسیون سعی داشته تا از زلزله آذربایجان ایران حداکثر استفاده سیاسی را کند، با اقدام یکی از سایت های این کشور غافلگیر شد.


ادامه مطلب...

محاکمه ده تبعه جمهوری آذربایجان به اتهام همکاری با ایرانبه گزارش خبرگزاری شین هوا از باکو، رسانه های جمهوری آذربایجان گزارش دادند روز سه شنبه محاکمه بیست و دو شهروند این کشور به اتهام همکاری مخفیانه با سپاه پاسداران ایران آغاز شد. این محاکمه در پشت درهای بسته در دادگاه جرائم سنگین در شهر باکو آغاز شد و افراد تحت محاکمه بر اساس قوانین جزایی به خیانت شدید و دسترسی ، انتقال و مالکیت غیر قانونی سلاح و مهمات متهم شدند. همه این متهمان چندی پیش در عملیات وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان بازداشت شده بودند. به گزارش رسانه های داخلی جمهوری آذربایجان وکلای مدافع این متهمان چندین بار در مورد این محاکمه درخواست تجدید نظر کرده بودند. جلسه مقدماتی این دادگاه برای رسیدگی به این درخواست‌ها روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت. در چهاردهم مارس سال جاری میلادی وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه ای اعلام کرد نیروهای امنیتی بیست و دو نفر را که به استخدام سپاه پاسداران ایران در آمده بودند و در نظر داشتند عملیاتی خرابکارنه علیه جمهوری آذربایجان انجام دهند دستگیر کردند. در این بیانیه آمده بود فعالیت این گروه فعالیت خود در جمهوری آذربایجان را در سال هزار و نهصد و نود و نه آغاز کرد و همه اعضای آن برای اجرای حملات تروریستی علیه دیپلمات ها و بازرگانان خارجی سلاح در اختیار داشتند و هنگام دستگیری آنها مواد مخدر، سلاح های مختلف و مواد منفجره توقیف شد. بر اساس قوانین جمهوری آذربایجان مجازات خیانت شدید بین ده سال زندان تا حبس ابد تعیین شده است. 
ادامه مطلب...

بازتاب جهانی بیانات امام خامنه ای در اجلاس "نم"به گزارش فارس، رسانه‌های جهان در سطحی گسترده و با گرایش‌های مختلف به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس سران جنبش عدم تعهد پرداختند.

برخی از این بازتاب‌ها عبارتند از:

روزالم‌پست: رهبر ایران گفت که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد بود

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، ضمن انتشار بخشی از سخنان رهبر انقلاب در مراسم افتتاحیه نشست سران جنبش عدم تعهد، نوشت که رهبر ایران به سران کشورهای عضو این جنبش که در تهران گرد هم آمده‌اند، گفته است که ایران هرگز به دنبال تسلیحات هسته‌ای نخواهد بود، اما انرژی هسته‌ای را نیز هرگز کنار نخواهد گذاشت.این روزنامه صهیونیستی در بخشی دیگر از خبر خود نوشته است: [آیت‌الله] خامنه‌ای روز پنج‌شنبه در سخنرانی خشم‌برانگیز، شورای امنیت سازمان ملل را غیرمنطقی و غیرمنصفانه خواند که آمریکا از آن برای تحمیل رفتار قلدرانه خود به دنیا، استفاده می‌کند.جروزالم‌پست همچنین با اشاره به سفر محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر به ایران، نوشته است که این اولین سفر یک رئیس‌جمهور مصر در 3 دهه گذشته به ایران است.

یورو نیوز: ایران انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را کنار نمی‌گذارد

شبکه خبری «یورو نیوز» در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری بر بیانات ایشان مبنی بر حق مسلم هسته‌ای ایران تأکید کرد و بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص برنامه هسته‌ای را برجسته کرد و گزارش داد که ایران هرگز برای دست‌یابی به بمب هسته‌ای تلاش نمی‌کند اما پیگیری انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را ترک نخواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه: رهبر ایران در حضور بان‌کی‌مون از شورای امنیت انتقاد کرد

خبرگزاری فرانسه سخنان مقام معظم رهبری در نشست سران عدم تعهد در ایران را پوشش داد و نوشت: «[آیت‌الله] خامنه‌ای در حضور بان‌کی‌مون از دیکتاتوری شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد».این خبرگزاری در ادامه سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران در این خصوص را نقل کرد: «شوراى امنیت سازمان ملل داراى ساختار و سازوکارى غیرمنطقى، ناعادلانه و کاملاً غیردموکراتیک است و این یک دیکتاتوری آشکار است.»

الجزیره: آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد ایران هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست

الجزیره گزارش داد که شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد با حضور نمایندگان 120 کشور از جمله 29 رئیس جمهور و نخست‌وزیر در تهران آغاز به‌کار کرد.در این اجلاس مسائل مختلف جهان بررسی خواهد شد. در آغاز این اجلاس آیت‌الله خامنه‌ای به سخنرانی پرداخت و تجربه کشورش را ستود و بر عدم تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.الجزیره همچنین گزارش داد که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر نیز به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد در افتتاحیه اجلاس سخنرانی کرد و ریاست این جنبش برای سه سال آینده را به ایران واگذار کرد.بر اساس این گزارش، از جمله کشورهایی که در این اجلاس در سطح سران شرکت دارند می‌توان به افغانستان، لبنان، پاکستان، سودان، زیمبابوه، تشکیلات خودگردان، امیر قطر و نخست‌وزیران هند، عراق و سوریه اشاره کرد.الجزیره همچنین نوشت که با وجود انتقادهای آمریکا و اسرائیل و اعمال فشارهای آنها برای ممانعت از سفر «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد اما وی برای نخستین بار به تهران آمد تا با مسئولان ارشد ایران نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

راشاتودی: رهبر ایران تاکید کرد که ایران قصد تولید سلاح هسته‌ای ندارد

شبکه خبری راشاتودی به نقل از مقام معظم رهبری نوشته است: «شعار ما این است که انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچکس.»راشاتودی به نقل از ایشان افزود: «ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد بود اما از حقوق هسته‌ای خود نیز چشم‌پوشی نمی‌کند.»رهبر انقلاب اسلامی ایران همچنین شورای امنیت سازمان ملل را پدیده‌ای متعلق به گذشته دانست که ایالات متحده با استفاده از آن به زورگویی می‌پردازد.

بی.بی.سی: رهبر ایران آمریکا را زورگو خواند

رسانه دولتی انگلیس، بی.بی.سی، در گزارشی مراسم افتتاح شانزدهمین دوره اجلاس غیرمتعهدها در تهران را پوشش داد و سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران را منعکس کرد.بی.بی.سی نوشت رهبر ایران در حالی که در میان نمایندگان پنجاه کشور سخن می‌گفت اظهار کرد کشورش به دنبال دست‌یابی به بمب اتمی نیست، ضمن اینکه وی آمریکا را کشوری زورگو خواند.این رسانه به نقل از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشت: «من تأکید می‌کنم که جمهورى اسلامى هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست و نیز هرگز از حق ملّت خود در استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد کرد».بی.بی.سی انتقاد رهبر انقلاب اسلامی ایران از ساختار غیرقانونی شورای امنیت سازمان ملل را نیز پوشش داد.بی.بی.سی نوشت: «رهبر ایران از ساختار غیرقانونی شورای امنیت انتقاد کرد و گفت این ساختار به آمریکا اجازه داده است منش زورگویانه خود را به دنیا تحمیل کند».

شبکه «ای‌بی‌سی نیوز»: رهبر ایران گفت استفاده از سلاح‌‌ هسته‌ای یک «گناه بزرگ» است

شبکه «ای بی سی نیوز» در بازتاب سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در شانزدهمین اجلاس کشورهای عدم تعهد موسوم به «نم» با اشاره به سخنان ایشان عنوان کرد استفاده از سلاح‌های هسته‌ای یک گناه بزرگ و نابخشودنی است.این شبکه آمریکایی سپس با اشاره به اجلاس سران «نم» که هم‌اکنون در تهران در حال برگزاری است، تأکید کرد به گفته مقامات ایرانی اجلاس نم در تهران نشان می‌دهد تحریم‌های غرب به انزوای دیپلماتیک ایران منتهی نشده است.

رویترز: رهبر ایران بر حقوق هسته‌ای ایران تاکید کرد

خبرگزاری رویترز در بازتاب سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران در مراسم آغازین شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، به سخنان ایشان در خصوص برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.رویترز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: ایران بمب هسته‌ای نخواهد ساخت اما از حقوق خود برای استفاده از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز نیز صرفنظر نخواهد کرد.این خبرگزاری به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت: «شعار ما این است که انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچکس. ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نیست اما از حق ملی خود برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نخواهد گذشت.»رویترز مدعی شد ایران از این اجلاس که در آن میزبان مقامات عالی‌رتبه است، برای بازپس راندن تلاش‌های ایالات متحده در راستای منزوی ساختن خود استفاده می‌کند.

واشنگتن پست: رهبر ایران داشتن سلاح‌ هسته‌ای را گناهی نابخشودنی خواند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، آیت‌الله خامنه‌ای امروز پنج شنبه در نشست 120 عضو جنبش عدم تعهد در تهران سخنرانی کرد.براساس این گزارش، ایران معتقد است که این نشست نشان می‌دهد که تحریم‌های غرب شکست خورده است و غرب نتوانسته ایران را منزوی کند.آیت‌الله خامنه‌ای همچنین گفت که کشور ما داشتن سلاح‌های هسته‌ای را گناهی بزرگ و نابخشودنی می‌داند.

یدیعوت آحارونوت: آیت‌الله خامنه‌ای سخنرانی آتشینی علیه غرب انجام داد

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» ضمن بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم افتتاحیه نشست سران جنبش عدم تعهد، سخنان ایشان را «صحبت‌هایی آتشین علیه غرب» خواند.این روزنامه صهیونیستی خبر خود را با عبارت «انرژی هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس» آغاز کرده و آن را از آیت‌الله خامنه‌ای نقل کرده است.یدیعوت آحارونوت در ادامه بخش‌های مختلف سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با موضوع رژیم‌صهیونیستی را بازتاب داده است.اما در بخشی از این خبر، نویسنده یدیعوت آحارونوت خشم خود از حضور بان‌کی‌مون در این اجلاس را ابراز کرده و نوشته است: بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل که در این نشست حضور داشت،‌ به [آیت‌الله] خامنه‌ای که اسرائیل را «صهیونیست‌های خونخوار» نامید،‌ هیچ اعتراضی نکرد.این روزنامه همچنین در ادامه بخشی از صحبت‌های محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر را نیز منتشر کرده و نوشته است که مرسی از ایران به دلیل میزبانی این اجلاس تشکر کرد.

شینهوا: رهبر ایران مواضع هسته‌ای تهران را مقابل سران «نم» تشریح کرد

خبرگزاری شینهوا با اشاره به آغاز شانزدهمین نشست سران عضو جنبش عدم تعهد در تهران نوشت: نشست تهران با شعار صلح جهانی پایدار از طریق حاکمیت مشترک جهانی آغاز به کار کرد.شینهوا نوشت: «آیت‌الله علی خامنه‌ای» رهبر ایران در سخنرانی ابتدایی در افتتاحیه نشست گفت که جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال سلاح‌های هسته‌ای نیست اما از حق خود برای انرژی هسته‌ای عقب نشینی نمی‌کند.آیت الله خامنه‌ای همچنین گفت که شعار ایران انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس است.
ادامه مطلب...

[ 1 ]  [ 2 ] 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic