» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

هر دم از این باغ بری می رسد !!!به نظر شما
چرا افرادی که در جریان انتخابات دهم ریاست جمهوری به نحوی از انحاء  فعالیت و نقشی در جهت حمایت از یکی از سران فتنه ( میر حسین موسوی ) داشته اند اکنون یکی یکی صاحب منصب و مسئولیت اجرائی در شهرستان گرمی می شوند  ؟
(  اندک اندک جمع مستان می رسند )

و
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


ادامه مطلب...

حلقه انحرافی به‌دنبال تغییر وزیران حرف‌نشنو!  گفته می‌شود که این روزها وزیران کشور و نفت بنا به خواست مشائی در تیررس تغییرات رئیس دولت قرار دارند. بنا بر شنیده‌ها و اظهارات برخی نمایندگان مجلس «مصطفی محمدنجار» به‌دلیل سمت خود در برگزاری امر انتخابات، بیش از دیگر وزرا زیر ذره‌بین دولت قرار دارد. بر این اساس، یکی از خواسته‌های اصلی حلقه انحرافی، تغییر وزیر کشور و جایگزینی احتمالی «محمدرضا رحیمی» معاون اول رئیس‌جمهور، در رأس این وزارت‌خانه است و تغییر استانداران با این انگیزه صورت گرفته تا نمایندگان به سمت استیضاح وزیر کشور سوق پیدا کنند. از سوی دیگر، بنا بر اخبار منتشر شده و براساس دستور کار تعریف شده در جلسه گروه انحرافی، این سناریو مطرح شده که تعیین سرپرست برای وزارت کشور، سه ماه قبل از انتخابات، می‌تواند ابتکار عمل را از مجلس بگیرد و مهم‌ترین نهاد نظارتی را در مقابل کار انجام شده قرار دهد.
   از سوی دیگر، برخی اخبار نیز حکایت از اختلافات شدید بین رستم قاسمی، وزیر پردرآمدترین وزارت‌خانه دولت، با رهبر حلقه انحرافی دارد. گفته شده که وزیر نفت، مطالبه برخی افراد حاضر در این حلقه، مبنی بر اختصاص بخشی از اعتبارات مربوط به نفت و گاز برای هزینه‌های انتخاباتی را رد کرده و این‌گونه، خشم انحرافی‌ها را برانگیخته است. در این میان، اظهارات چند روز گذشته رئیس دولت نیز مهر تأییدی است بر تغییراتی که در روزها و ماه‌های آتی باید منتظر آن باشیم آنجا که محمود احمدی‌نژاد به دفاع از تغییرات اخیر خود برخاسته و آن را ناشی از ناکارآمدی افراد عزل شده دانسته و گفته است: «تا زمانی که این دولت است، ما تغییرات هم خواهیم داشت. ما اگر ببینیم که هرکس در جایی که سمتی را برعهده دارد، دیگر نمی‌تواند کار خود را انجام دهد، جای خود را به دیگری خواهد داد. ما کار طبیعی خود را انجام می‌دهیم و از اول تغییرات بوده است.» تغییر خانم دستجردی، وزیر بهداشت و درمان نیز مطرح بوده که گویا فعلاً ‌کنار گذاشته شده است.

ادامه مطلب...

جزئیات جدیدی از طرح شش‌ماده‌ای ایران برای حل بحران سوریه
   وزارت امور خارجه ایران روز گذشته با صدور بیانیه‌ای، جزئیات جدیدی از طرح شش‌ماده‌ای ایران برای حل بحران سوریه را تشریح کرد. این طرح در بردارنده نکات اصلی طرح‌هایی است که پیش‌تر بعضی از کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ارائه کرده بودند. دو محور مهم از محورهای شش‌گانه پیشنهادی که نشان‌دهنده توجه جدی ایران به وضعیت مردم سوریه است، عبارتند از:
   1- توقف فوری هرگونه اعمال خشونت‌آمیز و مسلحانه تحت نظارت سازمان ملل متحد. در این مرحله، دولت و کلیه گروه‌های مسلح مخالف باید بی‌درنگ به تحرکات نظامی خود به‌ویژه در مناطق مسکونی پایان دهند و به‌منظور تثبیت اوضاع و برگشت آرامش، با نماینده سازمان ملل و کمیته تحت نظر وی همکاری کنند.
   2- پس از توقف درگیری‌ها باید بلافاصله ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم سوریه در تمام نقاط آسیب‌دیده با جدیت و بدون تبعیض آغاز شود. برای تضمین این مهم، ضروری است تحریم‌های اقتصادی سوریه برداشته و زمینه بازگشت کلیه آوارگان به محل اقامتشان فراهم شود.
   این طرح که با موافقت برخی از کشورها مواجه شده، در زمانی مطرح گردیده که سوریه به لحاظ درگیری‌های داخلی در بدترین وضعیت است و مردم عادی در معرض آسیب‌های جدی قرار گرفته‌اند و بسیاری از کشورهای غربی و عربی، تروریست‌ها و حامیان آن‌ها را به‌رسمیت شناخته‌اند و بدون احساس مسئولیت و بدون در نظر گرفتن مصائب و آلام مردم سوریه، برای تداوم جنگ، هر روز سلاح‌های بیشتر و پیشرفته‌تری را در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند و عملاً تمام قوانین و ضوابط بین‌المللی درباره حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند. حداقل اهمیت طرح پیشنهادی ایران این است که به جهان اعلام کند به غیر از نگاه جنگ‌طلبانه و حامی خونریزی و کشتار که خواهان ادامه درگیری‌ها در سوریه است، کشورهایی در مقابل آن‌ها هستند که گفت‌وگو، صلح و تفاهم را دنبال می‌کنند و ایران پیشاپیش این کشورها قرار دارد.

ادامه مطلب...

مهدی‌ هاشمی آزاد شد«مهدی‌هاشمی» دیشب از زندان آزاد شد. به گزارش روابط عمومی دادسرای تهران، وی پس از تکمیل تحقیقات و با تودیع «وثیقه مناسب» از زندان اوین آزاد شد. این «وثیقه مناسب» سند منزل متهم است که ارزش آن حدود 10 میلیارد تومان برآورد شده است. گفته می‌شود کیفرخواست مجرمیت مهدی به‌زودی صادر و به دادگاه ارسال می‌شود. یک منبع آگاه پیشتر خبر داده بود که از دو روز پیش فشار بی‌سابقه و سنگینی برای آزادی مهدی آغاز شده است. این منبع آگاه عناوین اتهامی مهدی‌هاشمی را 13 مورد اعلام و ابراز نگرانی کرده بود که به ثمر نشستن فشارها برای آزادی وی، ممکن است «باعث از بین رفتن برخی اسناد و مدارک مرتبط با پرونده وی شود» . همچنین وکیل مهدی‌هاشمی در پاسخ به این سئوال ‌که مگر قرار نبود موكلش تا پایان دی‌ماه در بازداشت بماند، گفت:"گویا تحقیقات پرونده به پایان رسیده است که او را آزاد کرده‌اند".
ادامه مطلب...

سخنانی برای خوشایند دشمنان نظام!«علی مطهری» در واکنش به اظهارات اخیر آیت‌الله جنتی درباره منع حضور «فتنه‌گران» در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری، نامه سرگشاده‌ای منتشر کرد که مورد استقبال گسترده رسانه‌های ضدانقلاب و فتنه‌گر و غربی قرار گرفت! در همین راستا «رادیو فردا» از قول علی مطهری گفت: به گمان علی مطهری، اظهارات دبیر شورای نگهبان اگر درباره میرحسین موسوی و مهدی کروبی باشد، «وجاهت قانونی» ندارد.این رادیو افزود: «به گزارش وب‌سایت‌های خبری داخل ایران و همین‌طور وب‌سایت «کلمه» که به منتقدان جمهوری اسلامی نزدیک است، علی مطهری در نامه‌ای سرگشاده خطاب به احمد جنتی یادآوری کرده است میرحسین موسوی و مهدی کروبی در هیچ دادگاهی در ایران به‌طور علنی محاکمه نشده‌اند و از خود دفاع نکرده‌اند و به همین‌خاطر نیز مجوز قانونی برای رد صلاحیت آنان وجود ندارد.»

وب‌سایت «دویچه‌وله» آلمان نیز در این‌باره نوشت: مطهری در نامه سرگشاده خود از جنتی می‌پرسد: «فرضاً آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست‌جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما درباره میزان قصور یا تقصیر آن‌ها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به‌طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده‌اند، مجوز قانونی برای رد صلاحیت آن‌ها وجود ندارد.»

ظاهراً آقای مطهری هشت ماه آشوب و فتنه‌گری و حمله به مقدسات و ارزش‌های انقلاب از سوی فتنه‌گران در خیابان‌های تهران در سال 88 را که با بیانیه‌های تند موسوی و کروبی و تشویق بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می‌گرفت، از یاد برده و یا «مردان خداجو» نامیدن هتاکان روز عاشورا از سوی موسوی و اخیراً نیز از سوی موسوی خوئینی‌ها را فراموش کرده است! آزاداندیشی آنی نیست که گهگاه آقای علی مطهری در برخی مواضع دشمن شادکن خود ژست آن را می گیرد! آقای مطهری که از قانون دم می‌زند، سندی ارائه کند که در کجای قانون آمده که شورای نگهبان در احراز صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت وظیفه دارد تنها به تخلفات قانونی ثبت‌شده افراد استناد کند. قانون برای شورای نگهبان چنین محدودیتی قائل نشده، آقای مطهری چگونه چنین محدودیتی را قائل شده است. کمی هوش و ذکاوت و دقت در حوادث و تحولات سیاسی داخلی و خارجی برای هرکسی لازم است و برای ایشان لازم‌تر به‌نظر می‌رسد.

ادامه مطلب...

موضع ایران و روسیه در قبال سوریه تغییر نکرده استدر دیدار سفیر «قطر» با معاون وزیر امور خارجه «روسیه» که متن این دیدار توسط سفیر قطر فاش شده است، «میخاپیل وگدانف» مدعی شده بود:"دولت سوریه درحال از دست دادن کنترل کشور بوده و احتمال پیروزی مخالفان وی در جنگ وجود دارد". براساس اظهارات منتسب به وگدانف، وی تصریح کرده که "احتمال پیروزی مخالفان «اسد» در نبردهای سوریه قابل انکار نیست". در افشای این سخنان و خوشحالی وزیر امور خارجه آمریکا از تغییر مواضع روسیه در قبال سوریه، «الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه، گفت:"من در همین‌جا تأکید می‌کنم که ما هرگز مواضع خود در قبال سوریه را تغییر نداده و تغییر نخواهیم داد".
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به رایزنی‌های مستمر «تهران و مسکو» درباره تحولات منطقه و به‌ویژه سوریه، گفت:"ٰمواضع 2 کشور درباره سوریه تغییری نکرده است". یک منبع نزدیک به‌ایت‌الله «سیستانی» هم گفت:"اخبار مربوط به‌این‌که‌ایشان «بشار اسد» را به کناره گیری از قدرت فراخوانده‌اند، صحت ندارد". (فارس)

ادامه مطلب...

عملیات جاسوسی پهپادهای جمهوری آذربایجان در مرز این کشور با ایرانخبرگزاری «ریانووستی» روسیه در مطلبی که از رسانه‌های داخلی ایران نقل کرده، نوشته پهپادهای جمهوری آذربایجان در مرز این کشور با ایران عملیات جاسوسی انجام می‌دهند.
بنا بر این گزارش، پهپادهای دولت باکو افزون بر مرز ایران، عملیات جاسوسی و جمع آوری اطلاعات خود را در مرز منطقه خودمختار «قره باغ» نیز انجام می‌دهند. به گفته متخصصان نظامی ایرانی، این گونه عملیات‌ها به وسیله پهپادهای «اوربیتر» که دولت باکو با کمک رژیم صهیونیستی مونتاژ کرده و همچنین پهپادهای «هرمس ـ ۴۵۰» انجام می‌پذیرد. رژیم صهیونیستی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، ده عدد پهپاد از نوع اخیر را به دولت باکو فروخته و افزون بر این، ماهواره‌های اسرائیلی نیز به طور نزدیک با عملیات این پهپاد‌ها همکاری می‌کنند.

ادامه مطلب...

فتنه گران توهم حضور مجدد در انتخابات را نداشته باشند/ کسانی که از فتنه اعلام برائت نکرده اند هم امکان حضور ندارندآیت الله جنتی :   امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند. فتنه گران بزرگترین خیانت را به نظام اسلامی و مردم انجام دادند و لطمه سنگینی به کشور زدند. اینها نشان دادند نه به قانون اساسی، نه به فقه اسلامی و نه اخلاق اسلامی اعتقاد و التزامی ندارند. امروز ارتباط فتنه گران با خارج و دشمنان انقلاب کاملا محرز شده است و این مسئله در پرونده های این افراد که در دادگاه ها تشکیل شده و در اعترافات آنها کاملا روشن است. ایا این افراد حائز شرایط سنگین اصل 115 هستند که مجددا بخواهند در عرصه انتخابات حاضر شوند. اینها به نظام و مردم خیانت کردند و دشمنان انقلاب را شاد کردند. مساجد و پایگاه های بسیج را آتش زدند، ب دستگا عزاداری اباعبدالله(علیه السلام) در عاشورا جسارت کردند به ساحت مقدس امام خمینی(ره) اهانت کردند و... مطمئنا امکان حضور مجدد اینها در صحنه انتخابات وجود ندارد. مردم این افراد را به عنوان مجرم می شناسند و هیچ وقت حاضر نمی شوند حضور دوباره آنها را بپذیرند. کسانی هم که حاضر نشدند از فتنه برائت بجویند و عملکرد فتنه گران را تایید کردند امکان حضور در انتخابات را ندارند.

ادامه مطلب...

جزئیاتی از نشست محرمانه قالیباف، ولایتی و حدادعادل"عماریون"- در ادامه تحولات سیاسی و قطب بندی های انتخابات یازدهم ریاست جمهوری کمیته سه نفره ای با عنوان " ائتلاف 2+1" متشکل از "غلامعلی حدادعادل، علی اکبر ولایتی و محمد باقر قالیباف" تشکیل شده است.

به گزارش سایت پارسینه ، این سه نامزد بالقوه  انتخابات ریاست جمهوری تعهد کرده اند با هم در عرصه انتخابات متحد باشند براساس ساز و کار "نظرسنجی" یکی از این سه نفر به عنوان نامزد نهایی برگزیده شود و دونفر دیگر به عنوان حامی و تشکیل دهنده هسته اولیه دولت احتمالی عمل کنند.

مقدمات تشکیل ائتلاف "2+1" از دو ماه پیش با پیشنهاد حدادعادل آغاز شده و هفته گذشته با  موافقت ولایتی و قالیباف نهایی شده است. قالیباف و ولایتی توافق کرده اند از این پس امکانات رسانه ای و  ستادهای انتخاباتی خود را تحت نظر این ائتلاف  به کار بگیرند.

باتوجه به قرائن و شواهد چنین بر می آید که خروجی نهایی ائتلاف "2+1"  حدادعادل خواهد بود و به نوعی این ائتلاف بازی ولایتی و قالیباف در زمین حداد عدل خواهد شد.

برگ برنده حدادعادل در این ائتلاف به همراه داشتن پشتیبانی جبهه پایداری در صورت توافق در نتیجه مذاکرات فی مابین خواهد بود.

پیش از این نیز ائتلاف این دو جریان(حداد و پایداری) در تشکیل فراکسیون اصولگرایان مجلس را شاهد بودیم.

ادامه مطلب...

به بهانه سالروز مرگ "حیدر علی ‏اف" رئیس جمهور سابق آذربایجانمرگ "حیدر علی ‏اف" رئیس جمهور سابق آذربایجان (2003م)
حیدر علیرضا اوغلی علی‏ اف معروف به حیدر علی‏ اف در ماه می 1923 در نخجوان آذربایجان به دنیا آمد. پدرش علیرضا از مهاجران ایرانی بود كه در جست‏جوی كار به آذربایجان شوروی سابق رفته بود. علی‏ اف پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی ، در سال 1941م به عنوان مأمور سازمان جاسوسی شوروی سابق (كا. گ. ب) و در پوشش یك دیپلمات وارد تهران شد و در ارتباط با سران حزب توده و فرقه دموكرات آذربایجان و كردستان قرار گرفت. در آن زمان، نیروهای روس در قسمت‏های شمالی ایران مستقر بودند و احزاب شورشی دموكرات در آذربایجان و كردستان با حمایت حزب منحله توده كه پس از سقوط رضاخان پهلوی جان تازه‏ ای گرفته بود، خود را برای تأسیس جمهوری‏ های خودمختار در این دو استان آماده می‏ ساختند. حضور حیدرعلی ‏اف در تهران به ویژه برای جمهوری خودمختار آذربایجان كه وابستگی بیشتری به روسیه داشت، دلگرم كننده بود. علی‏ اف با روحیه بخشیدن به حزب توده و فعال ساختن آن، در سال 1942م از ایران خارج شد و در 1945 هم‏زمان با اعلام تشكیل جمهوری‏ های خودمختار مهاباد و تبریز موفق شد به عضویت حزب كمونیست شوروی سابق درآید. علی‏ اف از 1950 تا 1964م در پست‏های مهم وزارت امنیت و وزارت كشور و كا.گ.ب آذربایجان قرار داشت و علاوه بر ترقی در سازمان جاسوسی شوروی تاحد ریاست كا.گ.ب شاخه آذربایجان، سلسله مراحل پیشرفت در حزب كمونیست شوروی را نیز پیمود. حیدر علی‏ اف در سال 1967م دبیركل حزب كمونیست آذربایجان شد و طی سال‏های طولانی در رأس تشكیلات امنیتی و حزبی آذربایجان قرار داشت. اما در پی مرگ لئونید برژِنِف در نوامبر 1982م، علی‏ اف به عضویت دفتر سیاسی حزب كمونیست شوروی درآمد و معاون اول نخست‏ وزیر شد. در این سال‏ها، محافل سیاسی غرب، از حیدرعلی‏ اف به عنوان نخست‏ وزیر آینده شوروی یاد می‏ كردند. او در این سمت به عنوان یكی از طراحان اصلی استراتژی منطقه ‏ای شوروی در خاورمیانه بود که با كشف شبكه جاسوسی حزب منحله توده در سال 1983م توسط جمهوری اسلامی ایران و انحلال آن، بزرگ‏ترین ضربه را بر حیثیت سیاسی علی‏ اف وارد ساخت تا این كه با به قدرت رسیدن میخائیل گورباچف، حیدرعلی‏ اف در سال 1987م از دفتر سیاسی حزب كمونیست اخراج شد. وی پس از آن به توطئه علیه گورباچف ادامه داد و در ناامن ساختن اوضاع قره ‏باغ، ایفای نقش نمود. وی در حوادث كشتار مردم باكو در زمستان 1990م، نیز مزوّرانه خود را حامی مسلمانان مظلوم آذربایجان جا زده بود و این امر، موجب شد بعضی از تشریفات آذربایجان به افشای چهره قدرت‏ طلبِ وی، بپردازند. حیدر علی‏ اف در پی بركناری گورباچف از قدرت و فروپاشی شوروی به ریاست جمهوری نخجوان و سپس در پنجم اكتبر 1993م به ریاست جمهوری آذربایجان برگزیده شد. حیدرعلی‏ اف در طول دوران ده ساله زمام‏داری خود، ارتباط تنگاتنگ و نزدیكی با ایالات متحده امریكا و رژیم صهیونیستی برقرار كرد و پایگاه نظامی در اختیار امریكا قرار داد. وی در اواخر عمر، زمینه‏ های قدرت‏گیری فرزندش الهام علی‏ اف را فراهم آورد و در ماه‏های پایانی عمر، عملاً زمام امور را به پسرش سپرد. وی درنهایت در سال 2003م بر اثر بیماری از قدرت كناره‏ گیری كرد و پسرش الهام علی‏ اف به این مقام انتخاب گردید. حیدرعلی‏ اف سرانجام در سیزدهم دسامبر 2004م در پی ابتلا به بیماری‏ لاعلاج در هشتاد و یك سالگی درگذشت.

ادامه مطلب...

آرماگدون (Armageddon)كلمه آرماگدون    (Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است    .

در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است    .

از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است     .

همچنین بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در این منطقه رخ می دهد و سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح     (Anti Christ) می جنگند و سرنوشت نهایی آدمی بر روی كرۀ زمین به این نبرد بستگی دارد    .

كشیشان بینادگرا معتقدند این جنگ ، نبردی هسته ای است و در این نبرد همه اعراب و ایران با کمک روسیه (به طور کلی مسلمانان) به اسرائیل هجوم خواهند برد.سپس ضد مسیح وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می كند واز همه جهان می خواهد كه آن را به جای خدا بپرستند  .

در راستای این اعتقادات مكاتب  جنبشها و فرقه هایی به وجود آمده است، اعضای این فرقه ها اعتقاد دارند كه وظیفه مهم آنان فراهم كردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) است. لذا برای نیل به این مقصود تضعیف نظامی اعراب (در اصل مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی و تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند.

 

مكتب صهیونیسم مسیحی

اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبۀ عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه «دوباره تولد یافته می باشند» و فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد. از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد و بنابه گفته برخی تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد (كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود.

به اعتقاد این مكتب پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواستۀ مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده ، عملی نمایند. این جریان در پروتستانتیسم با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد.

عملی شدن این خواسته ها دارای هفت مرحله است که عبارتند از:

۱- مهاجرت یهودیان از سراسر جهان به سرزمین فلسطین(سرزمین موعود(

۲- تشکیل دولت یهودی اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات.

۳- موعظه شدن بنی اسرائیل توسط توسط کلیسا و انجیل برای روی آوردن به آئین مسیحیت.

۴- به بهشت رفتن تمام کسانی که به کلیسا ایمان آورده اند.

۵- سپری شدن دوران فلاکت و بدبختی مردم جهان به مدت هفت سال.

۶- تخریب مسجدالاقصی و قبه الصخره توسط یهودیان و ساختن معبد سلیمان به جای آنان و آغاز نبرد آرماگدون.

۷- شکست لشکریان ضدمسیح و استقرار پادشاهی مسیح در سرزمین مقدس.

 

نبرد آرماگدون و اسلام

از سوی دیگر در سالهای گذشته تبلیغات وسیعی در کشورهای اسلامی و مسلمانان صورت گرفته که پس از ظهور منجی مسلمانان درآخرالزمان ، سپاهیان اسلام در نبرد آرماگدون مقابل کفار و مشرکین و دشمنان اسلام خواهند جنگید. حتی برخی سعی دارند تا روایات و احادیث مختلف در خصوص آخرالزمان(مانند نبرد قرقیسیا) را به این نبرد نسبت دهند.

در این میان فرقه های انجیل گرا با استناد به این اصل که در نبرد آرماگدون سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح می جنگند ، با فشار بر دولتهای غربی، مسلمانان و سپاهیان اسلام به عنوان سپاهیان ضد مسیح معرفی می نمایند که برای ظهور مجدد مسیح و استقرار حکومت جهانی مسیح باید کلیه مسلمانان و کشورهای اسلامی از بین بروند.

رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در سراسر جهان علی الخصوص در آمریكا واروپا كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در سالهای گذشته (پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در آمریكا در این زمینه صدها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.

به عنوان نمونه یک كشیش آمریكایی به نام «هال لیندسی» که از افراد مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران می باشد ،كتابی را تحت عنوان «در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست ؟» تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال ۲۰۰۱ در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد.

 اعتقاد به جنگ آرماگدون یکی از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای و فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد. در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود. دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را «شمشیرهای جنگ مقدس» نامیده بود. پیروان این مكتب در سالهای گذشته تبلیغ كرده اندكه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱، حمله آمریکا به افغانستان ، تجاوز اخیر به عراق و اشغال این کشور ، حمله اسرائیل به لبنان و... فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است
ادامه مطلب...

دشمنان از کلمه «بیداری اسلامی» می‌ترسنددشمنان از کلمه «بیداری اسلامی» می‌ترسند

رهبر معظم انقلاب اسلامی، ضمن تبیین اهمیت عنوان «بیداری اسلامی»، خاطرنشان کردند:"بیداری اسلامی و رسوخ این بیداری در امت اسلامی، حادثه بزرگی است که امروز دنیا با آن مواجه و در برخی کشورها نیز منجر به انقلاب و تغییر رژیم‌های فاسد شده است". حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بیداری اسلامی را عمیق و گسترده خواندند و با اشاره به هراس دشمنان از عبارت بیداری اسلامی، افزودند:"آنها تلاش بسیاری می‌کنند تا عنوان بیداری اسلامی برای حرکت عظیم کنونی در منطقه به‌کار نرود؛ زیرا دشمنان از بروز اسلام حقیقی و واقعی به‌شدت وحشت دارند". ایشان، تأکید کردند:"آنها از اسلامِ برده‌دلار، اسلامِ غرق در فساد و اشرافی‌گری و اسلامی که در توده مردم امتداد ندارد، نگران نیستند ولی از اسلام عمل و اقدام، اسلام توده مردم، اسلام توکل بر خدا و اسلام حُسن ظن به وعده الهی به لرزه می‌افتند".    
(دفتر مقام معظم رهبری)

ادامه مطلب...

در سوریه انجام گرفت : ضربه اطلاعاتی ایران و روسیه به آمریکاایران و روسیه ضربه فراموش نشدنی به افسران اطلاعاتی آمریکا و مأموران ترک، عرب و فرانسوی فعال در سوریه زده‌اند و هنوز مشخص نیست، آمریکا و متحدانش چگونه می‌خواهند این ضربه سنگین را جبران کنند؛ به ویژه که این عملیات درست هنگام ترک استانبول توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

ایران و روسیه ضربه ای فراموش نشدنی به افسران اطلاعاتی آمریکا و مأموران ترک، عرب و فرانسوی فعال در سوریه زده‌اند.  به گزارش «تابناک»، در حالی که ارتش سوریه در اقدامی پیش‌دستانه و با عملیاتی گازانبری پیرامون دمشق، هزاران نفر از شورشیان مسلح و تروریست‌های القاعده را به هلاکت رساند و سازمان رزم آنها را بر هم زد، منابع آگاه می‌گویند، ایران با همکاری روسیه، با کشف طرح‌ها و تحرکات شورشیان مسلح ـ که با هدایت افسران نظامی و اطلاعاتی آمریکا مستقر در ترکیه برای حمله به دمشق آماده می‌شدند ـ افزون بر این که طرح مذکور را خنثی کردند، همه امیدهای مخالفان سوریه برای پیروزی در نبرد، آن هم پیش از فرا رسیدن زمستان را بر باد دادند.

منابع آگاه می‌گویند، پس از آن که شورشیان با فراخوان نیروهای خود در همه دمشق، توانستند بیش از پنجاه هزار نیروی رزمی برای حمله به دمشق در چهار محور تدارک ببینند، این تحرکات از سوی ناظران نظامی ایران و روس زیر نظر قرار گرفت و به پیشنهاد این دو کشور، ارتش سوریه عملیات پیش‌دستانه خود برای ضربه زدن به آنها را آغاز کرد.
بنا بر این گزارش، این عملیات شامل حمله به چهار فرودگاه پیرامون دمشق و تصرف آن و تصرف بزرگراه دمشق درعا و جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق بود که با حمله گسترده واحدهای نخبه ارتش سوریه، افزون بر آنکه شورشیان تلفات بالای پنج هزار کشته، هزاران زخمی و صد‌ها اسیر دادند، عقب‌نشینی‌های متعددی کرده و عملاً این طرح شکست خورد.
در این باره باید گفت، افسران طراح آمریکایی که این طرح را با رابط‌های نظامی ترک و عرب و همچنین افسران فراری سوری اجرا کردند، به آن امید زیادی بسته بودند، ولی اقدام بهنگام ارتش سوریه، همه آن‌ها را ناامید کرد، به ویژه که ارتش سوریه، اکنون طرحی در دست اجرا دارد که شورشیان را از همه شهرهای پیرامون دمشق، اخراج و راهی بیابان‌های منطقه غوطه شرقیه کند تا به آسانی آن‌ها را تار و مار نماید.

بنا بر این گزارش، در این نبرد‌ها گروه‌های وابسته به القاعده در جبهه النصره نقش بسزایی داشتند، ولی ناتوانی آن‌ها در انجام مأموریت محوله باعث شد تا آمریکا آن‌ها را در لیست گروه‌های تروریستی گذارد. ارتش سوریه که تجربه ورود شورشیان به پایتخت در تابستان را داشت، این‌بار با آگاهی از تاکتیک‌های آن‌ها، همه راه‌های ورود و خروج و همچنین راه‌های تدارکاتی، مراکز پشتیبانی و انبارهای مهمات آن‌ها را کنترل یا منهدم کرد.

آخرین خبر‌ها از نبردهای دمشق، حکایت از آن دارد که شورشیان مسلح که در باغ‌های منطقه غوطه شرقی و داریا محاصره شده‌اند، همه تلاش خود را می‌کنند تا به فرودگاه دمشق و یا فرودگاه عقربا در نزدیکی محله سیده زینب نزدیک شوند تا شاید از بار روانی شکست سنگین هفته گذشته بکاهند؛ چیزی که تنها به کشته شدن شمار بیشتری از آنها منجر شد.
هنوز مشخص نیست که آمریکا و متحدانش چگونه می‌خواهند این ضربه سنگین را جبران کنند، به ویژه که این عملیات، درست هنگام ترک استانبول توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
این ضربه اطلاعاتی در حالی وارد می‌شود که پیش از این، اردوغان نخست وزیر ترکیه، هنگام بازگشت از اسپانیا گفته بود: ایران دیگر نقشی در سوریه ندارد و کلید حل بحران در دست روسیه است.


ادامه مطلب...

مروری بر زندگی شهید سرخوش نامور
 شهید نامور در سال 1324 در روستای "سلاله" از توابع شهرستان گرمی مغان به دنیا آمد و در بهمن ماه سال 1365 در منطقه شلمچه مجروح و شیمیایی شد.


جانباز شهید سرخوش نامور در کودکی پدرش را از دست می دهد و به همین دلیل از نعمت تحصیل محروم و با مدرک ابتدایی به عنوان خیاط به استخدام شبکه بهداشت و درمان گرمی درمی آید.

وی در سال 1342 با نهضت امام خمینی (ره) آشنا شده و به مسائل سیاسی کشور حساس می شود و در اوج گیری انقلاب در سالهای 56 ، 57 که کارمند شبکه بهداشت گرمی بوده، در تظاهرات و راهپیمایی ها حضور فعال می یابد و به حمایت از انقلاب، در مقابل رژیم منحوس پهلوی سینه سپر می کند و شه در همین سالها با شهید حسن فاتحی بابی در راستای پیروزی انقلاب اسلامی همکاری می کند.

وی در جریان جنگ عراق علیه ایران از ناحیه ی ریه شیمیایی شده با پیشنهاد دکتر سرابی در سال 1374 به ساری کوچ می کند که آب و هوای خوب و مرطوبی دارد ولی آب و هوای آنجا هم با او سازگار نمی شود و به اردبیل برمی گردد.

جانباز شهید نامور دوره نظامی جنگ های نامنظم را در تبریز می بیند و در زمره نیروهای شهید دکتر چمران قرار می گیرد وی در این اعزام چهار ماه در خدمت شهید چمران و بعد از شهادت او در کنار سایر شهدا  و رزمندگان انجام وظیفه می کند.

این جانباز چهار ماه هم در «کوت عبدالله» و در سپاه حجرالاسود اصفهان خدمت کرده و چهار، پنج ماه هم در عملیات مسلم بن عقیل در اسلام آباد غرب و پاسگاه شهید دوله حضور می یابد.

او در مجموع 40 ماه از آبان سال 1359 تا شهریور 1367 به تناوب در جبهه حضور داشته و  به عنوان تک تیر انداز کمیته ی انقلاب اسلامی وقت و ژاندارمری،  راننده ی تویوتای بازرسی در سپاه حجرالاسود اصفهان، راننده توپ 106 در منطقه ی کاسه گران و جزیره مجنون خدمت کرده است.

این شهید در جریان عملیات والفجر 8 و فتح فاو در اثر استنشاق گاز خردل در بهمن ماه 1364 از ناحیه ریه، چشم و پوست مصدوم شده و یک سال بعد از آن هم در عملیات کربلای 5 و در منطقه شلمچه دوباره مصدوم شیمیایی شده بود.

 جانباز شهید نامور قبل از شهادتش همواره توصیه می کرد قدر اسلام و انقلاب را بدانیم و سعی کنیم از راه راست منحرف نشویم و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم  چرا که هر چه داریم از شهدا داریم.


شهید سرخوش نامور جانباز 70 درصد دوران هشت سال دفاع مقدس  و پدر شهید "غفور نامور" بعد از تحمل سالها درد و رنج ناشی از جراحت شیمیایی شامگاه روز شنبه در 67 سالگی به مقام شهادت نائل آمد.


ادامه مطلب...

«نوری‌زاد» را بهتر بشناسیم!«حمید داوودآبادی» که آشنایی نزدیکی با نوری‌زاد دارد، در وصف این عنصر فرصت‌طلب می‌نویسد: «یکی از افراد به‌ظاهر عجیب، «محمد نوری‌زاد» است که چند صباحی از برنامه‌های دفاع مقدس تناول فرمود و امروز افتاده است به دریوزگی به پیشگاه غرب و فتنه‌گران و سینه‌چاک آنان شده. همین نوری‌زاد که زمانی آن‌قدر تندرو بود که وقتی دیگران به او توصیه می‌کردند عاقلانه‌تر بنویسد و کار کند، آنان را تا حد تکفیر می‌کوبید! همین نوری‌زاد که با نام مستعار زنانه، در یکی از روزنامه‌های جناح راست مطالب تند می‌زد و همه اصلاح‌طلبان را به باد می‌گرفت و جالب‌اینکه به‌قول خودش کلی خواستگار هم پیدا کرده بود!»
   اواسط دهه ۷۰ برنامه‌ای از تلویزیون پخش می‌شد به نام «حماسه خمینی»؛ کارگردان و همه‌کاره آن برنامه که مستند و گفت‌وگو با افراد مختلف بود، «محمد نوری‌زاد» بود. تیتراژ آغازین آن برنامه، فیلمی بود به‌ظاهر مستند که مجروحی افتاده بر برانکارد را نشان می‌داد که فریاد می‌زد: «امام رو دعا کنید.» هرچه بیشتر به تصاویر این برنامه نگاه می‌کردم، بیشتر شک می‌کردم. وقتی از یکی از دست‌اندرکاران برنامه آقای نوری‌زاد این ماجرا را سؤال کردم که این تصویرها از کجاست، پس از کلی قسم و آیه که صدایش را در نیاورم، گفت: راستش این تصویرها اصلاً مستند و مربوط به جنگ یا تفحص نیستند. بلکه در بیابان‌های اطراف تهران گرفته شده. آن رزمنده هم که مثلاً مجروح شده، یکی از بچه‌های خودمان است. گفتنی است نوری‌زاد از قبل بودجه‌های کلان اهدایی وزارت ارشاد دولت خاتمی، شروع به برج‌سازی نموده و ثروت شایانی نیز به هم زده است. استفاده ابزاری از خون شهدا و ارزش‌های انقلاب شگردی بوده که وی با تمسک به آن‌ها وزرات ارشاد را مجبور کرد تا مبالغ کلان را در اختیار او قرار دهند.

ادامه مطلب...

در مصر چه می‌گذرد؟/حسن احمدیبصیرت: این تحلیل که معترضین امروزه مصر را انقلابیون دیروز تشکیل می دهند ،بدون تردید کژراهه ای بیش نیست و اندک معترضینی که سقوط نظام فعلی را درخواست می کنند، همان وابستگان مبارک هستند که با برکناری دادستان کل احساس می کنند چه بسا مبارک و طرفداران جنایتکارش از نو محاکمه شده و حکمی درخور توجه برای آنها صادر گردد. غربی ها نیز...

ادامه مطلب...

دستورالعمل جدید اصلاح طلبان !گردانندگان بیرونی حزب مشاركت، قیم مآبی و تهدید طیف هایی از اصلاح طلبان را كه در فتنه 88 همراهی نكرده بودند كلید زدند. در بیانیه منتشره به نام این حزب و مصاحبه عضو فراری آن مزروعی با تأكید بر تحریم انتخابات ادعا شده كه هر كس در انتخابات شركت كند اصلاح طلب بدلی و ساخته نهادهای امنیتی است!

رجب مزروعی عضو متواری و خوش نشین مشاركت كه در بروكسل -محل دبیرخانه اتحادیه اروپا- اقامت دارد به ارگان رسمی سازمان سیا گفت: در انتخابات مجلس نهم، اصلاح طلبان شركت نكردند و الان هم نسبت به انتخابات آتی مسئله شان این است كه اگر وضعیت به همان منوال قبل باشد و انتخابات به صورت كاملاً مهندسی شده باشد، شركت نخواهند كرد.


ادامه مطلب...

همه چیزدرباره پهپاد آمریکایی که سپاه شکار کرد
در سال ۱۹۹۸ سازندگان اسکن ایگل تصمیم گرفتند تا ثابت کنند که این هواپیمای بدون سرنشین که تنها در ارتفاع پایین پرواز می کرد، می تواند تنها در یک پرواز کل اقیانوس اطلس را طی کند.

۱۱ سال پیش بود که تاد مک گیر، تلفنی را دریافت کرد که حاکی از راه اندازی یک هواپیمای بدون سرنشین که سرانجام اسکن ایگل نام گرفت، بود.
در سال ۱۹۹۸ سازندگان اسکن ایگل تصمیم گرفتند تا ثابت کنند که این هواپیمای بدون سرنشین که تنها در ارتفاع پایین پرواز می کرد، می تواند تنها در یک پرواز کل اقیانوس اطلس را طی کند. موفقیتی که به دنبال علاقه یک شرکت کوچک با هشت کارمند شکل گرفت.
این پهپاد در جلوی دماغه خود مجهز به دوربین است. درحالی که سازندگان آن در ابتدا ادعا می کردند که پهپاد فقط برای نظارت بر آب و هوای اقیانوس آرام ساخته شده است که از ابتدا اصلا مجهز به سیستم های حساس به آب و هوا نبود. نیروی دریایی آمریکا هیچگاه به این سوال پاسخ نداد. چند سال بعد از ساخت، بعد از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، از این پهپاد برای تحت پوشش قرار دادن منطقه به عنوان یکی از توانایی های نظامی آمریکا نام برده شد.
سازندگان این هواپیمای بدون سرنشین به صورت کاملا اتفاقی متوجه شدند که از این هواپیما می توانند در خدمت نیروهای نظامی آمریکا استفاده کنند. در کمتر از یک دهه، اسکن ایگل بدون سرنشین عملکرد خود را به طور کامل در اختیار ارتش آمریکا قرار داد و در سال ۲۰۰۸، به طور کامل تحت مالکیت بوئینگ در آمد.
از سال ۲۰۰۴، اسکن ایگل ۱۷۵هزار ساعت پرواز عملیاتی و به علاوه ۱۰هزار ساعت پرواز در ماه داشته است. این پهپاد یکی از بزرگترین پهپادهای آمریکایی با طول بال ۱۰ فوت است.(هر ۱۰ فوت حدود ۳متر است). اسکن ایگل مجهز به یک منجبیق پرتاب، سیستم بازیابی و شکار است. این پهپاد قادر است ۲۲ ساعت مداوم پرواز داشته باشد و مجهز به دوربین های الکترو اپتیکال، مادون قرمز و کوچکترین رادارهای جهان است. هزینه ساخت پایه این پهپاد ۱۰۰ هزار دلار بوده است.
آمریکا علاوه بر استفاده از اسکن ایگل در عراق، از آن در پاکستان نیز استفاده کرده بود.
مشخصات:
طول بال: ۳.۱ متر
طول: ۱.۱۹ متر
وزن: ۱۸ کیلوگرم
سرعت: ۵۵ تا ۸۰ مایل در ساعت (هر مایل ۱.۶ کیلومتر)
عملکرد: پرواز در ارتفاع ۴۸۷۶ متری
هزینه سیستم: ۲.۳ میلیون دلار (سال۲۰۰۶)
تجهیزاتی که حمل می کند: انواع دوربین + تصویر ساز حرارتی
و اما امروز درست در یکسالگی شکار اولین پهپاد توسط ایران، شاهد انتشار خبر به دام افتادن یک فروند پهپاد شناسایی آمریکایی از نوع Scan Eagle به دست نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس بودیم.
گفتنی است ، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که در چند روز گذشته با هدف شناسایی و جمع آوری اطلاعات در حال گشت زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بود، به محض ورود به حریم فضای جمهوری اسلامی ایران در تور یگان های پدافندی و سامانه های کنترلی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتار و در اختیار گرفته شد.
این در حالیست که روز گذشته وال استریت ژورنال از ارسال چندین هواپیمای بدون سرنشین برای جاسوسی از ایران خبر داده بود.

ادامه مطلب...

ابراز وجود تمامیت‌خواهانه!حزب غیرقانونی مشارکت به بهانه چهاردهمین سال تأسیسش، بیانیه‌ای صادر کرد و در آن با اشاره تلویحی به بخشی از اصلاح‌طلبان که در فتنه 88 آن‌گونه که آن‌ها می‌خواستند و عمل کردند، با آن‌ها همراه نشدند و در حال حاضر نیز در تکاپو و آماده شدن برای ورود به عرصه انتخابات هستند، آورده است: «مردم به‌خوبی می‌دانند که مواضع اصلاح‌طلبی را از چه کسانی باید بشنوند و پی‌جویی کنند... شرکت در هر انتخاباتی با هر قیمت و کیفیتی تنها از عهده کسانی ساخته است که از هیچ اصلی در سیاست‌ورزی پیروی نمی‌کنند.» فراز فوق به‌خوبی نشان می‌دهد که این حزب غیرقانونی برخلاف تمام شعارهای آزادیخواهانه‌ای که سر می‌داد و الآن ادعا می‌کند، در عمل آنچنان تمامیت‌خواه است که رفتار مغایر با دیدگاه متصلب حزبی‌اش را بر نمی‌تابد و دیگران را به جرم اینکه نگاه و انتخابشان با آن‌ها متفاوت است. به بی‌تقیدی به اصول در سیاست‌ورزی متهم می‌کند و برای تحقیر آن‌ها و بزرگ کردن خودش، از نام مردم استفاده می‌کند. این رفتار بیش از اینکه ناشی از غیرقانونی شدن این حزب منحله باشد، ناشی از باورهای کاذب و خود بزرگ‌بینی حزبی است که در زمان حضور در قدرت، در رفتار متکبرانه آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شد؛ اما برای پنهان نگه داشتن آن در عرصه عمومی، مرام تمامیت‌خواه و استبدادی‌شان را از طریق هجمه و القای رسانه‌ای اعمال می‌کردند. همین صفت مذموم تمامیت‌خواه آن‌ها بود که در فتنه 88 به آن‌ها اجازه محاسبه و تحلیل درست نداد و آن‌ها را به فتنه‌گری علیه نظام واداشت و حتی پس از بیرون ریخته شدن تمام ابعاد شیطانی فتنه که اهانت به مقدس‌ترین حوزه‌های دینی مردم مسلمان و معتقد ایران را به‌دنبال داشت و واکنش دینمدارانه مردم در 9 دی سال 1388 را رقم زد، باز هم آن خصلت پلید به اعضای حزب اجازه نداد تا تسلیم حقیقت شوند و رفتارشان را اصلاح کنند. یقیناً کسانی که با دیدن اهانت به مقدسات دینی مردم و واکنش توفانی و سیل‌آسای آن‌ها به این اهانت، تجاهل و بیهوشی را رها نمی‌کنند، بر روی مشارکت 63 درصدی مردم در انتخابات مجلس نهم نیز چشم می‌بندند و با ضخیم‌تر کردن حصار تمامیت‌خواهی و منیت از مردمی سخن می‌گویند که واقعیت خارجی ندارند و ردشان را باید در خیالات آن‌ها پیدا کرد. این خودفریفته‌ها باید بدانند اگر سرنوشت خودشان برای درس گرفتن صلاحیت ندارد، شاید تأمل در وضعیت بزرگانشان به کارشان آید!
ادامه مطلب...

استاد و رئیس سركار گرشد.بنازم تواضع را (آذر قلم گرمی)استاد و رئیس سركارگر شد.بنازم تواضع را

امروز ه فرماندار جوان وپرتلاش درتكاپوی ساختن ویرانه هاست وشهردار متعهد نیز كمی سرش خلوت شده واز تارهایی كه به دورش تنیده بودند با جرات وجسارت بیرون می آید. دست دردست هم داده اند .تا این شهر پرازچاله وچوله را كمی آب ورنگ دهند تا شاید مرهمی بردل دلسوخته گان ودلسوزان ومردم شریف این شهر بگذارند.

شهرداری شروع به آسفالت نموده است .وامروز مردم محله شهریار (ایبش آباد سابق) از این نعمت بهرمند شدند وخیابان این محله كه محل رفت وآمد بیش از یكصدروستاست .وغیرقابل عبورومروربود.با اصول واستاندارد آسفالت شد.واین موضوع ادامه دارد.

جالبترین چیزی كه دراین موضوع مشاهدشد وموجبات خنده مردم را فراهم آورد حضوررئیس شورای منحله شهر گرمی برسر كارگران آسفالت ریز بود.!!!! دستانش درجیب بود وهراز گاهی ازجیب بیرون می آورد وحركاتی نمایشی از خود نشان می داد. می خواست به مردم بگوید كه منهم هستم و..................

اینها مردم را چه فرض كرده اند ؟ یعنی مردم درحدآنندكه آنها تصور می كنند ؟ اینها چقدر از مردم دور شده اند  كه از منویات مردم خبر ندارند ؟ مردم جشن شادی برای انحلال شما گرفتند وثانیه انحلال شما را بیاد دارند . چطور فرض كردی كه مردم تورا دراین عمران و آبادانی سهیم بدانند؟ همین اعتبار خیلی وقت است كه بادرایت فرماندار وشهردار وبادرخواست نماینده محترم به حساب شهرداری واریز شده بود و اما بنا به عللی كار شروع نمی شد!!!!كاش آنموقع موانع را برطرف میكردید. نه اینكه الان مردان تلاشگر كاررا شروع كرده اند . شما بیائید ودركنارش بایستی و عكس یادگاری بگیری !!!! یا اینكه بنام خود نوشتن كارهای دیگران به مذاقتان خوش آمده است ؟

اگر هنر داری ؟؟؟ بیش از دو سال رئیس شورا بودی یك نمونه كاربزرگ به مردم نشان دهید؟ قطعا خود عملكردی نداشته اید كه تلاش دیگران را بنام خود می خواهید ثبت و ضبط كنید !! اینگونه نخواهد ماند وموانع برداشته خواهدشد وآنگاه كه مردم برای تصمیم گیری خواهد آمد .قیمت پز دادن وتصاحب كاردیگران بنام خودرا  خواهند داد . حجب وحیای مردم گرمی مانع از آنست كه رودروعیوب را بگویند  . اما درمواقع خاص چنان جوابی میدهند كه حساب وكتابها و برآوردهای تمام كارشناسان را بی اثر می كنند. پس هنوز زود است كه گرمی و مردم باشعورش را بشناسیم .و توصیه ای دارم كه حداقل بیست سال دراین مقوله تحقیق كنید وخودرا با آنها وفق داده وشناخته بعد وارد صحنه شوید

دركنار آسفالت ایستادن عضو شورای منحل شده هیچ اعتباری برایش نمی آورد بلكه باعث .......................


ادامه مطلب...

[ 1 ]  [ 2 ] 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic