» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

آخرین دیدگاه‌های برخی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوریپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از هفدهم اردیبهشت سال جاری آغاز می‌شود و بیست و چهارم خرداد ماه هم انتخابات برگزار خواهد شد. 

به گزارش ایسنا از ماه‌ها پیش گمانه‌زنی‌ها درباره این‌که چه کسانی کاندیدا خواهند شد، آغاز شده است و افرادی نیز با قطعیت اعلام کرده‌اند که داوطلب هستند، ولی هنوز هم معلوم نیست که چه کسانی برای ثبت نام به وزارت کشور خواهند رفت.

جدول زیر مروری بر آخرین دیدگاه‌های برخی کاندیداهای احتمالی درباره موضوعات داخلی و خارجی کشور است که مشخصا فعالیت‌های انتخاباتی‌شان را آغاز کرده‌اند و مخاطبان با کلیک بر نام افراد می‌توانند به متن کامل سخنان ایشان دست پیدا کنند.

تاکید بر این‌نکته لازم است که هیچ ترتیبی برای قرار گرفتن اسامی افراد در این جدول مورد نظر نبوده است.

یحیی آل‌اسحاقحاضرم با تمام اصولگرایان ائتلاف کنم/رییس‌جمهور آتی باید 20 میلیون رای داشته باشد
غلامعلی حداد عادلاگر در سن و سال هاشمی بودم، کاندیدا نمی‌شدم/ در ائتلاف باز است
سید حسن ابوترابی فردباید نگاه کارشناسانه بر تصمیمات حاکم باشد
محسن رضاییدر دولتم از نخبگان وزارتخانه‌ها استفاده می‌کنم
مصطفی پورمحمدیهیچ‌کس حق ندارد انتخابات را مهندسی کند/«رای حلال» شعار انتخاباتی ما خواهد بود
مصطفی کواکبیانرییس‌جمهور شوم با آمریکا رابطه برقرار می‌کنم
محمد سعیدی‌کیابه نفع هیچکس کنار نمی‌روم/از حقوق ثابتم برای تبلیغات استفاده می‌کنم
محمدرضا باهنر1+2 قبل از ثبت‌نام، تصمیم خود را اعلام کنند/به مصلحت نیست هاشمی کاندیدا شود
علیرضا زاکانیهاشمی و خاتمی کشور را به ناکجا آباد بردند/ شعار عدالت‌خواهی محقق نشد
علی‌اکبر ولایتیمذاکره منافاتی با حرکت در چهارچوب ارزش‌های حاکم بر جامعه ندارد
منوچهر متکیدولت، محل بررسی مشکلات و معیشت مردم و ارائه راهکار برای کشورداری است
حسن روحانیبه نفع هیچ کس کنار نمی‌روم / خاتمی و هاشمی کاندیدا نمی‌شوند
علی فلاحیانعمرم در وزارت اطلاعات تلف شد
محمدباقر قالیبافلازمه ریاست قوه مجریه توانایی مضاعف و برنامه‌ریزی صحیح است
محمدرضا عارفنباید به بهانه تهدید اسلامیت، راه را بر تفکرات مختلف درون نظام بست
محمد شریعتمداریحاکمیت قانون در کشور یک ضرورت است/سیاست خارجی تهاجمی، سیاست تخاصمی نیست
احمدزاده کرمانیهفته آینده به‌طور رسمی اعلام کاندیداتوری خواهم کرد

ادامه مطلب...

امسال برای کاندیدا شدن این یک نفر، سال حماسه سیاسی نام گرفت!
شورای نگهبان به روزهای سخت خود رسیده است! برخی از این شورا می خواهند که کاندیدای اصلاح طلبان را رد صلاحیت کند، برخی دیگر می خواهند کاندیدای دولت را رد صلاحیت کند و دولت هم می خواهد این شورا، نفر دیگری را رد صلاحیت کند!


در برنامه دیروز، امروز، فردا البته رویکرد شورای نگهبان در مورد صلاحیت کاندیدای دولت تا حدودی مشخص شد. اما جالب تر از همه تحولات سیاسی، مشخص شدن علت نامگذاری امسال به عنوان سال حماسه سیاسی است!

دو ماه از سال سی و پنجم انقلاب اسلامی گذشته است و فضای سیاسی کشور روز به روز انتخاباتی تر می شود . در این روز، حسن روحانی هم که از مدت ها پیش قصد کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری را کرده بود در همایشی با حضور فرزندان هاشمی رفسنجانی رسما اعلام کاندیداتوری کرد تا دولت راستگویان را بر سر کار آورد، مشخص است که منظور وی از دولت راستگویان در تقابل با چه دولتی است! اما به هر حال کاندیداتوری وی هم برای وی کم هزینه نبود و برخی از رسانه های اصولگرا در همین روز نخست بر وی تاختند و نوشتند که امیدواریم که بلایی که روحانی سر حقوق هسته ای ایران آورد، سر خود ملت نیاورد.

دیگر کاندیدای جدیدالورود به فهرست کاندیداهای ریاست جمهوری به احتمال زیاد علی رضا زاکانی است، وی اگر چه گفته است در حال فکر کردن است، اما همایش امروز جمعیت رهپویان و اعلام حمایت های ضمنی و صریح از زاکانی باعث شد که اکنون وی را جدیدترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بدانیم!کاندیدایی که احتمالا قل دوم ، ائتلاف 1+2 است.

اما در روزی که رئیس جمهور با تفسیر سخنان رهبر انقلاب، اظهار داشت که هیچکس حق ندارد سخنان رهبری را تفسیر کند، آیت الله کعبی از اعضای شورای نگهبان در گفت و گو با برنامه دیروز، امروز ، فردا، درباره رجل سیاسی و مذهبی گفت: رجل مذهبی کسی است که اسلام را بشناسد و آن را به انحراف و التقاط نیامیزد؛ واستفاده از این دو تعبیر یعنی التقاط و انحراف کافی بود که بگوییم اولین موضع یکی از فقهای شورای نگهبان در مورد صلاحیت مشایی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری چیست.

نکته جالب اینکه باید گفت در ماه های اخیر وضعیتی به وجود آمده است که باید گفت ماه های آینده ماه های سخت شورای نگهبان است. چرا که افرادی مانند سید احمد خاتمی خواهان رد صلاحیت رحیم مشایی هستند. آیت الله مصباح از رد صلاحیت سران اصلاح طلبان می گوید و دولتیان از رد صلاحیت قالیباف می گویند! این احراز صلاحیت هم کار سختی است!

اما ساعات گذشته، ساعات وعده های انتخاباتی بود! رئیس جمهور در آخرین ماه های ریاست جمهوری اش در سمنان همچون هشت سال گذشته وعده داد و از تلاشش برای دادن 250 هزار تومان در ماه به عنوان یارانه خبر داد که با آن مخالفت شده است. وی دوباره سراغ جنگل ها و مراتع هم رفت و خواستار سهیم شدن مردم در این دو مقوله شد! همچنان که قرار بود در این چهار سال نفت بر سر سفره ها بیاید. اما نه نفتی بر سر سفره ها آمد که نان آنها هم از سفره ها رخت بر بست.

اما به جز رئیس جمهور هم امروز قالیباف هم وعده انتخاباتی داد و اعلام کرد که به عنوان خدمت گزار مردم با اطمینان می گویم که در همین شرایط سخت و تحریم، نا به سامانی های اقتصادی کشور در کمتر از دو سال قابل ساماندهی است.

حسن روحانی هم وعده انتخاباتی داد: گفتمان من نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل با جهان خواهد بود. من دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل خواهم داد.

اما همه سخنان رهبر انقلاب به نوعی در سال ها و ماه های اخیر اگر چه به نوعی تفسیر شده است، اما هیچگاه این گونه نبوده است که یک مفهوم مورد نظر رهبری را در قامت یک نفر تعریف کنند که به لطف نزدیکی به زمان انتخابات این اتفاق هم افتاد و محمد هاشمی، حماسه سیاسی را به ورود آقای هاشمی به عرصه انتخابات دانست!

وی در این باره گفت : تحلیل برخی از خلق حماسه سیاسی در سال 92 حضور آقای هاشمی در کسوت نامزدی است.حتی عده‌ای بر این اعتقاد بودند که در سطوح بالا توافقاتی برای نامزدشدن آقای هاشمی انجام شده و دلیل نامگذاری امسال نیز با نام حماسه سیاسی همین موضوع است.وی تصریح کرد: درحقیقت این افراد که تعدادشان بسیار هم است، بر این اعتقادند که خواسته رهبری برای حماسه سیاسی با نامزدی هاشمی در انتخابات محقق می‌شود. این اظهارنظری بود که از جانب مردم، به‌صورت‌های متفاوت، در سطح کشور بیان می‌شد.

اما از آن سو آیت الله مصباح یزدی رییس یک موسسه آموزشی در قم هم به اصلاح طلبان خرده گرفت و هم به اصولگرایان و گفت: امروز شانس برنده شدن با اصلاح طلبان نیست آنها در موقعیتی هستند که چه کسی را انتخاب کنند که رد صلاحیت نشود، سران آنها که قطعا رد صلاحیت می‌شوند از این رو به دنبال فردی هستند که سابقه نسبتا خوبی داشته و رأی بیاورد اما بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند.

مصباح یزدی تصریح کرد: اگر همه اصولگرایان کابینه تشکیل می‌دادند و همه می‌دانستند که این کابینه اصولگرایان است وحدت اصولگرایان در مقابل رقبا حفظ می‌شد، این ایده آل است این که همه اصولگرایان بنشینند و نفر واحدی را انتخاب کنند هر چند شدنی نیست.او افزود: حتی همان سه نفری که ابتدا با هم ائتلاف کردند بنده معتقدم که در عمل هیچ کدام از آنها با هم نمی‌سازند. 


ادامه مطلب...

سوءاستفاده اجباری از كارمندان به عنوان سیاهی لشكر انتخاباتی
سازمان میراث فرهنگی با اختصاص بودجه هنگفت از بیت المال و با استفاده ازكاركنان دستگاه های مختلف، میتینگی را در استادیوم صد هزار نفری آزادی برگزار می كند.


به گزارش رجانیوز، طبق برنامه ریزی رئیس سازمان میراث فرهنگی، این میتینگ در روز پنجشنبه ۲۹/۱/۹۲ با حضور بیش از یكصد هزار نفر از اعضای سازمان ها و دستگاه های مختلف سراسر كشور تحت عنوان جشن و مراسم تقدیر از دست اندركاران سفرهای نوروزی برگزار خواهد شد. انتخاب پوشش تقدیر از برگزاركنندگان سفرهای نوروزی در حالی است كه براساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است كه ازكاندیدای انتخاباتی جریان انحرافی نیز با وجود اینكه مسئولیت كنونی او هیچ ارتباطی به این همایش ندارد، رونمایی شود!

رجانیوز كه سالها از دولت حمایت می كرد و پس از عملكرد حلقه انحرافی، به صف منتقدان پیوسته می افزاید: كلیه هزینه های مربوط به ساخت جایگاه، نور، صدا، تصویربرداری، دعوت از هنرمندان، موسیقی، مجری، قاری، تبلیغات محیطی، چاپ كارت های دعوت و هزینه های مرتبط از محل یكی از مراكز وابسته به سازمان میراث تأمین شده كه حدود بیش از ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

از سوی دیگر برای پر كردن ورزشگاه بزرگ آزادی، برای تمام استان ها و سازمان ها سهمیه مشخص شده است تا با حضور پرسنل و مرتبطین خود استادیوم آزادی را پر كنند كه از جمله می توان به سهمیه های اختصاصی زیر اشاره كرد؛ هلال احمر ۳۰ هزار نفر، سازمان میراث فرهنگی ۲۰ هزار نفر، سازمان حمل و نقل و راهداری ۱۰هزار نفر، وزارت كشور(فرمانداران، بخشداران، شهرداران و...) ۱۰ هزار نفر، آموزش و پرورش (دانش آموزان و كادر استان های تهران، البرز، قزوین، قم و...) ۱۰ هزار نفر، بخش خصوصی و گردشگری ۱۰ هزار نفر و... پرسنل سازمان میراث فرهنگی هم برای حضور در مراسم به همراه خانواده های خود (حداكثر تا ۱۰نفر) توجیه شده اند.

همچنین گفته می شود در پی هماهنگی با وزیر ارتباطات مقرر شده است كه شركت رایتل وابسته به سازمان تأمین اجتماعی، مسئولیت پذیرایی (بسته های پذیرایی و ناهار روز مراسم) را به سبك هواپیمایی و توسط كترینگ هواپیمایی ماهان تهیه و آماده و در میان مدعوین توزیع كند كه برای این كار هزینه هر نفر ۴۰ هزارتومان برآورد شده است.

سازمان میراث فرهنگی مبالغی را تحت عنوان هزینه های سفر نوروزی به استان ها به منظور هزینه حمل و نقل و پذیرایی بین راهی مدعوین اختصاص داده است كه جمعاً حدود ۶ میلیارد تومان تخمین زده می شود.

این گزارش حاكی است: برخی از مدعوین مراسم روز ۲۹ فروردین از نحوه جمع آوری لیست افراد و حضور در مراسم و فیلم و عكس برداری و... ابراز نگرانی كرده و احتمال می دهند كه پس از سپری شدن این مقطع، در آینده با مشكلات جدی مواجه شوند، بنابراین تمایل چندانی برای حضور در مراسم ندارند. برخی از مدعوین نیز از نحوه هزینه كردها و مخارج این مراسم كه منشأ آن نامشخص و شبهه ناك است ابراز نگرانی كرده و عقیده دارند حضور در این مراسم صحیح نیست.

انتظار مردم از دستگاه های قضایی و اطلاعاتی كشور آن است كه در شرایط اقتصادی حساس كنونی و در حالی كه اقشار كم درآمد با شرایط معیشتی سختی دست به گریبانند، اجازه ندهند چند میلیارد تومان از كیسه بیت المال برای تبلیغات انتخاباتی حلقه انحرافی هزینه شود.گفتنی است كه از دستگاه های قضایی و اطلاعاتی كشور پذیرفته نیست كه بعد از وقوع واقعه و اتلاف میلیاردها تومان از بیت المال فقط در حد گزارش ماجرا بسنده كنند.


ادامه مطلب...

توصیه‌های انتخاباتی آیت الله مکارم شیرازیتشتت نیروهای وفادار به انقلاب و اسلام در انتخابات شرعاً جایز نیست

یکی از مراجع عظام تقلید قم تشتت نیروهای وفادار به انقلاب را غیر شرعی دانست و گفت: شرعاً تشتت جایز نیست و باید آنهایی که معتقد به انقلاب و نظام هستند در این خصوص تأمل و تدبر کنند.

این مرجع تقلید در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، با تبریک سال جدید و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) این حزب را حزبی خوشنام در نزد مردم ایران دانست.

وی با بیان اینکه مردم ما غالبا از کلمه حزب گریزان هستند، تصریح کرد: مؤتلفه به نام حزب در بین مردم قبول و پذیرفته شده و حساسیت‌های مربوط به حزب در خصوص این تشکل و حزب نیست و این مسئله نیز به دلیل شناخت مردم از اعضای اصلی حزب است که افراد مذهبی، انقلابی و امتحان پس داده هستند و امیدواریم شما همچنان در این مسیر گام بردارید.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه تنها روی مسائل سیاسی متمرکز نشوید، تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات فرهنگی بسیاری در کشور وجود دارد و همه می‌دانند که دولت حساسیت چندانی به مسائل فرهنگی ندارد و تساهل و تسامح را در مسائل مذهبی و فرهنگی شاهد هستیم و متاسفانه بر اثر این علت و علل دیگر از جمله گسترش رسانه فاسد خارجی شاهد گسترش مفاسد اخلاقی هستیم و وضعیت فرهنگی کشور در شأن جمهوری اسلامی نیست.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت اسلامیت نظام در حال حاضر با توجه به شیوع مفاسد در حال تهدید شدن است، بیان کرد: افزایش آمارهای طلاق آن هم چند ماه بعد از ازدواج تکان دهنده است و نشان می‌دهد بنیان خانواده در حال متزلزل شدن است. پایین آمدن سن اعتیاد و بعضی از مفاسد اقتصادی هشداری به همه ماست.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: حزب مؤتلفه اسلامی باید بیش از پیش روی این مسئله تکیه و توجه کند، رسیدگی به مسائل مربوط به جوانان و بانوان امری بسیار مطلوب است که باید بیش از پیش گسترش یابد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به اصل نظام از طریق گسترش مفاسد اخلاقی و فرهنگی است، بیان داشت: هر گونه ضربه در این عرصه، ضربه به اصل نظام است؛ از این رو باید حساسیت‌های لازم را مورد توجه قرار داد.

این مرجع تقلید در ادامه به مسئله انتخابات خرداد ماه اشاره کرد و گفت: این انتخابات با تمام انتخابات‌هایی که تاکنون برگزار شده است، تفاوت دارد و اگر هوشیار نباشیم، ممکن است خدای نکرده آسیب‌هایی از داخل و خارج متوجه انتخابات باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات موضوعیت دارد و همه باید در صحنه حاضر شوند، اظهار داشت: برای تحقق این مهم نباید تنگ نظری نشان داد و همان گونه که رهبر بزرگوار انقلاب تاکید کردند باید افرادی که معتقد به انقلاب و نظام هستند، ولو اینکه سلیقه آنان موافق ما نیست، دعوت به حضور کرد.

وی حضور مردم در انتخابات را نشانه اعتقاد آنان به نظام دانست و گفت: در حال حاضر مردم در شرایط فشار اقتصادی هستند و قیمت‌ها به صورت لجام گسیخته در حال افزایش است و آمارهایی که داده می شود گاهی با مسامحه است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی باید برای حل مشکلات به مردم امید داد تا حضور پرشوری در صحنه داشته باشند، البته افراد باید به صورت منطقی و نه تبلیغاتی به مردم امید دهند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که تشتت و تفرقه نیروهای معتقد به انقلاب قطعا مضر و خطرناک است، افزود: نتیجه تفرقه و تشتت نیروهای وفادار به انقلاب جز شکست و پیروزی افرادی که امتحان خوبی نداده‌اند خواهد بود؛ اگر کسانی حاضر به ائتلاف نباشند و اظهار و ابراز تدین و وفاداری به انقلاب هم کنند باید از آنها تعجب کرد.

وی بیان داشتند: پخش آرا باعث شکست می‌شود و با قداست و تقوا سازگار نیست، برخی از مسائل بسیار روشن است و همه باید به آن توجه کنند؛ تقوای دینی ایجاب می‌کند که به این مسئله توجه کنیم، مگر خدایی ناکرده روی هوی و هوس و نظرات و منافع شخصی می‌خواهیم کار کنیم.

این مرجع عظام تقلید تشتت نیروهای وفادار به انقلاب را غیر شرعی دانست و تاکید کرد: شرعا تشتت جایز نیست و باید آنهایی که معتقد به انقلاب و نظام هستند در این خصوص تامل و تدبر کنند.

وی افزود: البته باید با نظرخواهی سراغ افراد خوش سابقه و با سابقه بروند و شاخصه‌ها را مدنظر داشته باشند، هیچ مانعی ندارد روی یک نفر توافق کنند و سایرین بازوی او باشند و در حل مشکلات همکاری کنند.

آیت الله مکارم شیرازی یکی دیگر از آسیب‌های انتخابات را حرکت به سوی فرهنگ غرب دانست و ادامه داد: در غرب برای کسب رای دست به هر اقدامی می‌زنند، اما ما نباید برای جلب آرای گروه‌های منحرف دست به هر اقدامی بزنیم.

وی بیان کرد: نباید فرهنگ ما در عرصه انتخابات، فرهنگ غربی و وعده‌های توخالی و عوام فریبی باشد؛ باید اصول اسلامی در تبلیغات و برنامه‌ها و هزینه‌ها رعایت شود و افراد مراعات این مسائل را بکنند.

استاد حوزه علمیه قم حرکت در مسیر اسلام را رمز موفقیت دانست و اظهار کرد: هرکجا ما از اصول اسلامی فاصله گرفته‌ایم دچار مشکل شده و ضربه خورده‌ایم و بدانیم و چنانچه در مسیر حرکت کنیم خداوند ما را یاری خواهد کرد. 


ادامه مطلب...

استعفای مدیر عامل رایتل در اعتراض به حلقه انحرافیاستعفای مدیر عامل رایتل در اعتراض به حلقه انحرافی


منابع آگاه از استعفای حمیدرضا فرنگ مدیرعامل شركت رایتل در اعتراض به فشار حلقه انحرافی برای بهره برداری انتخاباتی از امكانات اپراتور سوم خبر دادند.


به گزارش ندای انقلاب این استعفا زمانی صورت گرفت كه اعلام شد رایتل پشتیبان مالی تجمع بزرگ انتخاباتی حلقه انحرافی در ورزشگاه یكصد هزار نفری آزادی را برعهده گرفته است.

براین اساس، بعد از روی كار آمدن مدیرعامل شركت شستا و پس از ماهها فشار حلقه انحرافی برای در اختیار گرفتن اپراتور رایتل اكنون قرار است یكی از اعضای هیأت مدیره رایتل كه مورد اعتماد حلقه انحرافی است جایگزین وی شود.

پیش از این ندای انقلاب در خبری از نفوذ حلقه انحرافی در یكی از اپراتورهای كشور و پیامك شعار اصلی این طیف یعنی «زنده باد بهار» برای شماری از مردم خبر داده بود كه البته این سامانه پیامكی توسط دستگاه قضایی توقیف شد. 


ادامه مطلب...

نسیمی از آموزه های حضرت زهرا (س )نسیمی از آموزه های حضرت زهرا (س )


به طور قطع بهترین آموزه های تربیتی و اخلاقی و مطمئن ترین روش های سلوکی برای انسانهای مشتاق کمال و تشنگان هدایت و جویندگان سرچشمه زلال معرفت، دیدگاه های اولیاء الهی و در رأس آنان حضرات چهارده معصوم(ع) است.


زیرا قلوب مطهر آنها از دریای بی کران وحی و الهام پروردگار روشنایی گرفته و تراوش های ذهنی ایشان از هرگونه خطا و اشتباهی مصون است آنچه در پی می آید بیان گوشه ای ناچیز از معارف گسترده بانوی بانوان حضرت فاطمه(س) است که با هم آن را از نظر می گذرانیم.


ادامه مطلب...

ولایتی: قدرتمندترین دولت انقلابی را تشكیل می‌دهیمعلی اكبر ولایتی این روزها به مرد پركار ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تبدیل شده است. این موضوع را می‌توان از نشست‌ها و سخنرانی‌های مكرر وی دریافت.

این در حالی است كه دو همراه دیگر وی در ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان كمتر به سراغ سخنرانی و نشست خبری رفته‌اند و عملا از زمان شكل‌گیری این ائتلاف هیچ نشست خبری نداشته‌اند. علی اكبر ولایتی دیروز دومین نشست خبری خود را به عنوان یكی از اعضای ائتلاف سه‌گانه در محل باشگاه خبرنگاران جوان برگزار كرد و در مدت زمان ۴۵ دقیقه به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد. 
دكتر ولایتی در پاسخ به نخستین پرسش خبرنگاران در خصوص علت نبود پشتوانه حزبی برای ائتلاف سه گانه عنوان كرد: بنده قبلاً در حزب جمهوری اسلامی بودم و سابقه حزبی دارم ولی در یك زمانی عملا در حزبی نبودم ولی در تشكیلات علمی و حرفه‌ای حضور داشتم. 
ولایتی ادامه داد: به عنوان حزب سیاسی تنها عضویتم در حزب جمهوری اسلامی بود و لزوماً هر كس در انتخابات كاندیدا می‌شود، عضو حزب نیست لذا عدم عضویت ما در حزب نیز نفی كارایی یا ضرورت حضور در حزب نیست. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان افزود: هیچكدام از دولت‌هایی كه روی كار آمدند حزبی نبودند بلكه بعداً حزب به‌وجود آورده‌اند، در واقع حزب علت تشكیل دولت نیست بلكه معلول آن است. 
وی ادامه داد: هر حزبی در حمایت از هر كاندیدایی آزاد است و ما فكر نمی‌كنیم كه برای پیروزی در انتخابات حتماً پشتیبانی و حمایت یك حزب لازم باشد. 
عضو ائتلاف سه‌گانه در پاسخ به این سؤال كه آیا برنامه‌ای برای ائتلاف با ائتلاف پنج‌گانه دارید و اینكه چه زمانی عناصر كلیدی كابینه خود را معرفی می‌كنید گفت: در قسمت اول تصمیمی برای ائتلاف با ائتلاف پنج‌گانه گرفته نشده است و همچنین قرار است تیم‌های مختلف سیاسی اجتماعی را معرفی كنیم نه عناصر كلیدی كابینه خود را. 
وی افزود: اگر دولتی را تشكیل می‌دهیم كابینه خود را معرفی خواهیم كرد كه مردم بدانند به یك نفر رأی نمی‌دهند لذا مردم از یك سلیقه اداره كردن كشور خاطره خوبی در قوه مجریه ندارند. 
دكتر ولایتی با بیان اینكه «ائتلاف پیشرفت» قدرتمندترین دولت پس از انقلاب را تشكیل می‌دهد، گفت: یك تیم قدرتمند در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی معرفی می‌كنیم. 
این كاندیدای انتخاباتی در پاسخ به اینكه آیا افرادی به ائتلاف سه‌گانه افزوده و معرفی كاندیدای نهایی ائتلاف سه‌گانه چه زمانی اعلام می‌شود، بیان كرد: زمان معرفی كاندیدا نزدیك نیست و در مورد اینكه كسی یا كسانی به مجموعه ائتلاف برای پیشرفت افزوده می‌شوند باید گفت كه افرادی مراجعه‌ كرده‌اند اما شرایط لازم را دارا نبوده‌اند. 
ائتلاف ما مثلث متساوی الاضلاع است 
دكتر ولایتی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به این پرسش كه در ائتلاف شما چه كسی به عنوان محور مطرح است، عنوان كرد: ائتلاف ما همچون مثلثی متساوی‌الاضلاع است و به هر طرف كه نگاه می‌كنید زاویه‌ها و اضلاع آن با هم برابر است. 
این عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان همچنین در خصوص میزان تعهد اعضای ائتلاف به انتخاب نهایی، گفت: از همان ابتدا این سؤال مطرح بود كه آیا این سه نفر كه با هم جمع شده‌اند تا آخر بر همین پیمان باقی خواهند ماند یا خیر؟ ما از همان ابتدا گفتیم كه بر پیمان خود باقی خواهیم ماند. 
وی تصریح كرد: هر چه زمان گذشته است عملكرد هر كدام از این سه نفر نشان داده كه به تعهد اولیه پایبند هستند و تا آخر نیز به آن پایبند خواهیم ماند و امیدواریم كه این مسئله برای انتخابات‌های آینده الگو شود و نمادی باشد از حاكمیت «خرد جمعی» در كشور كه مقام معظم رهبری بارها بر آن تأكید كرده‌اند. 
نظرسنجی یكی از معیارهای ما است 
دكتر ولایتی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار «روزنامه جوان» در خصوص احتمال تغییر مكانیزم تعیین كاندیدای نهایی و عدم پایبندی به نظر سنجی عنوان كرد: نظرسنجی هنوز یكی از معیارهای اساسی ما برای انتخاب است اما تنها معیار نیست و ما در تعیین نامزد نهایی با بررسی معیارهای دیگر و توافق بین اعضا نامزد نهایی را انتخاب خواهیم كرد. 
مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در پاسخ به پرسش دیگر روزنامه جوان در خصوص علت افزایش تبلیغات یكی از كاندیداهای ائتلاف نسبت به سایرین نیز گفت: هر كسی مصلحت خود را می‌داند، چراكه افراد درون این ائتلاف در روش‌هایی كه اتخاذ می‌كنند، آزادند و هر كس به نحوه خاصی دیدگاه‌های خود را به مردم عرضه خواهد كرد. 
اما در این نشست خبری تمامی سؤالات حول ائتلاف سه گانه و انتخابات نبود، بلكه خبرنگاران از ولایتی به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل هم سؤالاتی را پیرامون موضوع مذاكره با امریكا و همچنین مذاكرات آلماتی مطرح كردند. ولایتی در خصوص احتمال مذاكره با امریكا در صورت پیروزی در انتخابات عنوان كرد: مقام معظم رهبری به طور مكرر در فرمایش‌های خود این بحث را مطرح كردند و مواضع ما همانی است كه ایشان در سخنرانی خود در اول فروردین امسال اعلام كردند. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با اشاره به استفاده از لفظ «تابو» درباره مذاكره ایران و امریكا گفت:‌تابو نماد تغییرناپذیری است كه افراد بدون دلیل و علت خاصی به آن پایبند هستند، لذا در رابطه با بحث مذاكرات به كار بردن این لفظ صحیح نبوده چراكه ایران منطق خاصی در این باره دارد. 
ولایتی در پاسخ به اینكه گفته می‌شود مذاكرات آلماتی با شكست روبه‌رو شده، ارزیابی شما چیست و چه راهكاری را به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری در دولت آینده در نظر دارید، گفت:‌جامعه بین‌المللی و تمام كسانی كه عضو ۱+۵ هستند در نهایت ناچارند به حق ایران در مسئله هسته‌ای گردن بنهند. 
وی تأكید كرد: این حق مسلم ماست و آنچه مورد حمایت مردم و مقام معظم رهبری است ادامه پیگیری‌های هسته‌ای توسط نظام است. 
عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با اشاره به آزمایش روش‌های دیگر در قبال خواسته غرب در مسئله هسته‌ای بیان كرد: در دولت گذشته روش قدم‌ به قدم سپری شده و ما اجازه ادامه فعالیت را نداشتیم؛ برای مردم هر دو شكل روش عقب‌نشینی و پیگیری آشكار شده، در نتیجه هر چه عقب‌نشینی كنیم باز هم باید از حق خود صرفنظر كنیم. 
ولایتی افزود: بنا به رفتار غرب ثابت شده عقب‌نشینی در مقابل كشورهای توسعه‌خواه غربی و كوتاه‌آمدن در مقابل خواسته آنها نتیجه‌بخش نخواهد بود. 
ولایتی تصریح كرد: تا زمانی كه غرب اقرار به حق جمهوری اسلامی در مسئله هسته‌ای نكند، ما بر مواضع خود پافشاری می‌كنیم. 
ادامه مطلب...

علاقه‌مندی مردم آذربایجان برای پیوستن به ایران کمال‌الدین پیرموذن صبح امروز در اولین جلسه شورای اداری استان اردبیل در مجتمع فرهنگی – هنری فدک این شهر اظهار داشت: بیشترین مشکلات امروز مردم ناشی از برخی بی‌تدبیر‌ی‌ها در حوزه اقتصادی است که دولت آینده امیدواری بسیاری را باید ایجاد کند تا با رهایی از اقتصاد خام‌فروشی نفت به سمت اقتصاد کار‌آمد، تولید‌ محور و پویا حرکت کند.
 
وی با اشاره به اظهارات سخیف دولتمردان آذربایجان با همراهی مثلث شوم استعمار، استثمار و استکبار خاطرنشان کرد: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی منفور و عاملان فرقه وهابیت در آذربایجان چنان رخنه کرده‌اند که دولتمردان آذربایجان با همراهی گروهک وطن‌فروش و تجزیه طلب جبهه آزادی ملی آذربایجان سخنانی را به زبان می‌آورند که با هیچ منطق و حکم عقلانی سازگار نیست.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امت شیعی و مسلمان آذربایجان هرگز اجازه نمی‌دهد مردم شریف این سرزمین لباس ذلت به تن کند.
 
پیرموذن نقش آذربایجان را در طول تاریخ بی‌بدیل توصیف کرد و گفت: ملت آذربایجان با حماسه‌آفرینی در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی همیشه پشتیبان نظام اسلامی بوده و هرگز در برابر خوش‌ رقصی‌های همسایگان نخواسته‌اند حرکتی تحریک‌آمیز انجام دهند، در حالی که عده‌ای در آن سوی مرزها به نام جبهه آزادی آذربایجان و به راه‌ انداختن رقص و موسیقی به مقدسات اسلام اهانت کرده و دم از پیوستن بخش‌هایی از کشورمان به جمهوری آذربایجان بزنند که بسیار خنده‌دار به نظر می‌رسد.
 
این مسئول با انتقاد از زندانی کردن روحانی مدافع شیعی در آن کشور عنوان کرد: ضرورت دارد رفراندوم الحاق کشور آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از شهرهای قفقاز برگزار شود، چرا که قطعاً علاقمندی مردم آن خطه برای پیوستن به سرزمین ما مشهود و معلوم است.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به افتخارات آذربایجان در طول تاریخ و تحویل بزرگان متعدد به کشورمان از این سرزمین دلاور‌خیز بیان داشت: ما امروز به بزرگان و مفاخر خود که نام و آوازه‌ای جهانی پیدا کرده‌اند، افتخار می‌کنیم.

ادامه مطلب...

تجمع انتخاباتی حلقه انحرافیحلقه انحرافی که خود را برای یک تجمع بزرگ انتخاباتی آماده می‌کند، به رابطان استانی‌اش دستور داده است دو تا سه هزار نفر را به تهران اعزام کنند. در این تجمع قرار است با شعارهایی چون «زنده باد بهار» در یک ورزشگاه، کاندیدای این حلقه معرفی شود. گفته می‌شود پوسترها و پرچم‌های این مراسم سفارش داده شده است. این در حالی است که این حلقه برای ایجاد انشقاق در جریان اصول‌گرایی به‌صورت مستقیم و یا با واسطه، سراغ برخی چهره‌های اصول‌گرا رفته و آن‌ها را به نامزدی ترغیب کرده است. به این افراد وعده داده شده که هزینه‌های انتخاباتی آنان تأمین خواهد شد!
ادامه مطلب...

حماسه‌آفرینان آماده باشند بصیرت !نام‌گذاری سال‌های نو که به رویه‌ای حسنه تبدیل شده، برآمده از موقعیت و نیازهای کشور و هدف سالیانه‌ای است که در راستای سند چشم‌انداز تنظیم می‌شود. بر این اساس، امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) سال جاری را سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نامیدند. اگرچه رشد، توسعه و بهبود وضعیت کلان اقتصادی کشور از محورهای سند چشم‌انداز است، تمرکز سال گذشته دشمن بر فشارهای اقتصادی و محروم کردن ایران از ابزار مالی و درآمدهای ارزی، نگاه دوباره به عرصه اقتصاد را ضروری‌تر کرده است. در عرصه سیاسی نیز حرکت نو و حماسی مردم ایران از حضور پرشکوه و باورنکردنی در 22 بهمن سال گذشته شروع شد که باید همچنان و با قوت بیشتر ادامه یابد. تجلی حضور مردم در سالروز بزرگداشت انقلاب اسلامی، به‌واقع یک «حماسه سیاسی» بود، چراکه در ماه‌های منتهی به این روز، دشمن فشارها را تشدید کرده بود تا شاهد کم‌رنگ شدن حضور مردم در این روز باشد؛ اما مردم با هوشیاری و شناخت درست از برنامه دشمن کاملاً برخلاف آن عمل کردند. در وضعیت حاضر، منزل بعدی «حماسه سیاسی» که در امتداد 22 بهمن سال گذشته است و برای به اوج رساندن و به نمایش درآوردن ابعاد این حماسه بسیار لازم شمرده می‌شود، انتخابات ریاست‌جمهوری 24 خرداد 92 است. با اینکه نظام و دشمنانش از پیش، از اهمیت این روز باخبر بودند و هریک مشغول آماده‌سازی برنامه‌هایشان هستند، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با این نام‌گذاری، (حماسه سیاسی) این مهم را آشکار کردند تا همه دست‌اندرکاران و مردم با استفاده از فرصت اندک باقی‌مانده، هر آنچه را که برای رونق دادن به این مهم و تبدیل آن به «حماسه» لازم است، انجام دهند.

یقیناً در عرصه سیاسی، «حماسه» اصلی با حضور انفجاری و گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی شکل می‌گیرد و پس از آن، تداومش را باید در مراحل بعدی انتظار کشید، حال آنکه «حماسه اقتصادی» در حرکتی مطمئن و با اعتمادبه‌نفس و ممتد در طول سال امکان‌پذیر است به نحوی که در پایان سال، ویژگی‌های «حماسه شدن» در مسیر طی‌شده قابل مشاهده باشد؛ اما نقش واژه «حماسه» در نام‌گذاری امسال، متفاوت کردن عرصه سیاست و اقتصاد از سال‌های گذشته است؛ زیرا «حماسه» در اینجا به این معنی است که کاری بزرگ و شگرف صورت گیرد که هیچ‌کس انتظار آن را ندارد. چنین کارهایی از عهده مردم ایران برمی‌آید. به امید مشاهده این کارها در سال جدید. ان‌شاءالله

ادامه مطلب...

بیانات رهبر انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام  • سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشاركت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی كه دلشان برای كشور میسوزد باید در انتخابات شركت كنند.
  • رهبر انقلاب: ‫در مسائل بین المللی سعی دشمن این بود كه كاری كنند كه اجلاس غیرمتعهدها كمرنگ برگزار شود ولی سران دو سوم دنیا كه عضو غیرمتعهدها بودند فعالانه در این اجلاس شركت كنند‬
  • رهبر انقلاب: ‫تحریمها بی اثر نبود ولی در كنار آن یك اثر مثبت بزرگ اتفاق افتاد و موجب شد نیروهای درونی، استعدادها و ظرفیت عظیم ملت ایران شكوفا شود‬
  • رهبرانقلاب: رئیس جمهور آمریكا در سخنرانی رسمی طوری از مشكلات اقتصادی ایران سخن میگوید مانند آنكه دارد از پیروزی خود سخن میگود و به پیروزیهای بزرگ ملت ایران اشاره نمیكند و نخواهد كرد.
  • رهبر انقلاب: خوب است دولتمردان آمریكا بفهمند با اقداماتی كه انجام دادند كار را بجایی رساندند كه تا نام دشمن برده میشود، نام آمریكا به ذهن‌ها خطور میكند
  • رهبرانقلاب: سردمداران اسرائیل گاهی ایران را تهدید میكنند اما بنظر میدانند كه اگر غلطی بكنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد

ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic