» پانزده حدیث تکان دهنده در باب سپردن ریاست به غیر اهلش ( 1392/12/4 )
» سردار نقدی: مشاوری که توهین می کند، خبیث و "تقی زاده" دوران است ( 1392/10/12 )
» امام جمعه گرمی: حماسه نهم دی را امام حسین ع خلق کرد ( 1392/10/6 )
» فتنه گران با دشمن همصدا شدند هر‌گز فراموش نمی‌كنیم ( 1392/10/6 )
» گناه بزرگ فتنه‌گران ( 1392/10/5 )
» «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم» ( 1392/10/5 )
» خواصی که عاقبت بخیر نشدند ( 1392/10/4 )
» نقض حقوق شهروندی نظامیان با چماق حقوقی ( 1392/10/4 )
» بیانات در دیدار اعضاى ستاد مركزى هیئت رزمندگان اسلام‌ ( 1392/09/29 )
» تحلیلی بر محیط انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان ( 1392/07/29 )
» نرمش قهرمانانه ( 1392/07/2 )
» دفاع مقدس ( 1392/06/31 )
» کلید بود یا سوئیچ بولدوزر‌؟ / حسین شریعتمداری ( 1392/06/12 )
» آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرمی ( 1392/06/12 )
» مواضع شگفت‌آور هاشمی/ مخالفت آشکارا با آرمان‌های امام ( 1392/06/3 )
» ما را بدبخت کردید حالا می‌گویید تقلب دروغ بود؟! ( 1392/05/28 )
» ماجرای خواندنی فرار 3 ایرانی از اسارت عراقی ها ( 1392/05/28 )
» نجفی در انتخابات 88 نظام را متهم به تجاوز کرد ( 1392/05/21 )
» عید سعید فطر مبارک باد ( 1392/05/17 )
» این گزینه‌ها مصداق اعتدال نیستند ( 1392/05/15 )
» خبرنگاران نقادانی هستند كه به اصلاح جامعه می اندیشند ( 1392/05/15 )
» وزیر دولت اعتدال : مقلد آقای منتظری هستم و این را مایه افتخار خود می‌دانم ( 1392/05/15 )
» روز قدس و توطئه‌های جدید در جهان اسلام ( 1392/05/9 )
» کیهان نوشت : مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟! ( 1392/05/9 )
» انتشار اسامی 23 عضو کابینه یازدهم ( 1392/05/7 )
» آشنائی با جریان پان ترکیسم 1 ( 1392/05/1 )
» نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف! ( 1392/04/30 )
» حمله علی مطهری به وزارت اطلاعات ( 1392/04/23 )
» حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد ( 1392/04/20 )
» هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادند ( 1392/04/19 )

نگرانی اصلاح‌طلبان از بازگشت عارف!در روزهای اخیر خبرهایی درباره احتمال تشکیل یک حزب سیاسی به‌نام «امید ایرانیان» از سوی دکتر عارف منتشر شده که با واکنش منفی بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب مواجه شده است. پس از کناره‌گیری عارف از نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری که پیرو نامه محمد خاتمی اتفاق افتاد، موجی از ابراز مخالفت‌ها با این اقدام خاتمی در میان بدنه اصلاح‌طلبان شکل گرفت. عارف و حامیانش که با دلخوری از صحنه فعالیت انتخاباتی کنار کشیدند، پس از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری تصمیم گرفته‌اند با آغاز مرحله جدیدی از فعالیت سیاسی، از نقش یک پیرو، خارج شوند و به‌عنوان پرچمدار جریان اصلاح‌طلبی به مرحله جدیدی از فعالیت سیاسی ورود کنند که انتخابات مجلس آینده می‌تواند محک خوبی برای وزن‌کشی معاون اول دولت اصلاحات باشد.

درعین حال، شخصیت‌های مطرح افراطی اصلاحات با نگاه بدبینانه نسبت به ورود مستقل عارف به عرصه سیاست و خروج وی از زیر بار تصمیم‌گیری‌های ملوک الطوایفی این جریان، معتقدند این اقدام عارف می‌تواند به ایفای نقش در زمین اصول‌گرایان و انشقاق بیشتر در بدنه اصلاح‌طلبان منجر شود!


ادامه مطلب...

حمله علی مطهری به وزارت اطلاعاتعلی مطهری نماینده مردم تهران امروز در بیانیه ای که در خبرگزاری خانه ملت منتشر شد با این عنوان که حقوق شهروندی وی نقض شده است مدعی شد: "لازم است اتفاق عجیب و ظالمانه ای را که چند روز پیش برای اینجانب رخ داد به اطلاع ملت شریف ایران و رهبر گرامی و رئیس جمهور منتخب برسانم: صبح روز سه شنبه ۱۸/۴/۹۲ زمانی که مسئول دفتر خارج از مجلس اینجانب وارد  دفتر می شود، متوجه تغییراتی در دفتر از جمله در پنجره کولر می گردد. لذا پنجره را باز و با زحمت کشف می کند که پشت کانال کولر دستگاه های  مختلف استراق سمع و فیلمبرداری با مهارت نصب شده است و سپس دوربین نصب شده هم روی دیوار در نزدیکی پنجره کانال کولر پیدا می شود به طوری که گچ مسیر عبور سیم آن هنوز خیس بوده است.

با نظر اینجانب تجهیزات را بیرون آوردند. در تصاویر به دست آمده از این تجهیزات، تصویر فردی که آن را نصب می کند به وضوح دیده می شود و تصویر ۲ نفر دیگر از ۹ نفر متجاوز به حریم این ملک نیز تا حدی واضح است.

تصاویر دوربین طبقه ششم ساختمان نشان می دهد که ساعت ورود این متجاوزان ۱۸ دقیقه بامداد و ساعت خروجشان حدود ۴ صبح بوده است و تصاویر به دست آمده از تجهیزات فوق الذکر نشان می دهد که در این مدت در سایر اتاقهای دفتر نیز مشغول کار بوده اند."

وی در ادامه با توضیح روند پیگیری های خود بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی دال بر دست داشتن وزارت اطلاعات در این اقدام اظهار داشت: "لازم است وزارت اطلاعات که مسئول حفظ امنیت شهروندان است در اسرع وقت توضیح کافی درباره این حادثه اسفناک و این اقدام غیر قانونی و خلاف قانون اساسی و منطبق بر قانون جنگل بدهد و افراد مذکور معرفی و مجازات گردند و معلوم شود دستور این اقدام ضد حقوق بشری توسط چه کسی صادر شده است تا وی نیز معرفی و مجازات گردد. حفظ نظام از این طریق انجام می شود نه با ورود شبانه و دزدانه به دفتر یا خانه مردم و کار گذاشتن دستگاه شنود و دوربین فیلمبرداری.

طبق اصل بیست و پنجم قانون اساسی "استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون" و طبق ضوابط مربوط که در حکم قانون است شنود باید با حکم قاضیِ شنود، آن هم برای مسائل حیاتی مانند کشف قاتل و در مدت معین، و درباره نمایندگان مجلس باید با اطلاع رئیس مجلس انجام شود، در حالی که هیچ یک از قاضی شنود و رئیس مجلس از این موضوع اطلاع نداشتند."

این نماینده مجلس در ادامه با لحنی برخاسته از عصبانیت و با ایجاد تشویش در ذهن خواننده افزود: "زمانی که با یک نماینده شناخته شده مجلس این گونه رفتار می کنند، معلوم نیست چه ظلم هایی در حق مردم عادی روا داشته می شود! لذا نباید به سادگی از کنار این گونه حوادث گذشت بلکه باید تا معرفی و مجازات عاملان آن دنبال شود و دامن نظام جمهوری اسلامی از این آلودگی ها پاک گردد." 

مطهری در پایان بدون هیچ دلیل و مدرک قانونی با ادبیاتی ناشایست نیروهای خدوم وزارت اطلاعات، این نهاد امنیتی کشور را سربازان گمنام شیطان نامید و گفت: "طبیعت کار اطلاعاتی به گونه ای است که اگر مراقبت نشود بسیاری از کارهای غیرقانونی و حرام، قانونی و مباح جلوه می کند، خصوصا با توجه به این تعلیم غلط برخی افراد که برای حفظ نظام دست به هر کاری می توان زد. اینجاست که ممکن است سرباز گمنام امام زمان تبدیل به سرباز گمنام شیطان شود و زحمات افراد پاک و متدین و فداکار همکار خود را بر باد دهد."

اینکه نماینده قوه مقننه با این صراحت یکی از مهمترین ارکان امنیتی کشور را مورد اتهام و هجمه قرار می دهد اقدامی است که نباید بی جواب بماند. عملکرد قوی این وزارتخانه بر همگان روشن است که در طول تاریخ انقلاب همیشه ایام از نظام حمایت و حفاظت کرده و پرونده روشن و قابل قبولی از خود ارائه داده است. این نهاد امنیتی با تخصص خود سیستم های جاسوسی غرب و آمریکا را به زانو در آورده است به گونه ای که دوست و دشمن به توانمندی های آن اقرار دارند، حال چگونه نماینده ارگان قانونگذار کشور چنین اتهامی را به این مجموعه خالص و دلسوز نظام وارد می کند؟ادامه مطلب...

حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شددر مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان،استاندار اردبیل،ائمه جماعات،جمعی دیگر از مسئولان استانی و منطقه ای، حجت الاسلام علی امیدوار به عنوان امام جمعه بخش انگوت معرفی شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم كه در مسجدجامع شهر انگوت ترتیب یافت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل،نهاد امامت جمعه را عامل وحدت جامعه اسلامی دانست.
حجت الاسلام عاملی گفت:نماز جمعه محور اساسی انقلاب اسلامی است و در برابر توطعه های دشمن،به عنوان نماد وحدت و همبستگی ملت ایران به شمار می رود.
امام جمعه اردبیل با اشاره به تعصب دینی و مذهبی منطقه انگوت افزود:انگوت و شهرستان گرمی مهد پرورش بزرگ مردانی همچون علامه جعفری، فروغی و شهدایی همچون شهید بالازاده است.
وی امام جمعه جدید انگوت را فردی شجاع،لایق،مناسب و مورد تأیید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و استان معرفی كرد و مردم و مسئولان را به حضور فعال در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه فراخواند.
حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی هم با ابراز خرسندی از معرفی امام جمعه بخش انگوت، اهالی این بخش را ولایتمدار و متدین توصیف كرد.
حجت الاسلام میرقسمت موسوی اصل نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی، نهاد امامت جمعه را عامل وحدت مسلمین و مایه خیر و بركت دانست.
در ادامه این آیین، حجت الإسلام علی امیدوار با دریافت حكم امامت جمعه از سوی نماینده ولی فقیه در استان به مدت سه سال به عنوان نخستین امام جمعه بخش انگوت معرفی شد.
در حکم امامت جمعه بخش انگوت آمده است:جناب حجت الإسلام علی امیدوار؛ حضرتعالی بنا به درخواست مردم شهر انگوت و تأیید نماینده ولی فقیه در استان اردبیل از طرف مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی )به مدت سه سال در شهر انگوت به عنوان امام جمعه منصوب می شوید.
گفتنی است،دکتر عاملی و هیئت همراه در ورود به شهر انگوت با استقبال گرم مردم و مسئولین شهرستان مواجه شدند و پس از مراسم استقبال و قربانی گوسفند، با حضور در گلزار شهدای انگوت به مقام آسمانی شاهدان این بخش ادای احترام كردند.
ادامه مطلب...

هشدارهایی که امام خامنه ای پیشتر به انقلابیون منطقه دادندهنوز چند روز بیشتر از آغاز قیام ملت مصر علیه حسنی مبارک نگذشته بود و از نظر بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان، تکرار اتفاق تونس در مصر بسیار بعید می نمود. اما رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های تاریخی خود در نیمه بهمن1389، مبارک را خائن به ملت مصر معرفی کردند و از «تجربیات انقلاب کبیر اسلامی ایران» برای ملت مصر سخن گفتند. تنها گذشت یک هفته کافی بود که همگان سقوط مبارک را به چشم خود ببینند. از آن پس بود که اصطلاح «بیداری اسلامی» بر سر زبان ها افتاد. با تشدید این موج در منطقه، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای زوایای بیشتری از این حرکت ملت های مسلمان را در سه سطح توصیف حوادث، راهبری بیداری اسلامی و آسیب شناسی مورد تحلیل و بررسی قرار دادند.
متنی که پیش رو دارید بخشی از هشدارهای مقام معظم رهبری به نخبگان و علما و مردم تازه انقلاب کرده منطقه است که از سخنان معظم له استخراج شده است. 
راهبرد دشمن در برابر بیداری اسلامی 
غربی ها و آمریکا بعد از آنکه عوامل خود را در این کشورها از دست دادند، دو تا ترفند را در پیش گرفتند؛ یکی فرصت طلبی، یکی شبیه سازی. فرصت طلبی شان این بود که خواستند این انقلاب ها را مصادره کنند؛ یعنی سر مردم را کلاه بگذارند، با آنها اظهار همراهی کنند، افراد طرفدار خودشان را سر کار بیاورند. (1390/1/1)

روحانیان و رجال دین شناس کمابیش در همه جا مرجع فکری و سنگ صبور روحی مردم بوده اند و هرجا که در هنگامه تحولات بزرگ، در نقش هدایتگر و پیشرو ظاهر شده و در پیشاپیش صفوف مردم در مواجهه با خطرات حرکت کرده اند، دشمنان امت و کینه ورزان با اسلام و مخالفان حاکمیت ارزش های اسلامی سعی می کنند این مرجعیت فکری را از پایگاه های دینی سلب کرده و قطب های جدیدی برای آن بتراشند. (1392/2/9)
نقش خواص در هدایت جریان بیداری اسلامی 
ایجاد یک فکر، یک گفتمان، یک جریان فکری در جامعه، به دست خواص جوامع است؛ به دست اندیشمندان جامعه است؛ آنها هستند که می توانند فکر ملت ها را به یک سمتی هدایت کنند که مایه نجات ملت ها شود؛ همچنان که خدای نخواسته می توانند به سمتی ببرند که مایه بدبختی و اسارت و تیره روزی ملت ها شود. بنابراین اساتید دانشگاه، فرزانگان و نخبگان علمی در هر کشوری می توانند سررشته دار حرکت مردم شوند؛ البته به شرط اخلاص، به شرط شجاعت، به شرط نترسیدن از دشمنان. اگر ترس آمد، اگر طمع آمد، اگر غفلت آمد، اگر تنبلی آمد، کار خراب خواهد شد. اگر ترس نبود، شجاعت بود، اگر طمع نبود، اگر غفلت نبود، هوشیاری و بیداری بود، آن وقت کار درست خواهد شد.(1391/9/12)
تلاش آمریکایی ها برای سوار شدن بر موج بیداری اسلامی 
آمریکایی ها اگر مدیریت این حرکت ها را به عهده داشتند، نمی گذاشتند مبارک به این وضع رقت بار دچار شود - این برای آنها خیلی ضرر داشت - نمی گذاشتند مردم بیایند توی میدان. آنها اگر می توانستند یک حرکت طبق میل خودشان انجام بدهند، جور دیگری انجام می دادند، البته شکی نیست که دستگاه های دیپلماسی فعال دنیا، سیاست های فعال دنیا، در رأس شان آمریکا - که در امر دیپلماسی، مثل بقیه عرصه های دیگر، فعالیتش خیلی زیاد است - سعی می کنند بر این موج سوار بشوند، دارند تلاش می کنند؛ نباید گذاشت موفق شوند.(1390/1/7)
آسیب ها و خطرات تهدید کننده انقلاب های منطقه
ما با خطرهایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی روبه رو شدیم و آنها را شناختیم و تجربه کردیم و به خواست خدا و رهبری امام خمینی و بصیرت و فداکاری مردم مان، از بیشتر آنها به سلامت گذشتیم. البته توطئه ها از سوی دشمن و عزم راسخ از سوی ملت ما همچنان ادامه دارد. من این آسیب ها را دو قسم می کنم؛ آنها که در درون خود ما ریشه دارد و از ضعف های ما بر می خیزد و آنها که دشمن به طور مستقیم آن را برنامه ریزی می کند.
دسته اول، چیزهایی از این قبیل است: احساس و گمان اینکه با سقوط حاکم وابسته و فاسد و دیکتاتور، کار تمام شد. راحتی خیال ناشی از احساس پیروزی و به دنبال آن کم شدن انگیزه ها و سست شدن عزم ها، نخستین خطر است. مرعوب شدن از هیمنه ظاهری مستکبران و احساس ترس از آمریکا و دیگر قدرت های مداخله گر، آسیب دیگری از این دسته است که باید از آن پرهیز کرد. نخبگان شجاع و جوان ها باید این ترس را از دل ها بیرون کنند. اعتماد به دشمن و در دام لبخندها و وعده ها و حمایت های آنها افتادن نیز آسیب بزرگ دیگری است که به طور ویژه باید پیشروان و نخبگان از آن بر حذر باشند. دشمن را با علاماتش در هر لباس باید شناخت و از کید او که در مواردی در پس ظاهر دوستی و کمک پنهان می شود، باید ملت و انقلاب را مصون ساخت. ایجاد اختلاف و به جان هم انداختن انقلابیون و رخنه در پشت جبهه مبارزه، نیز آفتی بزرگ است که با همه توان باید از آن گریخت.
آسیب های دسته دوم را غالباً ملت های این منطقه در حوادث گوناگون آزموده اند. نخستین آسیب، بر روی کار آوردن عناصری است که خود را متعهد به آمریکا و غرب می دانند. غرب می کوشد پس از سقوط ناگزیر مهره های وابسته، اصل سیستم و اهرم های اصلی قدرت را حفظ کند و سر دیگری را بر روی این بدن بگذارد و بدین وسیله سلطه خود را همچنان ادامه دهد. این به معنای هدر رفتن همه تلاش ها و مجاهدت ها است. در این مرحله اگر با مقاومت و هوشیاری مردم مواجه شوند، می کوشند تا بدیل های انحرافی گوناگون در پیش پای نهضت و مردم بگذارند. این سناریو می تواند پیشنهاد مدل های حکومتی و قانون اساسی هایی باشد که کشورهای اسلامی را بار دیگر در دام وابستگی فرهنگی و سیاسی و اقتصادی به غرب بیفکند و می تواند نفوذ میان انقلابیون و تقویت مالی و رسانه ای یک جریان نامطمئن و به حاشیه راندن جریان های اصیل در انقلاب باشد. این نیز به معنی بازگرداندن سلطه غرب و تثبیت مدل های نوسازی شده غربی و بیگانه از اصول انقلاب و در نهایت، تسلط آن ها بر اوضاع است. اگر این تاکتیک نیز به نتیجه نرسد، تجربه ها به ما می گوید که آنگاه روش هایی چون هرج و مرج و تروریزم و جنگ داخلی میان پیروان ادیان یا قومیت ها یا قبایل و احزاب و یا حتی میان ملت ها و دولت های همسایه و همراه با آن، حصر اقتصادی و تحریم و بلوکه کردن سرمایه های ملی و نیز هجوم همه جانبه تبلیغاتی و رسانه ای را در پیش خواهند گرفت. مقصود آنان از این همه، خسته و نومید کردن مردم و مردد و پشیمان کردن مبارزان است، که می دانند در این صورت، شکست دادن انقلاب، ممکن و آسان خواهد شد. برای آنان بازگرداندن ارتجاع و استبداد و حاکمیت وابسته در کشورهای انقلابی، اصلی است که همه این روش های کثیف را تجویز می کند.(1390/6/26)
مهم ترین اولویت انقلاب های پیروز شده 
نظام سازی، کار بزرگ و اصلی شما است. این کاری پیچیده و دشوار است. نگذارید الگوهای لائیک یا لیبرالیسم غربی، یا ناسیونالیسم افراطی، یا گرایش های چپ مارکسیستی، خود را بر شما تحمیل کند. ملت های انقلاب کرده و آزاد شده، یکی از مهم ترین خواسته های شان حضور و نقش قاطع مردم و آراءشان در مدیریت کشور است.(1390/6/26)
اگر در این کشورهایی که انقلاب کردند، نظام سازی نشود، آنها را خطر تهدید می کند... باید در این کشورهایی که انقلاب کردند، نظام سازی شود؛ باید یک قاعده مستحکمی به وجود بیاید. این هم یکی از مسائل مهم است.(1391/9/12)


ادامه مطلب...

گزینه های اصلاح طلبان برای شهرداری تهرانبه گزارش خبرآنلاین، پیش از این نام محسن هاشمی، معصومه ابتکار و محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران برده شده بود و اکنون نام های تازه ای به گوش می رسد و اسم های مختلفی به اعضای منتخب شورای چهارم برای شهرداری تهران پیشنهاد می شود.یکی از جدی ترین گزینه هایی که پیشنهاد شده و اعضای شورای شهر درباره شان مطالعه و بررسی خواهند کرد، حبیب الله بی طرف وزیر نیروی دوره اصلاحات است.همچنین می توان از سیدمحمد بهشتی که یکی از چهره های فرهنگی کشور است و در زمینه شهرسازی و معماری و به خصوص زیبا سازی تخصص دارد، نام برد.مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش دوره اصلاحات نیز که در دوره شهرداری کرباسچی در شهرداری فعالیت داشته است، از دیگر گزینه هاست.همچنین محمد ستاری فر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی دوره اصلاحات و از چهره های برجسته اقتصادی دولت اصلاحات گزینه دیگری است که نامش به عنوان شهردار پیشنهادی برده می شود.اردکانیان و نوذرپور نیز از گزینه های دیگری هستند که برای تصدی پست شهرداری تهران پیشنهاد شده اند.در کنار این اسامی همچنان محسن هاشمی و معصومه ابتکار به عنوان دو گزینه جدی مطرح هستند.
ادامه مطلب...

شبکه عنکبوت فعال می‌شودشبکه عنکبوت فعال می‌شود

شبکه عنکبوت برای طرح مطالبات ضد انقلابی از رئیس‌جمهور منتخب فعال شد.این شبکه طیفی از روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای (غالباً متواری و بعضا مقیم ایران)، شماری از اعضای حزب استعماری بهائیت، تعدادی از اعضای حزب منحله مشارکت، و شماری از عناصر گروهکی متواری فعال در فتنه سبز را شامل می‌شود. اخیرا دو طیف از وابستگان به این شبکه که غالبا در فضای مجازی فعال هستند با امضای دو نامه تحت عنوان «روزنامه‌نگاران» و «کنشگران سیاسی و اجتماعی و حقوق بشری» به طرح مطالبات جریان‌های ضد انقلاب پرداخته و خواستار دور کردن سایه فضای امنیتی از فعالیت‌های رسانه‌ای شدند. آنها همچنین خواسته‌اند انجمن صنفی روزنامه‌نگاران- که در دوره اصلاحات تبدیل به مرکز حمایت از پایگاه‌های مطبوعاتی دشمن شده بود- احیا شود. در یکی دیگر از همین نامه‌ها ادعا شده که تبعیض علیه اقلیت‌های مذهبی وجود دارد که باید رفع شود و در ادامه اذعان شده که منظور از اقلیت مذهبی، همان حزب صهیونیستی بهائیت (فرقه دست‌ساز انگلیس) است!پیش‌بینی می‌شود انتشار این قبیل نامه‌های زنجیره‌ای برای اعمال فشار به رئیس‌جمهور جدید در آینده تشدید نیز بشود و این در حالی است که مجرمان امنیتی در هر کشوری در معرض مجازات و محدودیت قرار می‌گیرند.رسانه‌هایی نظیر بالاترین، گویانیوز، روزنت، جرس، کلمه و... در اختیار شبکه عنکبوت قرار دارند یا از این شبکه حمایت می‌کنند.


ادامه مطلب...

روایت »مشرق« از گوشه و کنار سیاست
 ناطق نوری هم به جمع مشاوران روحانی پیوسته است. وی برای تشکیل کابینه 
ای کاری و معتدل اســتفاده از چهره های با تجربه ای چون محمود حجتی، حبیب اهلل 
بیطرف، محمد رضا نعمت زاده،اســحاق جهانگیری،حجت االســالم شفیعی، مصطفی 
پورمحمدی، علی یونسی، احمد مسجد جامعی، محمد باقرقالیباف، محمد باقرذوالقدر 
و علی اکبر والیتی را پیشنهاد داده اســت.ناطق نوری همچنین به برخی دوستان خود 
گفته نگران نزدیک شدن افراطیون به روحانی نباشید.

 ابوالحسن بنی صدر در تحلیل انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفته است:" پیروز 
این انتخابات نظام اســالمی ایران بود چرا که طی یک فرایند آرام و حساب شده پرچم 
اصالحات از محمد خاتمی گرفته شد و آن را به یک عنصر میانه رو و محافظه کار به نام 
حسن روحانی دادند.

 به گفته نزدیکان حسن روحانی تمام گمانه هایی که این روزها درباره کابینه روحانی 
مطرح می شــود خالف واقع بوده و تنها قطعی ترین گزینه بــرای دولت آینده انتصاب 
حســین فریدون برادر رئیس جمهور منتخب به عنوان ریاست دفتر رئیس جمهور می 
باشد. آقایان هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی نیز در زمان ریاست جمهوری برادران 
خود یعنی محمد و علی را برای ریاست دفتری برگزیدند.

 در تاریخ بیســت و یکم خرداد آیت اهلل مهدوی کنی نامه ای خطاب به دکتر ولایتی 
نوشته و از وی خواسته بود به میثاق خود عمل کرده و از صحنه انتخابات کنار بکشد. 
 برخی کاندیداهای ریاســت جمهوری که امیدی به تایید توسط شورای نگهبان و یا 
پیروزی در انتخابات نداشتند، در روزهای نخســت خرداد ماه شروع به ارتباط گیری با 
کاندیداهای مطرح نموده و با پیشــنهاد دریافت یک یا چند وزارتخانه قول می دادند به 
نفع وی کنار و برای وی تبلیغ نمایند.

 تاکنون سه کارگروه سیاست، اقتصاد و فرهنگ توسط نزدیکان حسن روحانی برای 
تعیین کابینه تشکیل شده که افرادی چون حسین روحانی، محمد باقرنوبخت، محمد 
شریعتمداری، علی یونسی، سید رضا صالحی، علی ربیعی، اسحاق جهانگیری،محمود 
واعظی و محمد رضا نعمت زاده عضو این کارگروه ها هستند.

 یکی از نامزدهای ریاست جمهوری که در مناظره های تلویزیونی با اقبال مردم مواجه 
شــد قبل از حضور در مناظرهها توســل به حضرت صدیقه طاهره)س( داشته و با وضو 
وعبور از زیر قرآن در مناظره ها شرکت می کرد. 

 در انتخابات شورای شــهر تهران بازار رقابت و معامله برای قرار گرفتن در لیست ها 
داغ بود. مسئولان برخی لیســت ها برای قرار دادن نام افراد داوطلب حداقل مبلغ 100
میلیون تومان جهت انجام تبلیغات طلب می کردند که با وجود مطالبه این مبلغ، افراد 
زیادی حاضر به قرار گرفتن در این لیست ها بودند اما جای کافی برای آنها وجود نداشت.

 تاکنون بیش از 200 هزار جوان شــیعه از کشــورهایی چون عراق، یمن، پاکستان، 
لبنان، کویت، افغانستان و ...خواســتار حضور در سوریه و دفاع از اماکن مقدسه و دولت 
بشار اسد شده اند.

 ســرعت عمل، پنهانکاری و توان رزم باالی حزب اهلل لبنان در عملیات آزاد ســازی 
القصیر، دستگاه های جاسوسی و نظامی غرب را به حیرت واداشته است. حضور شیعیانی 
از کشورهای مختلف در دفاع از اماکن مقدسه و مناطق شیعه نشین سوریه باعث موجی 
از گرایش مردم سوریه به سوی شیعیان شده است.

اســتراتژی ارتش در آزاد سازی مناطق اشــغال شده سوریه شامل ســه مرحله حصر، عصرو 
قصراست. ارتش در مرحله اول محل معارضان را محاصره می کنند. بعد فشار می آورد و در مرحله 
پایانی با حمله فراگیر آنها را به زانو در می آورد. این راهبرد جنگی قرار است در حلب هم پیاده شود 
که در صورت موفقیت دومینوی پیروزی ها را در سوریه رقم خواهد زد.

ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic